Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin - ebook

Rok wydania:
2020
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
17,45

Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin - ebook

 

Przewodnik do ćwiczeń z fizjologii roślin jest skierowany głównie do studentów studiów licencjackich na kierunkach biologia, ochrona środowiska i biotechnologia. Może być przydatny również dla studentów innych kierunków przyrodniczych i rolniczych oraz osób zainteresowanych biologią eksperymentalną roślin.

Ćwiczenia zostały tak opracowane, by zaprezentować studentom podstawowe procesy związane z funkcjonowaniem roślin i ułatwić poznanie ich wzajemnych relacji, co ma istotne znaczenie w kontekście całościowego ukazania procesów biologicznych oraz praktycznego wykorzystania roślin w życiu człowieka. Zakres tematyczny przewodnika poszerzono o zagadnienia z biologii stresu, roślinnych kultur in vitro oraz dotyczące wielorakiego zastosowania związków biologicznie aktywnych. Każdy rozdział rozpoczyna się od krótkiego wstępu teoretycznego przygotowującego do zajęć laboratoryjnych, który ma ułatwić zrozumienie danego procesu lub reakcji, ale może być również użytecznym repetytorium wybranych zagadnień z fizjologii roślin.

Przewodnik zawiera zestaw ćwiczeń, w większości autorskich. Można je wykonać bez zaawansowanej aparatury, a także dowolnie konfigurować w zależności od założeń programowych i warunków laboratoryjnych.

 

Spis treści

 

Przedmowa / 7

Rozdział I. Skład chemiczny roślin. Wykrywanie składników mineralnych w roślinach / 9

Rozdział II. Mineralne odżywianie roślin / 23

Rozdział III. Komórka roślinna jako układ osmotyczny / 31

Rozdział IV. Przepuszczalność błon plazmatycznych / 41

Rozdział V. Daleki transport wody, transpiracja / 53

Rozdział VI. Barwniki asymilacyjne i ich właściwości / 69

Rozdział VII. Reakcja Hilla / 81

Rozdział VIII. Oddychanie / 87

Rozdział IX. Aktywność biologiczna regulatorów wzrostu roślin / 97

Rozdział X. Metabolizm azotowy roślin. Oznaczanie aktywności reduktazy azotanowej / 115

Rozdział XI. Właściwości gleb / 123

Rozdział XII. Kiełkowanie nasion / 133

Rozdział XIII. Allelopatia. Wpływ metabolitów wtórnych na kiełkowanie nasion i wzrost siewek / 143

Rozdział XIV. Aktywność enzymów amylolitycznych w przechowywanych organach spichrzowych / 157

Rozdział XV. Test tolerancji komórek roślinnych na abiotyczne czynniki stresowe / 167

Rozdział XVI. Reakcje roślin na stres abiotyczny / 175

Rozdział XVII. Całkowita zdolność antyoksydacyjna produktów spożywczych pochodzenia roślinnego / 183

Rozdział XVIII. Zawartość kwasu askorbinowego (witaminy c) w warzywach i owocach / 193

Rozdział XIX. Indukcja tkanki kalusowej i pędów przybyszowych w kulturze in vitro fiołka afrykańskiego / 203

Rozdział XX. Metabolity wtórne o znaczeniu prozdrowotnym. Antrazwiązki liści i kultur in vitro aloesu / 209

Rozdział XXI. Analiza jakościowa i ilościowa wybranych metabolitów wtórnych w roślinnych surowcach leczniczych / 221

Załączniki do ćwiczeń / 233

Pytania pomocnicze do powtórki materiału / 247

 

Kategoria: Biologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8220-013-3
Rozmiar pliku: 2,4 MB

BESTSELLERY

Kategorie: