Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Najlepsze wykresy do prezentacji biznesowych - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Najlepsze wykresy do prezentacji biznesowych - ebook

Książka prowadzi Czytelnika przez wykonywanie mniej standardowych wykresów w Excelu oraz radzenie sobie z zaprezentowaniem nietypowych danych. Porady zostały przygotowane przejrzyście i zrozumiale. Autorzy podpowiadają jak stworzyć nieszablonowe diagramy, wyjaśniają, kiedy mogą przydać się miniwykresy oraz jak poradzić sobie z czytelną prezentacją dużej ilości danych. Wykresy często służą do zaprezentowania rozkładu danych z danego zakresu (grupy produktów, wybranego okresu). W takich sytuacjach istotną rolę pełni oś wykresu. Podpowiadamy jak ją stworzyć w Excelu.
Książka wprowadza Czytelnika również w zagadnienia związane z prezentacją informacji zebranych w ankietach czy innych badaniach marketingowych. Do przedstawienia tego typu danych idealnie nadają się wykresy bąbelkowe, dzięki którym można zwizualizować zmienność trzech (a nawet czterech) danych jednocześnie. Do książki warto zajrzeć również, jeśli Czytelnik potrzebuje zaprezentować w profesjonalny sposób zmiany w sprzedaży. Jeden z rozdziałów wyjaśnia, jak przygotować przydatny w takiej sytuacji wykres schodkowy.

Spis treści

Oznaczenie przedziału oczekiwanej wielkości sprzedaży

Wielkość sprzedaży a wyznaczony plan

Przedstawienie wahań sprzedaży na wykresie schodkowym

Profesjonalna prezentacja wahań sprzedaży

Wykresy dynamiczne zwizualizują nawet obszerne arkusze

Wykres na podstawie wskazań filtra

Wykres z konspektem arkusza

Sprytna przeglądarka wykresów

Wykres z szybką selekcją danych w kolumnach

Przedstawienie wyników badań na wykresie bąbelkowym

Szybka budowa wykresu bąbelkowego

Dodawanie kolejnych serii danych

Dopasowanie osi wykresu

Nadanie odpowiednich nazw i etykiet

Odczytanie wielkości bąbelków

Wykres schodkowy czytelnie zwizualizuje udziały wartości

Prezentacja liczby oddziałów firmy

Modyfikacja układu tabeli źródłowej

Wstawienie wykresu bazowego

Modyfikacja wyglądu wykresu

Test działania wykresu

Znaczniki uwydatnią na wykresie wahania wartości

Graficzna prezentacja liczby klientów

Budowanie wykresów odnoszących się do dat i okresów

Liczba transakcji w określone dni tygodnia

Wizualizacja pracy w dni robocze i weekendy

Uwzględnienie dni świątecznych w obliczeniach

Wykresy kombinowane – efektowna prezentacja stopnia realizacji celu

Proste tworzenie nowej serii danych

Zmiana typu wykresu dla serii danych

Formatowanie wybranej serii danych

Formatowanie etykiet

Tworzenie kilku linii reprezentujących wielkości zadane

Prezentacja graficzna – miniwykresy pozwolą zwizualizować wyniki

cząstkowe analiz

Dane z każdej kolumny pokazane na miniwykresie

Obszary dla miniwykresów

Tworzenie miniwykresu bazowego

Dostosowanie wyglądu i układu wykresu

Utworzenie kolejnych miniwykresów

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3242-7
Rozmiar pliku: 5,4 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Excel jest znany przede wszystkim jako narzędzie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Tymczasem daje również szerokie możliwości w zakresie wizualizacji danych. Odpowiednie wykorzystanie formuł, kwerend i dodatkowych narzędzi sprawia w połączeniu z funkcjami budowania wykresów umożliwia przygotowanie precyzyjnych i doskonale wyglądających zestawień.

Książka przedstawia praktyczne sposoby wykorzystania tej aplikacji do przygotowania różnorodnych wykresów przydatnych w kierowaniu przedsiębiorstwem. Przedstawia, m.in. wiele pomysłowych sposobów na stworzenie nieszablonych diagramów. Podczas lektury czytelnik zobaczy, jak radzić sobie z typowymi problemami związanymi z tworzeniem wykresów i zdobędzie praktyczną wiedzę przydatną w codziennej pracy z Excelem. Autor wyjaśnia m.in., kiedy mogą przydać się miniwykresy oraz jak poradzić sobie z czytelną prezentacją dużej ilości danych.

