Odrodzenie miast - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Odrodzenie miast - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-7969-729-8
Język:
Polski
Rok wydania:
2014
Rozmiar pliku:
2,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
24,50
Cena w punktach Virtualo:
2450 pkt.

Pełny opis

W książce zawarto problematykę odrodzenia miast przemysłowych, lub inaczej możliwości wychodzenia przez nie z kryzysu wywołanego wprowadzeniem systemu kapitalistycznego, przechodzenia w jego nową postindustrialną fazę rozwoju.

Na podstawie literatury przedmiotu autor daje opis i wyjaśnienie logiki funkcjonowania systemów miejskich, które wykorzystując endogenne i egzogenne czynniki stabilizacji i rozwoju ekonomicznego zaadaptowały się do nowych realiów ekonomicznych i społecznych. Procesy syntetycznie nazywane „odrodzeniem miast” mają względnie uniwersalny charakter. Obserwować je można w różnych fazach zaawansowania we wszystkich rozwiniętych gospodarczo państwach, w tym również w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. I co zdaje się szczególnie istotne, przełamanie stagnacji lub kryzysu jest możliwe nie tylko w największych miastach, ale również w miastach mniejszych. Autor precyzyjnie rozgranicza realne procesy zachodzące w strukturach funkcjonalnych i społecznych miasta od refleksji teoretycznej i badań empirycznych próbujących opisać i wyjaśnić obserwowane procesy poprzez odwołanie do ogólniejszych koncepcji teoretycznych. Dzięki temu praca jest zarazem dyskusją nad szansami rozwojowymi miast i jednocześnie nad kondycją współczesnych rozwiniętych społeczeństw oraz kierunkami zmian, jakie w ostatnich dekadach stały się ich udziałem.

Spis treści

NA WSTĘPIE

I. DZIEDZICTWO NOWOCZESNOŚCI

1. Triada urbanizacji

2. Era postindustrialna

3. Późna nowoczesność

II. MIASTA W KRYZYSIE I ODNOWIE

1. Kryzys miast przemysłowych

2. Model Urban Renewal

3. Strategie odnowy miast

III. PONOWOCZESNY KAPITALIZM

1. Społeczeństwo postindustrialne

2. Społeczeństwo informacyjne

3. Kapitalizm poznawczo-kulturalny

IV. EKONOMIA KULTURY W ROZWOJU MIAST

1. Kultura i ekonomia

2. Europa: od odnowy miast do inwestycji w kulturę

3. Przemysł kultury – czynniki rozwoju

V. KREATYWNE MIASTA, KREATYWNA KLASA

1. Kreatywność miast

2. Przemysł kreatywny

3. Klasa kreatywna

4. Sukces kreatywnych miast

VI. NOWA PERSPEKTYWA: ODRODZENIE MIAST

1. Przejawy odrodzenia

2. Z powrotem do miast?

3. Odrodzenie w miastach Europy

4. Warunki odrodzenia

VII. MIASTA EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ W PROCESIE ZMIAN

1. Wspólnota najnowszej historii – analogie urbanizacji

2. Czy miasta Europy Środkowo-Wschodniej odradzają się?

VIII. JAKIE POWINNY BYĆ ODRODZONE MIASTA?

1. Filozofia nowego urbanizmu

2. Smart growth – inteligentny rozwój

3. Prawo do miasta

 

BIBLIOGRAFIA

BESTSELLERY