Mobilność codzienna osób starszych w Łodzi - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Mobilność codzienna osób starszych w Łodzi

ebook
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8142-353-3
Język:
Polski
Rok wydania:
2019
Rozmiar pliku:
5,1 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
19,95
Cena w punktach Virtualo:
1995 pkt.

Mobilność codzienna osób starszych w Łodzi

 

W książce za cel przyjęto zidentyfikowanie cech mobilności przestrzennej osób starszych (60+) zamieszkujących dzielnicę Śródmieście w Łodzi. Dla zrealizowania głównego celu opracowania zastosowano badanie ankietowe osób starszych (60+) zamieszkujących ten fragment miasta. Przeprowadzone badania dowodzą, że starsi mieszkańcy Śródmieścia za cel codziennych podróży wybiera ją przede wszystkim zakupy (codzienne) oraz odwiedza ją rodzinę i znajomych. Można zatem uznać, że decydują się oni przede wszystkim na zaspokajanie potrzeb podstawowych. W przypadku wyboru środka transportu, należy stwierdzić, że przy przemieszczeniach na krótkie odległości seniorzy decydują się na podróż pieszo bądź środkiem transportu publicznego. Samochód jest preferowanym środkiem transportu głównie przy pokonywaniu większych odległości, w tym w dojazdach do pracy czy przy odwiedzinach rodziny, znajomych. W odniesieniu do pokonywanych odległości, generalnie można stwierdzić, że wraz z wiekiem one maleją, gdyż przemieszczenia na większe odległości związane są przede wszystkim z pracą, którą wykonują głównie „młodsi” seniorzy.

Spis treści

 

1. Wprowadzenie 7

2. Mobilność przestrzenna – ujęcie teoretyczne 13

2.1. Istota mobilności 13

2.2. Zarządzanie mobilnością w mieście 17

2.3. Mobilność osób starszych 24

2.4. Transport w mieście – wybrane zagadnienia 26

3. Uwarunkowania kształtowania mobilności osób starszych w Łodzi 29

3.1. Uwarunkowania demograficzne 29

3.2. Polityka transportowa 46

3.3. Rozmieszczenie infrastruktury i usług w Śródmieściu 50

4. System transportowy Łodzi 57

4.1. Zarządzanie transportem 57

4.2. Transport zbiorowy 67

4.2.1. Autobusowy 67

4.2.2. Tramwajowy 68

4.2.3. Kolejowy 71

4.3. Transport indywidualny 73

4.3.1. Rowerowy 73

4.3.2. Samochodowy 74

5. Mobilność osób starszych 89

5.1. Wybrane cechy respondentów 89

5.2. Cel i częstotliwość przemieszczeń 92

5.3. Podział modalny 103

5.4. Długość i czas trwania przemieszczeń 114

5.5. Czas trwania aktywności 132

5.6. Ograniczenia mobilności 137

5.7. Ocena funkcjonowania transportu zbiorowego i roweru publicznego 140

Podsumowanie 147

Spis literatury i materiałów źródłowych 159

Spis rycin 173

Spis tabel 178

Aneks 179

BESTSELLERY