Modern Real Analysis - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-7969-955-1
Język:
Angielski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
2,7 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Produkt niedostępny

Pełny opis

W monografii zaprezentowano rezultaty badań związanych ze współczesnymi trendami badawczymi w teorii funkcji rzeczywistych. Takiej tematyce są poświęcone międzynarodowe konferencje z teorii funkcji rzeczywistych organizowane od wielu lat przez polsko-słowackie środowisko matematyczne. W publikacji znajduje się krótki rys historyczny tych konferencji, a także biografie naukowe Profesorów Jubilatów – Romana Gera, Jacka Jędrzejewskiego i Zygfryda Kominka, którym dedykowana jest książka.

Spis treści

Chapter 1. Preface (Jacek Hejduk, Stanisław Kowalczyk, Ryszard J. Pawlak and Małgorzata Turowska) 7

Chapter 2. Quasicontinuous functions with small set of discontinuity points (Ján Borsík)  11

Chapter 3. Convolution operators on some spaces of functions and distributions in the theory of circuits (Andrzej Borys, Andrzej Kamin´ski and Sławomir Sorek) 27

Chapter 4. Continuity connected with ψ-density (Małgorzata Filipczak and Małgorzata Terepeta)  45

Chapter 5. On equivalence of topological and restrictional continuity (Katarzyna Flak and Jacek Hejduk) 61

Chapter 6. On fields inspired with the polar HSV −RGB theory of Colour (Ján Haluška) 69

Chapter 7. Generalized (topological) metric space. From nowhere density to infinite games (Ewa Korczak-Kubiak, Anna Loranty and Ryszard J. Pawlak) 89

Chapter 8. Path continuity connected with density and porosity (Stanisław Kowalczyk and Małgorzata Turowska)  105

Chapter 9. Topological similarity of functions (Ivan Kupka)  127

Chapter 10. On the Darboux property of derivative multifunction (Graz˙yna Kwiecin´ska) 147

Chapter 11. On extensions of quasi-continuous functions (Oleksandr V. Maslyuchenko and Vasyl V. Nesterenko) 161

Chapter 12. Weak convergence with respect to category (Władysław Wilczyn´ski) 185

Chapter 13. New properties of the families of convergent and divergent permutations - Part I (Roman Wituła, Edyta Hetmaniok and Damian Słota) 193

Chapter 14. New properties of the families of convergent and divergent permutations - Part II (Roman Wituła) 213

BESTSELLERY