Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • Empik Go W empik go

Rozmowy o rynku książki 12 - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2013
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment

Rozmowy o rynku książki 12 - ebook

Kolejny, dwunasty już tom publikacji „Rozmowy o rynku książki” to zbiór 32 wywiadów publikowanych w dwutygodniku „Biblioteka Analiz” w 2012 roku.  Bohaterami drukowanych w tomie obszernych rozmów byli przedstawiciele wydawnictw i księgarń, firm dystrybucyjnych oraz instytucji kultury, a także sektora poligraficznego, firm małych i dużych, osoby z dużym doświadczeniem w branży, których głos jest dla środowiska ważny, ale i nowicjusze, którzy często borykają się z zupełnie innymi problemami, próbując stawiać swoje pierwsze kroki na rynku książki.

Nie ingerowaliśmy w tekst autoryzowanych rozmów, nie ma tu żadnych skrótów ani zmian, choć czas zweryfikował część zapowiedzi i prognoz.
Wywiady, które otwierają każdy numer „Biblioteki Analiz”, z jednej strony zawsze poruszają tematy „gorące”, a więc aktualne wydarzenia na rynku,
z drugiej – dotyczą problemów uniwersalnych. Nawet po wielu miesiącach warto wrócić do ocen rynku stawianych przez fachowców. Tematy poruszane
w rozmowach w 2012 roku to m.in. kryzys na rynku dystrybucji, zagrożenia związane ze zmianami w prawie autorskim, zagadnienia digitalizacji
kultury, dystrybucji treści w pliku, w tym modeli abonamentowej sprzedaży i przyszłości książki w dobie konwergencji mediów – jak połączyć dwie
sprzeczna zdawałoby się potrzeby, z jednej strony biznesowe oczekiwania wydawców i dystrybutorów, z drugiej – coraz większy nacisk ze strony konsumentów kultury by ta była w internecie za darmo? Ten temat na pewno będzie powracał także w debatach w kolejnym roku.

Tradycyjnie wiele miejsca zajmował problem trudności związanych z dystrybucją, zatowarowaniem księgarń i płatnościami.

Lektura głosów z poprzednich lat, przyjrzenie się dominującym tematom – dają dobry obraz przekształceń w branży wydawniczo-księgarskiej. Staje
się ona coraz bardziej nowoczesna, coraz bardziej cyfrowa, coraz bardziej skoncentrowana wokół ochrony praw autorskich, a także wizji biznesu przyszłości, kiedy pomiędzy autorem a czytelnikiem swoje miejsce znajdzie nie tylko wydawca i księgarz, ale też dostawca technologii.

Spis treści

Wprowadzenie
Joanna Smolińska, Andrzej Kosiński (rozmawiali Piotr Dobrołęcki i Paweł Waszczyk)
Tadeusz Zysk (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Marek Pakosz (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Joanna Ćwiklak, Marek Korczak (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Adam Błażowski, Piotr Stankiewicz (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Marek Kasperski (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Ewa Holewińska, Anna Pawłowicz (rozmawiali Piotr Dobrołęcki i Paweł Waszczyk)
Wiesław Uchański (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Robert Chojnacki (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Jerzy Garlicki (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Jarosław Perzyński (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Anita Musioł, Paweł Wojciechowski (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Janusz Przeorek, Rafał Tyksiński (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Elżbieta Stefańczyk (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Renata Łapińska (rozmawiał Łukasz Gołębiewski)
Piotr Treszczotko (rozmawiali Piotr Dobrołęcki i Paweł Waszczyk)
Marian Kotarski (rozmawiali Piotr Dobrołęcki i Paweł Waszczyk)
Andrzej Głuchowski (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Marek Żakowski (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Monika Sznajderman (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Maria Strarz-Kańska, Zbigniew Kański (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Aldona Zawadzka (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Klára Molnár, Jacek Marciniak (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Przemysław Januszko (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Marcin Śnieć (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Aldona Zawadzka (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Bartłomiej Roszkowski (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Janusz Cymanek (rozmawiał Piotr Dobrołęcki)
Paweł Książkiewicz, Marek Korczak (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Robert Rybski, Mariusz Prema, Małgorzata Błaszczyk (rozmawiał Paweł Waszczyk)
Ewa Świerżewska (rozmawiał Kuba Frołow)
Marcin Beme (rozmawiał Paweł Waszczyk)

Kategoria: Raporty i Analizy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-62948-98-7
Rozmiar pliku: 1,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: