Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Podatki 2016 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
3 marca 2016
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Podatki 2016 - ebook

Omówienie zmian w ustawach podatkowych:
• Ordynacji podatkowej
• Podatku dochodowym od osób fizycznych
• Podatku dochodowym od osób prawnych
• Podatku od towarów i usług
• Podatku akcyzowym
• Podatku od nieruchomości
• Ustawie o rachunkowości
Opis oraz przykłady z podaniem podstawy prawnej nowych przepisów podatkowych, które obowiązują od 2016 roku. Zastosowanie w praktyce i wskazanie osób, których dotyczą zmiany
Kategoria: Podatkowe
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-4547-2
Rozmiar pliku: 342 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

WSTĘP

Z początkiem 2016 roku zaczęły obowiązywać regulacje podatkowe, które zostały wprowadzone na podstawie kilkudziesięciu ustaw nowelizujących. W publikacji opisano najważniejsze z nich, które mogą być przydatne przedsiębiorcom, spółkom oraz osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej.

Obszerne zmiany zostały wprowadzone do Ordynacji podatkowej, w której zapisano zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Znowelizowane przepisy określiły, m.in. możliwość zapłaty podatków kartą płatniczą oraz zniosły obowiązek składania uzasadnienia do korygowanych deklaracji. Nowości zostały wprowadzone do przepisów dotyczących wydawania interpretacji podatkowych. Grupa podmiotów uczestniczących w tym samym zdarzeniu może wystąpić ze wspólnym wnioskiem o ich wydanie.

Od 1 stycznia 2016 r., obowiązują nowe zasady naliczania odsetek za zwłokę. Do zaległości podatkowych będą miały zastosowanie trzy stawki: podstawowa, obniżona w wysokości 75% oraz podwyższona w wysokości 150% stawki podstawowej. Wprowadzono też pełnomocnictwo ogólne obok pełnomocnictwa szczególnego do jednej sprawy oraz jednolity plik kontrolny raportów z ksiąg podatkowych. W tym jednak zakresie przepisy zaczną obowiązywać od 1 lipca 2016 r.

Zmiany w przepisach ustawy o PIT, które wprowadzono od 2016 roku doprecyzowały m.in. regulacje dotyczące przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych, które są opodatkowane 75% stawką PIT. Wprowadzono też nową 70% stawką podatku od ponadprzeciętnych odpraw i odszkodowań, które otrzymają członkowie zarządów spółek z udziałem Skarbu Państwa i jednostek samorządowych.

W ustawie o PIT i CIT określono sposób rozliczania faktur korygujących na bieżąco, czyli bez obowiązku poprawiania zeznań podatkowych z lat poprzednich i zapłaty powstałych wskutek tego zaległości. Uchylono też przepisy wyłączające możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezapłaconych faktur. Do ustaw o PIT i CIT wprowadzono nowe odliczenie od dochodu tzw. ulgę innowacyjną, która zastąpi funkcjonującą do końca 2015 roku ulgę na nowe technologie. W przepisach znalazły się też preferencje dla pracodawców, którzy ponoszą wydatki związane z tworzeniem zakładowych żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli, bądź finansują część wydatków ponoszonych przez pracowników w związku z opieką nad dziećmi.

W ustawie o VAT dodano przepisy określające zasady odliczania kwoty podatku naliczonego w odniesieniu do zakupów towarów i usług wykorzystywanych tylko częściowo do celów działalności gospodarczej (tzw. pre-współczynnik). Zmieniła się też właściwość miejscowa organu podatkowego w zakresie VAT. Po zmianach, właściwym w sprawach VAT będzie urząd skarbowy ustalony ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podatnika.

Od 1 stycznia 2016 r. uregulowano przepisy dotyczące tzw. sprzedaży bezpośredniej, czyli możliwości sprzedawania przez rolników i członków ich rodzin produktów żywnościowych wytworzonych z własnych surowców. Będą oni mogli bezpośrednio sprzedawać produkty przetworzone we własnych gospodarstwach i zastosować do uzyskanych przychodów 2% zryczałtowany podatek dochodowy.

W podatku od nieruchomości, wyłączono zapłatę daniny w ratach, gdy kwota nie przekracza 100 zł. Podatek od garaży wielostanowiskowych natomiast będzie płatny przez współwłaścicieli w proporcji, w jakiej posiadają udział w prawie własności. Gmina nie będzie już musiała pobierać pieniędzy od „siebie samej. Zwolnione z podatku od nieruchomości zostały grunty i budynki lub ich części, stanowiące własność gminy.

W ustawie o podatku akcyzowym wprowadzono szereg zmian, które mają uprościć przepisy oraz znieść lub ograniczyć niektóre obowiązki administracyjne. Ułatwienia nastąpiły w zakresie ewidencji i innych dokumentacji dotyczących wyrobów akcyzowych i znaków akcyzy. Uporządkowano zasady fakturowania wyrobów podlegających akcyzie i opodatkowanie obrotu suszem tytoniowym, określono nowe zasady ewidencji i dokumentacji prowadzonej dla celów podatkowych i kontrolnych. Złagodzono również dodatkowe warunki wydania zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego.1. NOWE PRZEPISY ORDYNACJI PODATKOWEJ

Od 1 stycznia 2016 r. weszła w życie część przepisów, wynikających z nowelizacji ustawy z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1649). Większość zmian ma zastosowanie od 1 stycznia 2016 r., z wyjątkiem przepisów dotyczących:

- automatycznej wymiany informacji podatkowych pomiędzy Polską a państwami UE, które obowiązują już od 21 października 2015 r.;

- instytucji pełnomocnictwa ogólnego oraz zmian przewidujących pozyskanie ujednoliconej formy elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych, które wchodzą w życie 1 lipca 2016 r.;

- Rejestru Zastawów Skarbowych, które wchodzą w życie 1 stycznia 2017 r.

Wspólne interpretacje podatkowe

Darmowy fragment
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: