Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Młodzi dorośli w dobie globalizacji. Szkice psychologiczne - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Październik 2012
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
29,02

Młodzi dorośli w dobie globalizacji. Szkice psychologiczne - ebook

Inspirację do napisania książki stanowiły zainteresowania Autorki przemianami ogólnoświatowymi. W monografii znajdziemy zarówno treści dotyczące uporządkowania refleksji teoretycznej, jak i dokumentację empiryczną. Ta ostatnia zawiera, oprócz danych pochodzących z różnych źródeł, także wyniki prac własnych Autorki oraz tych wykonanych pod jej kierunkiem. Są to w wielu przypadkach badania o zdecydowanie rozpoznawczym charakterze. Czynnikiem hamującym podjęcie systematycznych badań jest niewątpliwie nieobecność teorii, stanowiącej – w naukach empirycznych – jedno z głównych źródeł hipotez. Z tego powodu wiedza teoretyczna oraz wyniki badań empirycznych przywoływane w niniejszej monografii bliższe są, w niektórych punktach, eseistyce naukowej niż opracowaniom stricte naukowym. Słowo szkice w podtytule uwypukla z kolei selektywność w doborze i sposobie prezentacji zagadnień poświęconych relacjom człowiek (młody dorosły) i świat (zmieniający się).


Dr hab. Grażyna Katra:

Szczegółowe opisanie zawartości książki ma wskazać, jakie bogactwo treści zawiera niniejsza monografia. Należy podkreślić ogromną wiedzę i wnikliwość Autorki i oryginalne ujęcie tematu. Podjęcie się zadania, opisanie i wyjaśnienia istoty i skutków globalizacji z perspektywy psychologicznej jest zadaniem karkołomnym, ze względu na złożoność zjawiska oraz na brak narzędzi do jego badania. (...)

Książkę Marii Ledzińskiej „Młodzi dorośli w dobie globalizacji. Szkice psychologiczne” uważam za niezwykle wartościową, przydatną nie tylko psychologom i studentom psychologii, ale także socjologom, pedagogom i wszystkim osobom zainteresowanym przemianami globalizacyjnymi oraz rozwojem współczesnego społeczeństwa i współczesnego człowieka. Praca ta stanowi z jednej strony bogate źródło wiedzy o globalizacji w ujęciu psychologicznym, a z drugiej ma szansę stać się źródłem inspiracji dla przyszłych badaczy tych procesów.

Spis treści

Wstęp

Rozdział 1. Wyróżniki globalizacji przełomu XX i XXI wieku

1.1. Istota zjawiska
1.2. Obszary przemian ogólnoświatowych
1.3. Mechanizm globalizacji
1.4. Nowe środowisko życia
1.5. Ocena skutków zachodzących zmian
Rozdział 2. Przywileje nowych czasów

2.1. Heterogeniczność otoczenia jako stymulator rozwoju
2.2. Możliwość przekraczania granic – globalizacja i transgresja
2.3. Ułatwienia w aktywności twórczej

Rozdział 3. Niektóre zagrożenia i wyzwania nowego świata

3.1. Stres wywołany informacyjnym zalewem
3.2. Pośpiech
3.3. Zagrożone doświadczenie osobnicze
3.4. Trud przystosowania do zmieniającego się świata

Rozdział 4. Stosunek do przemian ogólnoświatowych

4.1. Problemy diagnozy: od badań ankietowych do pomiaru kwestionariuszowego
4.2. Sylwetka psychologiczna jednostki a jej stosunek do globalizacji
4.3. Społeczny odbiór globalnych zmian – próbki analiz międzykulturowych

Rozdział 5. O przygotowaniu do życia w nowym świecie – perspektywa edukacyjna

5.1. O celach nauczania
5.2. Nowe (globalne) czasy, ponadczasowe umiejętności – uniwersalne znaczenie metapoznania
5.3. Priorytetowe znaczenie umiejętności życia z ludźmi i wśród ludzi

Bibliografia
Kategoria: Socjologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7930-136-2
Rozmiar pliku: 2,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: