Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Nowa przestrzeń mieszkaniowa. Lofty i rezydencje w Łodzi - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Rok wydania:
2016
Pobierz fragment
17,45
Cena w punktach Virtualo:
1745 pkt.

Nowa przestrzeń mieszkaniowa. Lofty i rezydencje w Łodzi - ebook

W okresie transformacji systemowej w miastach polskich środowisko mieszkaniowe podlegało ciągłym, różnokierunkowym zmianom. Doszło wówczas do powstania licznych enklaw nowych przestrzeni mieszkaniowych, skupiających nowoczesne budownictwo mieszkaniowe, które wyróżnia nowa forma, wyposażenie i wysoki standard mieszkania. W książce poddano analizie nowe przestrzenie mieszkaniowe na przykładzie loftów „U Scheiblera” i nowych rezydencji oddanych do użytku w Łodzi po 1989 r. Opisano w niej współczesne formy budownictwa mieszkaniowego w Łodzi (takie jak lofty, rezydencje). Budownictwo to, zwłaszcza lofty, ma swoją ciekawą historię, powstało w obiektach sprzed blisko 200 lat, które pełniły dawniej inne funkcje (przemysłowe), a obecnie zostały zaadaptowane na mieszkania z tzw. „górnej półki”. Tego rodzaju budownictwo, na taką skalę, spotkać można tylko w Łodzi, a niewiele jest podobnych miast w Europie. Dokonując analizy tych form budownictwa, przedstawiono zarówno ich uwarunkowania historyczne, jak i społeczno-ekonomiczne. Cel pracy, którym było ustalenie cech wyróżniających nową przestrzeń mieszkaniową i ocena jej atrakcyjności, został osiągnięty. Zebrano obszerny materiał statystyczny, kartograficzny, fotograficzny, który uzupełnia część empiryczną opracowania. Z uwagi na wysoki poziom i rzadkość tego typu prac w literaturze naukowej (głównie geograficznej) praca zainteresuję osoby zajmujące się tą problematyką zarówno od strony naukowej, jak i praktycznej.

Spis treści

Wstęp  5

CZĘŚĆ I. Jerzy Dzieciuchowicz, LOFTY „U SCHEIBLERA” W ŁODZI - NOWA PRZESTRZEŃ MIESZKANIOWA  7

1. U wagi wstępne  9

2. Historia miejsca lokalizacji osiedla loftów „U Scheiblera”  12

2.1. Zakłady K. F. Wendischa i K. F. Moesa  12

2.2. Karol Wilhelm Scheibler i jego zakłady  13

2.3. Łódzkie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Obrońców Pokoju (Uniontex)  22

2.4. Łódzkie Zakłady Przemysłu Bawełnianego im. Obrońców Pokoju (Uniontex) po 1989 roku  24

3. Powstanie osiedla loftów „U Scheiblera”  26

3.1. Faza projektowania  26

3.2. Faza realizacji projektu  30

3.3. Faza sprzedaży mieszkań  34

4. Lokalizacja i zagospodarowanie przestrzenne osiedla  36

4.1. Lokalizacj a osiedla  36

4.2. Zagospodarowanie przestrzenne osiedla  37

5. Zasoby mieszkaniowe osiedla  41

5.1. Budynki mieszkalne i ich otoczenie  41

5.2. Mieszkania  44

6. Mieszkańcy osiedla loftów i ich warunki mieszkaniowe  46

6.1. Struktura demograficzno-społeczna mieszkańców  46

6.2. Warunki mieszkaniowe osiedla i ich ocena  47

6.3. Relacje sąsiedzkie  51

7. Podsumowanie  54

CZĘŚĆ II. Lidia Groeger, WSPÓŁCZESNE REZYDENCJE ŁODZI  57

1. Wprowadzenie  59

2. Wzorce zabytkowej zabudowy rezydencjonalnej Łodzi  63

3. Rozmieszczenie współczesnych rezydencji w Łodzi  71

4. Otoczenie i zagospodarowanie działek współczesnych łódzkich rezydencji  83

5. Cechy nowej zabudowy rezydencjonalnej  88

6. Rynek nieruchomości rezydencjonalnych w Łodzi  97

7. Podsumowanie  116

Zakończenie  119

Literatura  122

Spis rysunków, fotografii i tabel  127

 

New housing space - lofts and residences in Łódź (Summary)  131

Kategoria: Architektura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8088-001-6
Rozmiar pliku: 8,1 MB

BESTSELLERY

Kategorie: