Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Przemiany społeczne we współczesnej Polsce i ich konsekwencje. Perspektywa socjologiczna - ebook

Rok wydania:
2015
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Przemiany społeczne we współczesnej Polsce i ich konsekwencje. Perspektywa socjologiczna - ebook

Książka jest zbiorem poświęconym przemianom społecznym we współczesnej Polsce i ich konsekwencjom, widzianym z perspektywy socjologicznej. Część I (Kapitał społeczny, więzi społeczne) zawiera omówienia takich kwestii, jak: kapitał kulturowy – czynnik reprodukcji nierówności społecznych w teorii Pierre’a Bourdieu; intymne oraz prywatne granice związku kobiety i mężczyzny; rodzina – sfera racjonalnych działań (wyborów) Polaków; wielodzietność po polsku – między nadzieją a poczuciem niemocy. Część II (Konsekwencje transformacji – wybrane problemy i procesy) obejmuje rozdziały poświęcone: zmarginalizowaniu młodości (przyczynom zjawiska i możliwościom przeciwdziałania) na podstawie badań w województwie lubelskim); studentom łódzkich uczelni i ich emocjom towarzyszącym przejściu z systemu edukacji na rynek pracy; bezrobociu w rodzinie a problemowi dziedziczenia biedy; wsi współczesnej w tyglu przemian społeczno-ekonomicznych. Część III (Doświadczanie sportu przez współczesnych Polaków) ilustruje m.in. wielowymiarową kulturę „post-hooligańską”, poszukując tożsamości ruchu kibicowskiego; egalitaryzm sportu amatorskiego na przykładzie polskiego ruchu biegowego; problemy niepełnosprawnych sportowców, widziane w krzywym zwierciadle życia społecznego. Część IV (Badanie zjawisk społecznych – wybrane aspekty) przynosi opis zastosowania metody Social Network Analysis w badaniach społecznych oraz przybliża praktyczne zastosowanie badań jakościowych w badaniu zjawiska prostytucji.

Spis treści

Wprowadzenie

Część I. Kapitał społeczny, więzi społeczne

Monika Dorota Adamczyk, Kapitał kulturowy jako czynnik reprodukcji nierówności społecznych w teorii Pierre’a Bourdieu

Mariola Bieńko, Intymne oraz prywatne granice związku kobiety i mężczyzny

Lucyna Prorok Rodzina jako sfera racjonalnych działań (wyborów) Polaków

Izabela Kaźmierczak-Kałużna, Wielodzietność po polsku – między nadzieją a poczuciem niemocy

Część II. Konsekwencje transformacji – wybrane problemy i procesy

Marta Komorska, Zmarginalizowana młodość. Przyczyny zjawiska i możliwości przeciwdziałania w województwie lubelskim

Lucyna Motylewicz, Studenci łódzkich uczelni o emocjach towarzyszących przejściu z systemu edukacji na rynek pracy

Anna Żelazna-Blicharz, Bezrobocie w rodzinie a problem dziedziczenia biedy

Krystyna Leśniak-Moczuk, Wieś współczesna w tyglu przemian społeczno-ekonomicznych

Część III. Doświadczanie sportu przez współczesnych Polaków

Radosław Kossakowski, Wielowymiarowa kultura „post-hooligańska”? W poszukiwaniu tożsamości ruchu kibicowskiego

Jakub Ryszard Stempień, Egalitaryzm sportu amatorskiego? Przykład polskiego ruchu biegowego

Jakub Niedbalski, „Ci wspaniali ludzie zmagają się z losem” – niepełnosprawni sportowcy w krzywym zwierciadle życia społecznego

Część IV. Badanie zjawisk społecznych – wybrane aspekty

Monika Sas-Tomczyk, Zastosowanie metody Social Network Analysis w badaniach społecznych

Izabela Ślęzak, Zjawisko prostytucji w praktyce badań jakościowych

 

Noty o autorach

Kategoria: Socjologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7969-482-2
Rozmiar pliku: 3,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: