Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Podstawy prawa Prawoznawstwo. Prawo konstytucyjne. Prawo administracyjne - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2008
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Podstawy prawa Prawoznawstwo. Prawo konstytucyjne. Prawo administracyjne - ebook

"Podstawy prawa" są pierwszą pozycją w nowej serii publikacji Wydawnictwa C. H. BECK - PLANSZE BECKA.

Seria ta opiera się na prezentacji wiadomości w tablicach, schematach i wykresach, stanowiących samodzielne całości, w dominującym układzie: jedno zagadnienie - jedna strona.

"Podstawy prawa" składają się z trzech części.

W pierwszej zaprezentowane zostały elementarne zagadnienia prawa, tradycyjnie zaliczane do przedmiotu: "Prawoznawstwo" lub "Wstęp do prawoznawstwa", znajdującego się w programie studiów prawniczych. Wiadomości te stanowią najczęściej także trzon przedmiotów prawnych nauczanych na kierunkach nieprawniczych w ramach "Podstaw prawa", "Elementów prawa" czy też "Encyklopedii prawa".

W części drugiej zaprezentowana została podstawowa materia prawa konstytucyjnego, a więc przede wszystkim tematyka zasad ustrojowych państwa, struktura i kompetencje organów państwowych, a także podstawowe zagadnienia polskiego prawa wyborczego.

Część trzecia zawiera wiadomości z zakresu części ogólnej prawa administracyjnego. Przedstawia pojęcia typowe dla administracji, charakteryzuje różne rodzaje podmiotów administracyjnych, formy działania administracji ze szczególnym uwzględnieniem aktów administracyjnych, a także elementy procedury administracyjnej.

Książka "Podstawy prawa" kierowana jest zarówno do studentów prawa, jak i słuchaczy kierunków nieprawniczych, umożliwia szybkie porządkowanie i systematyzowanie materiału. Walory opracowania pozwalają kształtować krąg potencjalnych Czytelników szeroko - czyniąc z nowej propozycji Wydawnictwa C. H. BECK uniwersalne opracowanie podstawowych wiadomości o prawie.


Wprowadzenie

Władysław Tatarkiewicz pisał niegdyś, że aby pewna treść przeszła z umysłu piszącego do umysłu czytającego, musi być dokonana pewna praca, a jest lepiej, gdy tę pracę wykona piszący. Praca autora niniejszego skryptu miała w przeważającej mierze charakter formalno-techniczny. Starałem się przede wszystkim dokonać możliwej do zaakceptowania syntezy prezentowanych zagadnień prawnych, nie tracąc jednak z pola widzenia jak największej ilości ich istotnych cech. Czy został osiągnięty w tej sferze rozsądny kompromis pomiędzy stopniem szczegółowości a przejrzystością opracowania, warunkowany także technicznymi możliwościami składu drukarskiego w określonym formacie, ocenią Czytelnicy.

Systematyka skryptu, grupowanie zagadnień w tabelach, zamykanie poszczególnych wiadomości w elementach graficznych, układanie ich w graficzno-słowne schematy ma na celu ułatwienie Czytelnikowi percepcji złożonej materii normatywnej. Zamiarem autora, służącym lepszej mnemotechnice, miało być także uwolnienie tekstu od formalizmu - większość zagadnień prezentowanych jest w formie tekstu wolnego, upodobnionego do swobodnej notatki, mającej za zadanie syntetyzować i uwypuklić istotę danej regulacji, instytucji, procedury prawnej. Prezentację teorii starałem się możliwie bogato ilustrować normatywnymi przykładami. Konstruując książkę korzystałem z klasycznych podręczników oraz opracowywałem źródłowe akty normatywne.

Publikacja składa się z trzech części. W Części I zaprezentowane zostały zagadnienia podstawowe prawa, tradycyjnie zaliczane do przedmiotu: "Prawoznawstwo" lub "Wstęp do prawoznawstwa", znajdującego się w programie studiów prawniczych. Wiadomości te stanowią najczęściej także trzon przedmiotów prawnych nauczanych na kierunkach nieprawniczych w ramach "Podstaw prawa", "Elementów prawa" czy też "Encyklopedii prawa". W Części II starałem się ująć podstawową materię prawa konstytucyjnego, a więc przede wszystkim tematykę konstytucyjnych zasad ustrojowych państwa, strukturę i kompetencje konstytucyjnych organów państwowych, a także podstawowe zagadnienia polskiego prawa wyborczego. Część III zawiera kanoniczne wiadomości z zakresu części ogólnej prawa administracyjnego, w szczególności przedstawia pojęcia typowe dla administracji, charakteryzuje różne rodzaje podmiotów administracyjnych, formy działania administracji ze szczególnym uwzględnieniem aktów administracyjnych, a także pewne elementy procedury administracyjnej.

Skrypt niniejszy kierowany jest w głównej mierze do studentów, tak studiów prawniczych, jak i kierunków nieprawniczych. Wydaje się, że poziom szczegółowości prezentowanych zagadnień pozwoli na szybkie porządkowanie i systematyzowanie materiału, przybliży materię prawoznawstwa, Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej oraz podstawowe zagadnienia ogólnego prawa administracyjnego. Pozostaje mi wyrazić nadzieję, że pozycja niniejsza spotka się z zainteresowaniem.

Mateusz Droba

Kategoria: Prawo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-2550-052-8
Rozmiar pliku: 6,1 MB

BESTSELLERY

Kategorie: