Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Metodologie językoznawstwa. Od diachronii do panchronii - ebook

Rok wydania:
2018
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
19,95

Metodologie językoznawstwa. Od diachronii do panchronii - ebook

 

Kolejny tom serii poświęcony metodologii językoznawstwa spina umowna klamra tematyczna „Od diachronii do panchronii”. Zaprezentowano w nim zarówno badania synchroniczne i diachroniczne, jak i nową propozycję teoretyczną związaną z perspektywą panchroniczną. Oprócz rozdziałów dotyczących różnych aspektów językoznawstwa historycznego zamieszczono tu teksty związane z językoznawstwem korpusowym, w tym z możliwościami i ograniczeniami analizy języka, wartościowania w dyskursie sądowym oraz krytyczną refleksją nad metodologią współczesnej aksjolingwistyki. Ponadto autorzy proponują różne spojrzenia na możliwe „trzecie drogi” w najnowszych badaniach językoznawczych, takie jak na przykład ujmowanie języka jako repozytorium kultury czy panchroniczny model oglądu zjawisk językowych.

Spis treści

 

Piotr Stalmaszczyk: Metodologie językoznawstwa: Od diachronii do panchronii 7

Katarzyna Sicińska: Jak badać polszczyznę południowokresową XVII i XVIII wieku? Z problemów metodologicznych dialektologii historycznej 11

Zdzisława Krążyńska, Tomasz Mika, Agnieszka Słoboda: Tendencje i procesy w dziejach języka polskiego. W poszukiwaniu nowej metodologii badań składni staropolskiej 43

Dorota Masłej: Glosa – problemy definicyjne i terminologiczne 53

Rafał L. Górski: Metody korpusowe i kwantytatywne w językoznawstwie historycznym 65

Stanisław Goźdź-Roszkowski: Analiza języka wartościowania w dyskursie sądowym z perspektywy językoznawstwa korpusowego: możliwości i ograniczenia 83

Aleksander Kiklewicz: Wartościowanie jako kategoria semantyczna 103

Adam Głaz: Poza metaforą i mitem. Lingwistyka kulturowa na tropie trzeciej drogi 141

Przemysław Łozowski: Panchronia, czyli język jako symbol doświadczenia 165

Indeks terminów 179

Kategoria: Polonistyka
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8142-037-2
Rozmiar pliku: 1,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: