Rymowana historia Polski - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-63783-35-8
Język:
Polski
Data wydania:
7 stycznia 2014
Rozmiar pliku:
877 KB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Produkt niedostępny

Pełny opis

Zrymowana historia Polski, posiadająca swoją melodykę i świetnie w związku z tym zapadająca w pamięć. Autorka wypunktowała najważniejsze etapy rozwoju naszej państwowości od chwili jej powstania, czyli od księstwa Polan do czasów po stanie wojennym. Przebiła się przez najważniejszych polskich władców, docierając do rozbiorów, zrywów niepodległościowych, czasów napoleońskich, rozbiorów, odzyskania niepodległości, obu wojen światowych po historię nowożytną Polski. Każdy ważny etap to osobny wiersz.

Występują tu nazwiska wszystkich tych, którzy zapisali się na kartach historii naszego kraju w dziedzinie polityki, kultury i nauki. Są też oczywiście wspomniane wszystkie siły przeciwne, burzące naszą państwowość na przełomie wieków.

To jest kwint esencja naszej historii, bez dat i żmudnego zapamiętywania szczegółów kolejności następujących po sobie wydarzeń. Łatwość przyswajania treści jest niebywała, więc tekst jest godny polecenia nie tylko dla młodszych, ale też dla odświeżenia swojej wiedzy przez starszych.

 

Poemat szykowany jest do druku u innego niż Goneta wydawcy.

Spis treści

Od redakcji

1. Czasy najdawniejsze

2. Czasy pierwszych Piastów

3. Władysław Łokietek i Kazimierz Wielki

4. Królowa Jadwiga

5. Bitwa pod Grunwaldem

6. Czasy Jagiellonów

7. Król Zygmunt Stary i królowa Bona

8. Zygmunt August i Barbara Radziwiłłówna

9. Kopernik, Rej, Kochanowski…

10. Małżeńskie perypetie królowej Anny

11. Nowy król, nowa dynastia, nowa stolica

12. Walki z Kozakami

13. Potop szwedzki

14. Odsiecz Wiedeńska

15. Czasy Saskie

16. Ostatni król Polski

17. Pierwsza Konstytucja i trzy rozbiory

18. Polskie legiony we Włoszech i nasz narodowy hymn

19. Polska w epoce napoleońskiej

20. Powstania przeciw zaborcom

21. Wielcy Polacy z czasów zaborów

22. Dzieci Wrzesińskie i wóz Drzymały

23. Jak Polska odzyskała niepodległość

24. Cud nad Wisłą

25. Marszałek Piłsudski

26. Polska w drugiej wojnie światowej

27. Polska Rzeczpospolita Ludowa

28. Papież Polak

29. Solidarność i Lech Wałęsa

30. Stan wojenny

31. Ksiądz Jerzy Popiełuszko

32. Okrągły Stół i koniec PRL

 

33. Trzecia Rzeczpospolita

BESTSELLERY