Rozrabiaki z osiedla - ebook

Oceń:
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-63783-88-4
Język:
Polski
Data wydania:
28 lipca 2015
Rozmiar pliku:
2,2 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Produkt niedostępny

Pełny opis

Książka przeznaczona jest nie tylko dla młodzieży.

Niby zwykły blok, gdzieś na jakimś normalnym osiedlu. Tu akurat w Szczecinie. Dzieci uczą się pilnie. Są szóstoklasistami. Mają przyjaciół i wrogów, nie lubią szkoły i obowiązków. Są szczerzy, potrafią wytknąć dorosłym ich błędy bezpośrednio, prosto w oczy. Kształtuje ich środowisko. Nie wszyscy rodzice w tym wieżowcu pracują. Kryzys daje się we znaki i przynosi bezrobocie stoczniowcowi, zgorzkniałemu zaistniałą sytuacją. Marynarz, zostawiający rodzinę na długie miesiące, zwłaszcza w wakacje, gdy wraca do kraju, głośno wyraża opinię na temat sytuacji politycznej w kraju, ucząc jednocześnie dzieci prawidłowej postawy obywatelskiej. Pociechy socjalizują się, są mądre i walczą o miejsce w społeczeństwie szkolnym podobnie jak ich rodzice w świecie dorosłych. One też za chwilę w tę dorosłość wkroczą. Wizja bezrobocia skłania, dobrze zapowiadającego się studenta, do rezygnacji ze studiów, ku rozpaczy jego rodziców.

Epilog jest uniwersalną wizją naszego świata, kiedy to Polacy domagający się pracy i chleba, nie widząc już żadnego dla siebie ratunku, oczekują spełnienia postulatów od kosmitów. Wszyscy czekają na ich zapowiedziany przylot nad Jeziorem Głębokim i liczą na to, że spełnią ich żądania, by mieć lepsze życie.

Wszyscy chcielibyśmy takich kosmitów zobaczyć, którzy daliby nam nadzieję na poprawę bytu. Cóż, skoro nie wiadomo, kto tak naprawdę tym kosmitą był.

Spis treści

Od redakcji

Rozdział pierwszy

I. Z kim widziano Piotra Kupichę?

II. Czy Doda-Elektroda naprawdę weźmie ślub?

III. Dev Patel zwierza się z podboju kobiecych serc

IV. Katarzyna Cichopek-Hakiel nad pampersami

V. Kuba Wojewódzki przed sądem

VI. Gdyby przed nami stanął Rafał Mroczek

VII. Czy Tomasz Karolak zgodzi się zagrać w serialu: „Przygody Koziołka Matołka”?

VIII. Ronison Crusoe miał urodę Pierce’a Brosnana!

IX. Czy Angeilina Jolie i Brad Pitt będą jeszcze adoptować dzieci?

X. Półtora miliona dolarów za fotografię córeczki Jessici Alby!

XI. Czy Krzysztof Ibis jest uczciwy?

Rozdział drugi

I. W okrutnym świecie dorosłych

II. Pedofil na wolności

III. Około pięćdziesiąt osób dziennie w kraju uznaje się za zaginione

IV. Niebezpieczne kliknięcia

V. Anonim – zabójcza broń

VI. Po kim sprzątać?

VII. Z rączki do rączki i można żyć

VIII. Sposób na dojście do czegoś

IX. Przedwczesna dojrzałość

Rozdział trzeci

I. Istna Wieża Babel

II. Żyjemy w cyrku

III. Wsłuchujemy się w ple-ple

IV. Współzamieszkiwanie

V. W przelocie

BI. Świat demagogów

VII. Nauka trzymania cepa

VIII. Obłęd w supermarkecie

IX. Świat w zasięgu ręki

Rozdział czwarty

I. Takie będą Rzeczypospolite

II. Weźcie sprawy w swoje ręce

III. Zrozumcie nas

IV. Dajcie szansę naszym szarym komórkom

V. Pozwólcie nam na bunt

VI. Ratujmy świat

VII. Tęsknota za innym życiem

VIII. Milczenie to akceptacja

IX. S.O.S.!

Epilog

I. Sen Aris po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

II. Sen Adriania po odebraniu świadectwa dojrzałości

BESTSELLERY