Praktyczny komentarz do nowelizacji ustawy prawo zamówień publicznych z 29 sierpnia 2014 r. - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Praktyczny komentarz do nowelizacji ustawy prawo zamówień publicznych z 29 sierpnia 2014 r. - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-269-3698-2
Język:
Polski
Data wydania:
Luty 2015
Rozmiar pliku:
678 KB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
39,90
Cena w punktach Virtualo:
3990 pkt.

Pełny opis

Komentarz do nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych jest próbą zbudowania własnej, niezależnej oceny dokonanej modyfikacji przepisów. Próba spojrzenia przez wieloletnich praktyków, którzy na zapewnienia publiczne patrzą zarówno od strony zamawiających, jak i wykonawców. Przedstawiamy Czytelnikom informacje, co w zamówieniach publicznych pod rządami nowelizacji będzie działało lepiej, a co gorzej. Wskazujemy także, jakich rozwiązań w nowelizacji w sposób oczywisty zabrakło.
Każdy zmieniony artykuł pokazany jest w stanie sprzed i po nowelizacji. Pokazane są także różnice, w zmianie prowadzenia postępowania.

Spis treści

Usługi niepriorytetowe, czyli nowy art 5a

Tajemnica przedsiębiorstwa, czyli nowy art 8 ust 3 ustawy Pzp

Kolejna przesłanka wykluczenia wykonawcy, czyli art 24 ust 2a ustawy Pzp

Udostępnienie zasobów, czyli zmieniony art 26 ust 2b oraz dodanie art 26 ust 2e ustawy Pzp

Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę, czyli nowy art 29 ust 4 pkt 4 oraz art 36 ust 2 pkt 9 lit d ustawy Pzp

Wzory umów, czyli nowy art 36c ustawy Pzp

Zatrzymanie wadium po nowemu, czyli zmieniony art 46 ust 4a ustawy Pzp

Nowe zasady dla wolnej ręki, czyli nowy art 67 ust 4 ustawy Pzp

Rażąco niska cena, czyli nowe art 90 ust 1 i ust 2 oraz 190 ust 1a i 198ea ustawy Pzp

Kryteria oceny ofert, czyli zmieniony art 91 ust 2 oraz dodanie art 91 ust 2a ustawy Pzp

Klauzule przewidujące możliwość zmiany umowy, czyli nowy art 142 ust 5 ustawy Pzp

Nowe obowiązki Prezesa UZP, czyli art 154 pkt 10, pkt 16 oraz pkt 17a ustawy Pzp

Możliwość negocjacji w sprawie wynagrodzenia, czyli art 4 po nowelizacji

BESTSELLERY