Wykresy często służą do zaprezentowania rozkładu danych z jakiegoś zakresu: grupy produktów czy z wybranego okresu. W takich przypadkach istotną rolę pełni oś wykresu. Niestety, w Excelu tego elementu nie można swobodnie modyfikować (np. wyróżniać pewnych obszarów), ponieważ jest uzależniony od danych źródłowych. Czasami jednak zachodzi potrzeba dodania istotnej informacji pełniącej rolę pomocniczą. Książka wyjaśnia, jak rozwiązać ten problem.

Książka wprowadza czytelnik również w zagadnienia związane z prezentacją informacji zebranych w ankietach czy innych badaniach rynku. Do przedstawienia takich danych idealnie nadają się wykresy bąbelkowe, dzięki którym można wizualizować zmienność trzech (a nawet czterech) danych jednocześnie. Do książki warto zajrzeć również, jeśli czytelnik potrzebuje profesjonalnej prezentacji, w której położony został nacisk na zakres zmian zachodzących w sprzedaży. Jeden z rozdziałów wyjaśnia, jak przygotować przydatny w takiej sytuacji wykres schodkowy.Oznaczenie przedziału oczekiwanej wielkości sprzedaży

Wiele wykresów służy do zaprezentowania rozkładu danych w obrębie pewnej grupy, w okresie lub w czasie. W takich przypadkach istotną rolę pełni oś wykresu. Niestety, w Excelu tego elementu nie można swobodnie modyfikować (np. wyróżniać pewnych obszarów), ponieważ jest uzależniony od danych źródłowych. Czasami jednak zachodzi potrzeba dodania istotnej informacji pełniącej rolę pomocniczą. Spróbujmy umieścić ją w tle wykresu.

Czytelnie oznaczmy na wykresie przedział oczekiwanej wielkości sprzedaży.

Dane źródłowe

Tworzenie wykresu

Wielkość sprzedaży a wyznaczony plan

Przyjmijmy, że planowana roczna sprzedaż 5 typów urządzeń oferowanych przez naszą firmę powinna się zawierać w przedziale od 40 do 60 sztuk. Przedział ten musi być wyraźnie zaznaczony na wykresie. Czytelną prezentację proponujemy wykonać za pomocą wykresu słupkowego.

Roczna wielkość sprzedaży jest wprowadzona do zestawienia widocznego na rysunku 1.

Rys. 1. Dane źródłowe do wykresu

Rys. 2. Tabela pomocnicza do wykresu

Na wykresie ma być zaznaczony pewien obszar, a zatem potrzebna nam pomocnicza tabela określająca jego wielkość. Zgodnie z naszymi założeniami powinna wyglądać jak na rysunku 2. Podaliśmy wartości skrajne i szerokość.

Gdy mamy już przygotowane dane źródłowe, możemy przystąpić do budowy wykresu. Kolejność tworzenia będzie niestandardowa, ponieważ najpierw powstanie prezentacja oparta na tabeli pomocniczej, a dopiero do niej dodamy właściwe dane źródłowe.

W tym celu:

1. Zaznaczamy zakres komórek A9:C10 i z menu Wstaw wybieramy polecenie Wykres (w Excelu 2007/2010: uaktywniamy kartę Wstawianie).

2. W wyświetlonym oknie dialogowym zaznaczamy typ Słupkowy i podtyp Skumulowany słupkowy, a następnie wskazujemy Dalej (w Excelu 2007/2010: określamy typ wykresu na karcie Wstawianie).

Rys. 3. Wykres na podstawie tabeli pomocniczej

3. W kolejnym oknie zaznaczamy opcje Kolumny i klikamy Zakończ (w Excelu 2007/2010: gdy wykres pojawi się w arkuszu, zaznaczamy go, przechodzimy do karty Projektowanie i wskazujemy polecenie Przełącz wiersz/kolumnę).

Do tego wykresu dodaj teraz dane źródłowe. Aby uniknąć modyfikowania jego ustawień i ręcznego tworzenia serii danych, proponujemy wykorzystać schowek systemowy.

Darmowy fragment
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: