Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Jak radzić sobie z agresywnymi ludźmi - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 maja 2021
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Jak radzić sobie z agresywnymi ludźmi - ebook

Jest to poradnik zawierający przydatne sposoby radzenia sobie z agresywnymi osobami, radzi jak należy postępować, żeby skutecznie rozwiązywać konflikty. Przedstawia co powinniśmy robić, aby unikać konfrontacji z agresywnymi osobami oraz jak ich uspokoić i co zrobić, żeby ich nie zdenerwować. Przyda się pracodawcom, którzy chcą radzić sobie z agresywnymi klientami i pracownikami, we własnej firmie oraz osobom chcącym dowiedzieć się czemu ludzie bywają agresywni i jak ujarzmić agresje u tych osób.

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8245-695-0
Rozmiar pliku: 1 021 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Większość z nas w niektórych momentach swojego życia spotyka się z kłótliwymi i agresywnymi ludźmi. Osoby te mogą istnieć w naszej sferze osobistej lub środowisku zawodowym. Na pozór mogą wydawać się dominujący, wymagający, a nawet nieprzyjemni. Jednak dzięki wnikliwemu podejściu i asertywnej komunikacji możemy przekształcić agresję w współpracę, a przymus w szacunek.

Przyczyny nieuzasadnionego konfrontacyjnego i wrogiego zachowania są liczne i często złożone. Przyczyny mogą zawierać i nie są ograniczone do patologicznego gniewu, agresji, hiper-patologicznego zastraszania, narcystycznej wściekłości, traumatycznego stresu, choroby, urazu mózgu, uzależnień i kryzysu życiowego. W niektórych przypadkach jest to po prostu normalna osoba, która ma zły dzień. W innych przypadkach możemy mieć do czynienia z socjopatą lub psychopatą.

Niezależnie od powodu ważne jest, aby reagować proaktywnie i skutecznie, gdy w grę wchodzą nasze prawa, interesy i bezpieczeństwo. Poniżej znajdują się podstawowe przykłady radzenia sobie z agresywnymi i wrogimi ludźmi. Nie wszystkie z tych pomysłów mogą mieć zastosowanie w naszej konkretnej sytuacji. Po prostu wykorzystajmy to, co działa, a resztę zostawmy, gdy w danym momencie nie skutkuję, jednak pozostałe przykłady mogą mieć zastosowanie do innych ludzi, na których możemy trafić w przyszłości, dlatego warto i z nimi się zapoznać.Korzystajmy z asertywnej i skutecznej komunikacji

Unikajmy interakcji z agresorami, chyba że absolutnie musisz, lub nie mamy innego wyjścia. Kiedy musimy sobie z tym poradzić, wzmocnijmy swoją pozycję, wykorzystując umiejętności asertywnej komunikacji. Przykładami asertywnej odmowy są:

nie ma mowy,

przepraszam,

nie, dziękuję,

myślę, że nie,

niestety nie,

niemożliwe,

nie tym razem

nie teraz,

na pewno nie,

w żadnym wypadku,

nie będę,

mało prawdopodobne,

może innym razem,

nie jestem zainteresowany,

to nie dla mnie,

to nie moja sprawa,

nie dzisiaj,

chciałbym pomóc, ale,

gdybym tylko mógł.Poznajmy swoje podstawowe prawa człowieka

Najważniejszym pomysłem, o którym należy pamiętać, gdy mamy do czynienia z trudną osobą, jest poznanie swoich praw i rozpoznanie, kiedy są one łamane.

Dopóki nie krzywdzimy innych, mamy prawo występować w obronie siebie i swoich praw. Z drugiej strony, jeśli wyrządzimy krzywdę innym, możemy utracić te prawa. Oto niektóre z podstawowych praw człowieka:

Mamy prawo do wyznaczania własnych priorytetów.

Mamy prawo powiedzieć „nie” bez poczucia winy.

Mamy prawo do traktowania nas z szacunkiem.

Mamy prawo mieć inne zdanie niż inni.

Mamy prawo do wyrażania swoich uczuć, opinii i pragnień.

Mamy prawo otrzymać to, za co płacimy.

Mamy prawo do tworzenia własnego, szczęśliwego i zdrowego

życia.

Mamy prawo do opieki i ochrony przed zagrożeniem fizycznym,

psychicznym lub emocjonalnym.

Podstawowe prawa człowieka są oparte na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, prawach wielu demokratycznych krajów chroniących przed nadużyciami, wyzyskiem i oszustwami, w Polsce większość praw zapisanych jest w Konstytucji Rzeczpospolitej.

Te podstawowe prawa człowieka określają nasze granice.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: