Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój

ebook
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8142-412-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2019
Rozmiar pliku:
2,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
22,45
Cena w punktach Virtualo:
2245 pkt.

Organizacja zespołów wiedzy. Charakterystyka, funkcjonowanie, rozwój

 

Przedmiotem rozważań autorki jest problematyka dotycząca funkcjonowania i rozwoju organizacji zespołów wiedzy. Monografia ma na celu zdefiniowanie i opracowanie kluczowych kwestii wpływających na zarządzanie takimi podmiotami. Zagadnienia te do tej pory nie zostały omówione zbyt szeroko zarówno w literaturze polskiej, jak i międzynarodowej. Ze względu na istotność tematu i jak dotąd małą jego eksplorację publikacja może stać się przyczynkiem do przeprowadzenia poszerzonych badań.

Zarządzający powinni uświadamiać sobie, że powodzenie organizacji nie jest zależne tylko od indywidualnych wysiłków, ale zaangażowania zespołów, w których dokonuje się proces kodyfikacji wiedzy. Intencją autorki jest zaproponowanie takiego podejścia do budowania organizacji i przewodzenia nimi, w którym angażuje się grupy osób o wysokich kwalifikacjach i kompetencjach. Potrzeba świadomego kierowania zespołami wiedzy przejawia się w różnych gałęziach gospodarki. Powyższe standardy kształtują potrzebę posiadania nowych umiejętności, zmiany mentalności oraz wprowadzania ulepszonych systemów zarządzania. Te ostatnie winny bazować między innymi na tworzeniu w organizacjach zespołów wiedzy, które ze względu na posiadane kompetencje najlepiej dopasują się do potrzeb i sygnałów płynących z rynków zewnętrznych i wewnętrznych.

Spis treści

 

Wstęp 9

Rozdział 1. Wiedza i zarządzanie wiedzą – uwagi wstępne 13

1.1. Ujęcia definicyjne, cechy wiedzy 13

1.2. Klasyfikacja wiedzy 18

1.3. Wiedza elementem kapitału intelektualnego organizacji 21

1.4. Modele zarządzania wiedzą 26

1.5. Procesowe zarządzanie wiedzą 30

1.6. Pomiar i wycena zasobów 35

1.7. Korzyści wynikające z zarządzania wiedzą 38

Rozdział 2. Charakterystyka zespołów pracowniczych 43

2.1. Miejsce grup w organizacji 43

2.2. Zespół pracowniczy – pełnione role i zachowania 46

2.3. Rodzaje zespołów 51

2.4. Etapy rozwoju zespołów pracowniczych 54

2.5. Zagrożenia w pracy zespołowej 58

Rozdział 3. Determinanty funkcjonowania organizacji zespołów wiedzy 63

3.1. Organizacje zespołów wiedzy, pracownicy wiedzy – aspekty definicyjne 63

3.2. Lider w organizacjach zespołów wiedzy – zadania i wyzwania 69

3.3. Źródła powstawania konfliktów 73

3.4. Praca zdalna warunkiem działania zespołów wiedzy 77

3.5. Wirtualizacja pracy zespołów 81

Rozdział 4. Czynniki rozwoju organizacji zespołów wiedzy 85

4.1. Koncepcja empowermentu źródłem wzmocnienia zespołów 85

4.2. Zespołowe uczenie się 91

4.3. Specyfika i znaczenie talentów w organizacji 96

4.4. Sztuka zarządzania talentami. Rozwój pracowników 100

Rozdział 5. Nowoczesne formy organizacyjne wykorzystujące zespoły wiedzy 107

5.1. Organizacje turkusowe – zespoły samozarządzające się 107

5.2. Organizacje wirtualne 111

5.3. Organizacje uczące się 116

5.4. Organizacje sieciowe 121

Podsumowanie 129

Bibliografia 131

Spis rysunków 141

Spis tabel 143

BESTSELLERY