Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Syndrom wypalenia zawodowego, a stres czym jest i jak sobie z nimi poradzić - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 listopada 2021
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Syndrom wypalenia zawodowego, a stres czym jest i jak sobie z nimi poradzić - ebook

Niniejsza książka jest to kompletny poradnik, który tłumaczy czym jest wypalenie zawodowe i jak wpływa na nie stres. Przedstawia jak sobie poradzić, z wypaleniem oraz stresem, poznasz jakie są podstawowe objawy i oznaki wypalenia zawodowego, jaka jest różnica miedzy stresem, a wypaleniem zawodowym. oraz jak sobie z nimi najlepiej poradzić, lub co robić żeby w przyszłości uniknąć wypalenia zawodowego w pracy i ograniczyć nadmiar stresu w pracy.

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8273-290-0
Rozmiar pliku: 947 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Co to jest wypalenie?

Wypalenie to stan emocjonalnego, fizycznego i psychicznego wyczerpania spowodowany nadmiernym i długotrwałym stresem. Występuje, gdy czujemy się przytłoczeni, wyczerpani emocjonalnie i niezdolni do sprostania ciągłym wymaganiom. W miarę utrzymywania się stresu zaczynamy tracić zainteresowanie i motywację, które skłoniły nas do przyjęcia określonej pracy.

Wypalenie zawodowe zmniejsza produktywność i wysysa energię, sprawiając, że czujemy się coraz bardziej bezradni, beznadziejni, cyniczni i niepotrzebni. W końcu możemy poczuć, że nie masz nic więcej do powiedzenia.

Negatywne skutki wypalenia obejmują każdą dziedzinę życia, w tym dom, pracę i życie towarzyskie. Wypalenie może również powodować długoterminowe zmiany w organizmie, które sprawiają, że jesteśmy podatni na choroby, takie jak przeziębienie i grypa. Ze względu na liczne konsekwencje, ważne jest, aby od razu poradzić sobie z wypaleniem.Wstęp

Większość z nas ma dni, kiedy czujemy się bezradni, przeciążeni lub niedocenieni. Kiedy wstanie z łóżka wymaga ogromnej determinacji. Jeśli jednak przez większość czasu tak się czujemy, znaczyć to może, że odczuwamy pierwsze objawy wypalenia zawodowego.

Wypalenie jest procesem stopniowym. To nie dzieje się z dnia na dzień, ale może nas dotknąć z czasem. Oznaki i objawy są początkowo łagodne, ale z upływem czasu stają się coraz gorsze. Pomyślmy o tym gdy zauważymy pierwsze objawy i traktujmy je jako sygnałach ostrzegawczy, że coś jest nie tak, co należy rozwiązać. Jeśli będziemy zwracać uwagę i aktywnie redukować stres, możemy zapobiec poważnemu załamaniu. Jeśli je zignorujemy, to prędzej czy później wypalenie zawodowe nas dopadnie.Cechy osobowości mogą przyczynić się do wypalenia

Jedną z głównych przyczyn zaliczanych do naszych cech osobowości, mające wpływ na większą możliwość wystąpienia u nas wypalenia zawodowego, jest posiadanie osobowości perfekcjonisty.

Nic nigdy nie jest wystarczająco dobre, co sprawia, że mimo niezłych wyników w pracy ciągle czujemy niezadowolenie, ponieważ chcielibyśmy być jeszcze lepsi.

Pesymistyczne spojrzenie na siebie i świat.

Potrzeba sprawowania kontroli nad innymi, wpływa na to, że zamiast na pracy skupiamy się bardziej na efektach i pracy innych osób, na których pracę nie mamy wpływu, a gdy oni miewają przeciętne wyniki wpływa to negatywnie na nas samych, ponieważ możemy odczuwać frustrację, z tego powodu, że nie umiemy efektywnie zarządzać innymi ludźmi, aby osiągali lepsze wyniki.

Niechęć do delegowania pracy na innych, osoby posiadający tą cechę wolą wykonywać wszystkie zadania samodzielnie, mimo, że niektórzy mogliby nas w tym wyręczyć, zwłaszcza osoby krócej pracujące w firmie, ta niechęć bierze się z przeświadczenia, że wykonywaną pracę sami wykonamy najlepiej. Ostatecznie przekłada się to na przeciążenie się nadmiernymi obowiązkami w pracy.Przyczyny wypalenia

Wypalenie zawodowe często wynika z naszej pracy. Ale każdy, kto czuje się przepracowany i niedoceniany, jest narażony na ryzyko wypalenia, od ciężko pracującego pracownika biurowego, który nie miał urlopu od lat, po wykończoną mamę siedzącą w domu, zajmującą się dziećmi, pracami domowymi i starzejącym się rodzicem.

Ale wypalenie nie jest spowodowane wyłącznie stresującą pracą lub nadmiarem obowiązków. Inne czynniki przyczyniają się do wypalenia, w tym styl życia i cechy osobowości. W rzeczywistości to, co robimy w czasie wolnym i sposób, w jaki patrzymy na świat, może odgrywać tak samo dużą rolę w powodowaniu przytłaczającego stresu, jak wymagania pracy lub domu.Różnica między stresem a wypaleniem

Wypalenie może być wynikiem nieustannego stresu, ale to nie to samo, co zbyt duży stres. Stres, ogólnie rzecz biorąc, obejmuje zbyt wiele presji, które wymagają od nas zbyt wielkiego wysiłku fizycznego i psychicznego. Jednak osoby zestresowane wciąż mogą sobie wyobrażać, że jeśli po prostu zapanują nad wszystkim, poczują się lepiej.

Z drugiej strony wypalenie to coś więcej niż stres. Wypalenie oznacza poczucie pustki i psychicznego wyczerpania, braku motywacji i braku chęci do pracy. Osoby doświadczające wypalenia często nie widzą nadziei na pozytywną zmianę w swojej sytuacji. Jeśli nadmierny stres sprawia wrażenie, że toniemy w obowiązkach, wypalenie oznacza poczucie wyczerpania. I chociaż zwykle zdajemy sobie sprawę z dużego stresu, nie zawsze zauważamy wypalenie, kiedy to się dzieje.Styl życia przyczyną wypalenia

Również nasz styl życia ma wpływ na to, czy szybciej odczujemy wypalenie w naszej pracy, jednymi z przykładów stylu naszego życia mające na to wpływ jest:

1. Brak bliskich osób, wspierających nas w trudnych chwilach.

2. Przyjmowanie zbyt wielu obowiązków, bez wystarczającej

pomocy innych.

3. Za dużo pracy, bez czasu na spotkania towarzyskie

lub relaks.

4. Za mało snu.

5. Nadużywanie alkoholu, różnego rodzaju używek.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: