Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Sezonowo bezglutenowo - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
27 października 2017
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Sezonowo bezglutenowo - ebook

Magdalena i Stanisław Romek, autorzy popularnego bloga kulinarnego Kuchenne Wariacje, oddają w Wasze ręce swoje najcenniejsze przepisy na potrawy bezglutenowe, które z przyczyn zdrowotnych na stałe wprowadzili do swojej kuchni.

Magda specjalizuje się w daniach głównych, sałatkach i zupach. Staszek – osładza życie ciastami i deserami. Po wielu miesiącach eksperymentów i testów udało im się skomponować zestaw stu przepisów na bezglutenowe wytrawne i słodkie dania, które bez trudu można przygotować w polskich domach przez cały rok.

„Sezonowo bezglutenowo” to świetna propozycja dla osób, które chcą poszerzyć swój kulinarny repertuar o nowe ciekawe pomysły, a także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dietą bezglutenową i zupełnie nie wiedzą, co jeść i jak gotować bez pszenicy.

Staranna kompozycja książki oraz podział na pory roku ułatwiają znalezienie inspirujących przepisów z użyciem sezonowych, łatwo dostępnych i świeżych owoców, warzyw i grzybów. Autorzy zadbali też o stronę wizualną swojej pierwszej książki kucharskiej. Każdemu przepisowi towarzyszy zdjęcie potrawy, dzięki czemu jeszcze łatwiej przygotować pyszny, zdrowy i atrakcyjnie wyglądający posiłek.

Kategoria: Poradniki
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8074-122-5
Rozmiar pliku: 9,1 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Ważne dla chorych na celiakię, alergików, osób z nadwrażliwością na gluten!

Przypominamy, że wiele produktów ze swej natury bezglutenowych, jak na przykład kasze gryczana i jaglana, przyprawy, mąki wytworzone z produktów naturalnie bezglutenowych, może być zanieczyszczonych glutenem.

Najczęściej tak zanieczyszczonymi produktami są mąki (np. kukurydziana, ryżowa, gryczana), dlatego osoby będące na diecie bezglutenowej, a zwłaszcza chore na celiakię, powinny bezwzględnie kupować produkty oznaczone jako bezglutenowe, najlepiej międzynarodowym znakiem Przekreślonego Kłosa. Warto też zawsze starannie przebierać kasze, gdyż często można znaleźć w nich obce ziarna pszenicy czy żyta.

Gorąco namawiamy wszystkich do wyrobienia w sobie nawyku czytania etykiet kupowanych produktów, ponieważ wiele z nich, nawet pozornie bezpiecznych, może w swoim składzie zawierać gluten oraz szkodliwe dla zdrowia E-dodatki. Należy także unikać produktów z ostrzeżeniem o możliwej zawartości glutenu.

Przygotowując dania do tej książki, korzystaliśmy wyłącznie z bezglutenowych surowców i produktów, co zalecamy także naszym Czytelnikom.

AutorzyGotowanie jest naszą pasją

Od kilku lat prowadzimy kulinarnego bloga KuchenneWariacje.pl. To miejsce, w którym uwielbiamy dzielić się doświadczeniami z naszej kuchni.

Przed dwoma laty dowiedzieliśmy się od lekarzy, że aby normalnie funkcjonować, musimy wyeliminować z diety potrawy zawierające gluten. Nie było to łatwe, bo już samo hasło „dieta bezglutenowa” brzmiało dla nas jak wyrok. Przecież uwielbialiśmy pizzę, makarony i ciasta.

Zaczęliśmy czytać o diecie bez pszenicy. Okazało się, że dieta bezglutenowa to tak naprawdę zmiana stylu odżywiania, rewolucja w podejściu do jedzenia i przygotowywania potraw. Odkryliśmy wiele nowych produktów, które urozmaiciły nasze posiłki. Zaczęliśmy jeść więcej warzyw i owoców, mięsa, grzybów, a ryba bez panierki nabrała lepszego smaku. Dziś znowu jemy pizzę i cieszymy się deserami. Przypomnieliśmy też sobie zajęcia w szkole gastronomicznej i słowa zaprzyjaźnionych kucharzy: w zdrowej i nowoczesnej kuchni trzeba wykorzystywać produkty sezonowe!

W wasze ręce oddajemy swoje najcenniejsze, wielokrotnie sprawdzone przepisy na sto potraw bezglutenowych. Przynajmniej jeden ze składników każdego dania jest produktem sezonowym, który możecie znaleźć w ogrodzie lub w lesie, na grządce, drzewie, krzaku lub w stawie. Staranna kompozycja przepisów oraz przejrzysty podział na cztery pory roku ułatwią znalezienie inspirujących dań z użyciem łatwo dostępnych, świeżych owoców i warzyw. Znajdziecie tutaj zarówno przystawki, zupy, dania obiadowe, jak i słodkie pyszności, które uprzyjemnią wam rodzinne i przyjacielskie spotkania.

Naszą pierwszą książkę kucharską kierujemy do osób, które chcą poszerzyć kulinarny repertuar o nowe ciekawe pomysły, a także do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dietą bezglutenową i zupełnie nie wiedzą, co jeść i jak gotować bez pszenicy. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą okaże się to łatwiejsze.

Powodzenia i smacznego :)

Magda Romek – wytrawna kobieta i Staszek Romek – słodki facet

Wiosna

To okres, w którym wszystko budzi się do życia, drzewa zaczynają kwitnąć, a ciepło słońca powoli łaskocze ziemię, z której wyrastają młode rośliny. To czas, gdy możemy cieszyć się nowalijkami i pierwszymi owocami.

Młoda marchewka, pietruszka, botwinka czy szpinak to nie tylko składniki idealnego przepisu na pyszną surówkę czy sałatkę – to także bogactwa ziemi, którymi raczy nas ta zielona pora roku.

Pierwszy groszek zielony, rabarbar, szczaw, bób i zielone szparagi uprzyjemnią śniadania, obiady i kolacje, a pyszne truskawki dostarczą niezapomnianych wrażeń w czasie degustacji chłodnych lodowych deserów.

Czerwona komosa ryżowa z ogórkiem i wędzoną makrelą

Sałatka bogata w smaki, bardzo szybka i łatwa w przygotowaniu. Dodatek w postaci ogórka nadaje jej świeżość i lekkość pomimo tłustej ryby, jaką jest makrela.

30 min

2 porcje

------------------------------------------------------------------------

50 g czerwonej komosy ryżowej

1 ogórek (180 g)

200 g wędzonej makreli

80 g twarogu półtłustego

pół pęczka szczypiorku

sól

pieprz

------------------------------------------------------------------------

1. Komosę przepłukujemy wodą i gotujemy pod przykryciem na małym ogniu 15–20 min (aż wchłonie wodę i pojawią się kiełki). Następnie zdejmujemy z gazu i pozostawiamy do wystudzenia.

2. Ogórek obieramy i kroimy w kostkę. Szczypiorek myjemy i drobno kroimy. Ser rozdrabniamy na mniejsze kawałki.

3. Rybę obieramy ze skóry, usuwamy z niej ości i kroimy mięso na małe kawałki.

4. Do komosy dodajemy ogórek, szczypiorek, ser i mieszamy. Dodajemy makrelę, przyprawiamy i delikatnie mieszamy, aby kawałki ryby się nie rozpadły, a całość połączyła.

Treść dostępna w pełnej wersji eBooka.Podziękowania

Naszym bliskim za cierpliwe testowanie potraw i ocenę, choć nie byli świadomi, że to potrawy do książki.

Pawłowi i Grześkowi z bloga „Gotowanie z pasją” za cenne rady i uwagi przy pisaniu książki – bez was byłoby zdecydowanie trudniej.

Marcie i Rafałowi za mnóstwo sezonowych produktów, które mogliśmy wykorzystać w przygotowanych przepisach.

Darii z „Jedynie” oraz Ewelinie z naszego teamu cukierniczego za możliwość zrobienia zdjęć plenerowych i wykorzystania ich sezonowych produktów.

Wydawnictwu Bukowy Las za obdarzenie nas zaufaniem i owocną współpracę.

mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: