Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Na zdrowie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
16 listopada 2016
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Na zdrowie - ebook

Ponad sto tysięcy wiernych czytelników z całego świata, setki znakomitych przepisów i apetycznych zdjęć. Blog White Plate to inspirująca świątynia smaków, a jego twórczyni, Eliza Mórawska jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej sceny kulinarnej. Jak nikt inny potrafi dzielić się swoją umiejętnością smakowania życia.

W książce Na zdrowie! czytelnik znajdzie kilkadziesiąt przepisów na przepyszne, i co najważniejsze - super zdrowe potrawy. Wszystko to w wysmakowanym anturażu edytorskim. A zatem... Smacznego i zdrowego!

***

Eliza Mórawska - z wykształcenia dziennikarz, od 2006 roku aktywna blogerka. Prowadzi jeden z najpopularniejszych polskich blogów kulinarnych – White Plate. Wielokrotnie nagradzana; wyróżniana za promowanie kultury kulinarnej w epoce fast-foodów, uznana za jedną z 30 najbardziej wpływowych postaci polskiej blogosfery ostatnich 10 lat. Miłośniczka podróży kulinarnych oraz staropolskich przepisów, które chętnie unowocześnia i propaguje na swoim blogu.

Kategoria: Kuchnia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-65456-46-5
Rozmiar pliku: 10,0 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

PRAKTYCZNE RADY

OSZCZĘDŹ SWÓJ CZAS, CZYLI PRZYGOTUJ JEDZENIE WCZEŚNIEJ

Chyba nie ma nic bardziej przygnębiającego niż popołudniowy powrót z dziećmi do domu, gdzie czeka nas pusta lodówka (i puste garnki). Naburmuszone, głodne dzieci i pośpiech w przygotowaniu czegoś na szybko. Znacie to?

Staram się być przygotowana na takie okoliczności, więc zwykle mam w lodówce coś, co można szybko podgrzać i zaspokoić przynajmniej pierwszy głód. Najchętniej robię więc zupy, zwłaszcza te „samogotujące się”, takie, które w razie potrzeby można też zmiksować, żeby zrobić z nich krem.

Regularnie piekę też warzywa, które trzymam, żeby mieć je zawsze pod ręką – buraki, ziemniaki. To idealne urozmaicenie i wzbogacenie np. omletu.

Mrożonki – zawsze mam w zamrażarce kilka podstawowych warzyw, z których mogę skorzystać wtedy, kiedy nie mam czasu na zakupy albo na obieranie i krojenie. Zazwyczaj są to: włoszczyzna pokrojona w paski, zielony groszek, marchewka, liście szpinaku. W mojej szufladzie znajdziesz też mrożone owoce: wiśnie, jagody, śliwki. Korzystam z nich wtedy, kiedy nagle przyjdzie nam ochota na ciasto drożdżowe z owocami lub kompot. Mrożone zioła – w sezonie przygotowuję posiekany drobno koperek, liście selera, inne zioła, np. miętę. Siekam je drobno i zamrażam w plastikowych torebkach lub niewielkich pojemnikach. To zdecydowanie lepsza i bardziej aromatyczna opcja niż suszone zioła z torebki.

UGOTOWANE KASZE

Bardzo lubię kasze. Są zdrowe, pełnowartościowe i pożywne. Podstawą kuchni moich dzieci jest kasza jaglana. Jest lekkostrawna, wzmacnia żołądek, śledzionę i nerki. Ma wiele aminokwasów, jest bogata w krzem. Wiele osób jej nie lubi, wydaje mi się, że powód może być prozaiczny – nieodpowiednie gotowanie. Kaszę jaglaną można wcześniej uprażyć na suchej patelni i dopiero wtedy zalać wodą i ugotować. Będzie wówczas bardziej sypka. Można też zrobić z niej kleik. Czasem kasza jaglana różni się jakością w zależności od producenta – niektóre odmiany wymagają większej ilości wody. Warto podczas gotowania zajrzeć do garnka i sprawdzić, czy nie trzeba dodać większej ilości płynu. Ryż – jego odmian jest tak dużo, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ja polecam szczególnie pełnoziarnisty ryż, który gotuje się trochę dłużej, ale jest zdrowszy niż jego polerowana, biała odmiana. Ma lekko orzechowy smak i dobrze się przechowuje po ugotowaniu. Mam go zwykle pod ręką – robię z niego sałatki lub zapiekam go w piekarniku z jabłkami lub warzywami. Ugotowany ryż możesz przechowywać przez kilka dni w lodówce w szklanym, zamkniętym opakowaniu.

WAGA

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w kuchni i nie czujesz się zbyt pewnie (zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz piec chleb lub ciasta), gorąco polecam zakup niewielkiej kuchennej wagi, która znacznie ułatwi Ci korzystanie z przepisów. Polecam płaskie wagi elektroniczne, z dokładnością do 1–2 gramów, z możliwością przełączania na jednostki imperialne (np. funty czy uncje) – ta funkcja przyda Ci się, jeśli zechcesz skorzystać ze starszych książek angielskich (lub przedwojennych książek polskich). Na płaskiej wadze bez problemu ustawisz dowolne naczynie, a funkcja TARA pozwoli Ci zerować wagę, kiedy będziesz dokładać do ważenia kolejne produkty.

------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

------------------------------------------------------------------------
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: