Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

  • Empik Go W empik go

Natural Combat. Poradnik rozwoju poprzez trening sztuki walki i autosugestii - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2012
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Natural Combat. Poradnik rozwoju poprzez trening sztuki walki i autosugestii - ebook

Czym poradnik jest:

1. Zwróceniem uwagi, że trening sztuki walki  może być doskonałą i uniwersalną formą gimnastyczną.

2.Przewodnikiem jak wydobyć naturalne i intuicyjne odruchy sztuki walki, tkwiące w  każdym człowieku.

3.Drogowskazem podstawowych zasad sztuki walki.

4.Spojrzeniem na tradycję wielu pokoleń uprawiających sztuki walki z wykorzystaniem ich do naturalnego rozwoju fizycznego i psychicznego.

5.Analizą skutecznych metod walki opartą na wielu istniejących systemach.

6.Elementem poznawczym prostych technik synchronizacji ciała i umysłu.

7.Pochwałą różnorodności technik sztuki walki i autosugestii, z których każdy może   wybrać coś dla siebie, w zależności od swoich potrzeb i predyspozycji psycho-fizycznych.

Czym poradnik nie jest:

1.Nie jest panaceum zostania mistrzem sztuk walki.

2.Nie stanowi opozycji do stylowych sztuk walki.

3.Nie jest odrębnym stylem narzucającym nowe zasady, taktykę walki, techniki itd.

Sama nazwa „Natural Combat” nie jest nazwą nowego systemu walki, jest jedynie określeniem naturalności w sztuce walki i określeniem pewnych zasad, bez podziału na style. Jest pewną przestrzenią, w której można się poruszać, bez względu na uprawianie konkretnych i tradycyjnych stylów walki.

Wynika z zainteresowania autorów autentycznymi systemami walki, istniejącymi nie tylko na Dalekim Wschodzie ale również na całym świecie. Autorzy nie tworzą nowej organizacji z określonymi wymaganiami a jedynie pomoc w rozszerzeniu możliwości własnego stylu lub intuicyjnego zastosowania technik walki.


Bogusław Sztorc

Urodzony w 1962r., z wykształcenia inżynier, absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach.

Posiada zamiłowanie do poszukiwania  innowacyjnych rozwiązań technicznych.  Przez wiele lat był  zawodnikiem karate sportowego, biorąc udział w zawodach sportowych, instruktor karate, posiada 1 Dan karate Shotokan, szukający inspiracji w wielu systemach sztuk walki całego świata.

Zainteresowany różnymi nurtami filozoficznymi i kulturowymi także systemami leczniczymi

w tym Ajurwedą i Tradycyjną Medycyną Chińską.

Praktykuje  Qi - Gong – chińską sztukę zachowania zdrowia i sprawności fizycznej.

Lubi również jazdę na rowerze.


Robert Świrad
Urodzony w 1962r., z wykształcenia inżynier, absolwent Politechniki Śląskiej w Katowicach.
Weteran sztuk walki z 35-letnim stażem, ekspert w kilku dyscyplinach, zarówno w stylach walki jak i systemach zdrowotnych. Rozpoczął trening jako 16-latek, uprawiając początkowo japońskie style takie jak Karate Kyokushin, Jujutsu a następnie Karate Shotokan zdobywając stopień 1 Dan oraz kwalifikacje instruktora karate. Przez wiele lat był czynnym zawodnikiem karate sportowego biorąc udział w turniejach krajowych i międzynarodowych. W latach 80-tych pracował zawodowo jako instruktor sztuk walki w dużym klubie sportowym prowadząc treningi zarówno dla początkujących jak i zawodników. Równolegle z działalnością sportowa uprawiał również hinduska Hatha Jogę oraz ćwiczenia medytacyjne. W roku 1992 wyemigrował do Australii gdzie kontynuował trening karate Shotokan a takze Shito-ryu uzyskujac stopien 3 Dan. Dążenie do poznania źródeł tych systemów zrodziło po latach zainteresowanie okinawskimi stylami walki, którymi zajmował się przez kilka kolejnych lat uzyskując stopień 4 Dan. Od roku 2000 uprawia chińskie style Kung Fu z południowej prowincji Fujian – oryginalne korzenie systemów okinawskich. Od 5-ciu lat intensywnie uprawia również brazylijska sztukę walki Capoeira oraz prowadzi własne zajęcia w systemie Combat i Street Self Defence. W treningu indywidualnym koncentruje się na Qi - Gong – chińskiej sztuce zachowania zdrowia i sprawności fizycznej a także elementach Tai Chi. Jest również entuzjasta nowoczesnego fitnessu, w którym posiada kwalifikacje instruktora. Jako uzupełnienie treningu sprawnościowego regularnie ćwiczy z obciążeniami a w szczególności z odważnikami kulowymi - ketttlebells. Wysoka sprawność fizyczna i dobre zdrowie zawdzięcza nie tylko odpowiednio dobranemu treningowi fizycznemu ale również ćwiczeniom medytacji oraz stosowaniu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: brak
ISBN: 978-83-7859-041-5
Rozmiar pliku: 5,9 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Czym poradnik jest

1. Zwróceniem uwagi, że trening sztuki walki może być doskonałą i uniwersalną formą gimnastyczną.

2. Przewodnikiem jak wydobyć naturalne i intuicyjne odruchy

sztuki walki, tkwiące w każdym człowieku.

3. Drogowskazem podstawowych zasad sztuki walki.

4. Spojrzeniem na tradycję wielu pokoleń uprawiających sztuki walki z wykorzystaniem ich do naturalnego rozwoju fizycznego i psychicznego.

5. Analizą skutecznych metod walki opartą na wielu istniejących systemach.

6. Elementem poznawczym prostych technik synchronizacji ciała i umysłu.

7. Pochwałą różnorodności technik sztuki walki

i autosugestii, z których każdy może wybrać coś dla siebie,

w zależności od swoich potrzeb i predyspozycji psycho-fizycznych.Zasady

1. Ustępować aby zwyciężyć.

2. Skuteczność walki zależna od stopnia wytrenowania i danej sytuacji.

3. Czerpać dobre wzorce ze wszystkich systemów walki.

4. Osiągać maksimum skuteczności przy minimum siły (wysiłku).

5. Jak najbardziej efektywnie wykorzystać współdziałanie ciała i umysłu.

6. Trenować tak aby przyjąć każdy cios, trenować tak aby nie musieć przyjmować następnego.

7. Trenować umysł w równym stopniu jak ciało.

8. Dobrać techniki i kombinacje obronne stosownie do własnych cech psycho - fizycznych.

9. Koncentrować się w treningu na prostych i realnych technikach.

10. W razie konieczności bronić się całym sobą i czym jest możliwość.

Uwaga !

Należy pamiętać, że w sytuacjach konfrontacji fizycznej, na skutek nagłego stresu oraz w wyniku działania adrenaliny następuje zaburzenie jasnego toku myślenia w związku z czym reakcje fizyczne są często automatyczne. Dlatego też bardzo ważne jest powtarzanie „do znudzenia” pewnych odruchów w celu wytworzenia tzw. „pamięci mięśniowej” i uzyskanie automatyzmu ruchowego.

Organizacja treningu

„Tak będziesz walczył jaki będzie Twój trening”

Rozpoczęcie treningu

Koncentracja/skupienie się na oddechu w celu oderwania się od spraw codziennych w pozycji stojącej, kucznej lub siedzącej z zamkniętymi oczami.

Wybieramy odpowiedni typ treningu lub ich kombinację

w zależności od założonych celów treningowych.

1. Trening psycho – autosugestywny

2. Trening fizyczny

3. Trening techniczny

4. Trening taktyczny

Trening różnych scenariuszy walki

- bez partnera

- z partnerem

- w miejscu

- w ruchu

5. Trening oddechowo – izometryczny

Zakończenie treningu

Koncentracja/skupienie się na oddechu w pozycji stojącej, kucznej lub siedzącej z zamkniętymi oczami.

Uwaga !

Pamiętaj aby wszystkie ćwiczenia wykonywać rozsądnie i z umiarem, w stopniu, który nie spowoduje urazu, a swoje umiejętności podnosić stopniowo, nie na siłę, dotyczy to wszystkich form treningowych zawartych w tej publikacji.

Intensywność treningu dobieramy do swoich predyspozycji psycho-fizycznych.

Trening ma służyć poprawie swojego zdrowia a nie jego utracie.Trening psycho – autosugestywny

„Wszystko zaczyna się w umyśle”

W tym opracowaniu autosugestia rozumiana jest jako pozytywny trening psychiki, który realizuje się przez specjalnie narzucone własne schematy myślowe, praktykowane wielokrotnie przez ćwiczącego. Chodzi więc o stymulację własnymi myślami komórek nerwowych mózgu a co za tym idzie zwiększenie jego aktywności i pozytywnego potencjału, tak aby uzyskać określone reakcje somatyczne własnego organizmu. Tak więc dzięki autosugestii możemy świadomie wywoływać stan odprężenia ale także inne stany korzystne dla zdrowia. Nie jest to oczywiście łatwe ale często możliwe dzięki wykonywaniu określonego treningu. A przecież, z czym się zgadza nauka akademicka wykorzystujemy tylko część możliwości mózgu, trenujmy więc nasz umysł w poszukiwaniu nowych możliwości.

Rozpoczęcie treningu

Postawa mentalna zamknięta – „zwracamy się mentalnie” do „wnętrza” naszej psychiki.

Koncentracja - skupienie się na oddechu w celu oderwania się od spraw codziennych.

Rodzaje pozycji medytacyjnych

W czasie medytacji wykonujemy następujące czynności:

1. Przyjmujemy jedną z poniżej prezentowanych pozycji, która najbardziej nam odpowiada

2. Zamykamy oczy

3. Oddychamy spokojnie i równomiernie

Siad skrzyżny – Wersja 1

Siad skrzyżny – Wersja 2

Siad skrzyżny wersja 3

Siad „japoński” - Wersja 1

Siad „japoński” - Wersja 2

Siad „japoński” wersja 3

Pozycja kuczna – Wersja 1

Pozycja kuczna – Wersja 2

Pozycja kuczna – Wersja 3

Pozycja Kuczna – Wersja 4

Pozycja kuczna wersja 5

Pozycja stojąca wersja 1

Pozycja stojąca wersja 2

Pozycja stojąca wersja 3Ostrzeżenie!

1. Prosimy by osoby zapoznające się z niniejszą publikacją, podejmowały na własną odpowiedzialność decyzję czy i w jakim stopniu realizować zawarte w niej propozycje. Autorzy nie biorą żadnej odpowiedzialności, że techniki przedstawione w publikacji będą wykonywane bezpiecznie i skutecznie w sytuacjach walki sportowej, samoobronie lub innych formach treningowych.

2. Treningi powinny odbywać się po konsultacji i nadzorze właściwego instruktora.

3. Przed przystąpieniem do ćwiczeń ważną sprawą jest konsultacja medyczna dotycząca możliwości wykonywania przedstawionych w tej publikacji technik.

4. Techniki przedstawione w publikacji mogą okazać się nieusprawiedliwione w danej sytuacji ze względu na właściwe wymagania prawne danego kraju, zwłaszcza w zakresie przepisów dotyczących obrony koniecznej.

Uwaga !

Niniejsza publikacja nie może być kopiowana i rozpowszechniana w żadnej formie, bez zgody autorów.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: