Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Umowa o dofinansowanie unijne - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
3 lipca 2017
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Umowa o dofinansowanie unijne - ebook

W publikacji pt. „Umowa o dofinansowanie unijne. Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć, zanim ją podpiszesz” prezentujemy dobre praktyki menedżerów projektów unijnych. Dowiesz sie z nich, na co zwracać uwagę, tworząc umowę o dofinansowanie, aby projekt zrealizować bez problemów, a dotację unijną rozliczyć z sukcesem.

Spis treści

1. Umowa o dofinansowanie nakłada wiele obowiązków, którym musisz sprostać (Agnieszka Szuszakiewicz-Idziaszek)
2. Umowę podpiszesz tylko gdy masz umocowanie do reprezentacji danej jednostki (Marek Dominik Peda)
3. Jako kierownik projektu unijnego m.in. nadzorujesz realizację umowy (Anna Nejfeld)
4. Chcesz zmienić personel projektu w trakcie jego realizacji, upewnij się, że umowa ci na to pozwala (Marek Dominik Peda)
5. Z dokumentacją projektu postępuj zgodnie z wytycznymi, a unikniesz nieprzyjemności (Weronika Burman)
6. Kontrolerzy muszą sprawdzić, czy projekt realizujesz zgodnie z umową (Małgorzata Nejfeld)
7. Poznaj zadania systemu SL2014, a ułatwisz sobie realizację umowy (Paulina Sawicka)
8. Pamiętaj o wskaźnikach rezultatu – bez nich dotacja jest nieważna (Magdalena Pokrzycka-Walczak)
9. Naruszysz trwałość projektu, zwracasz dotację (Agnieszka Szuszakiewicz-Idziaszek)
10. Reguła proporcjonalności – kiedy nie możesz o niej zapomnieć (Małgorzata Aleksander)
11. Aby bez problemu realizować umowę przez konsorcjum, zaangażuj w nią partnerów (Magdalena Pokrzycka-Walczak)
12. Informuj i promuj – to tak samo ważne jak rozliczenie (Magdalena Pokrzycka-Walczak)

Kategoria: Zamówienia publiczne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-6476-3
Rozmiar pliku: 196 KB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wstęp

Jeśli chcesz zobaczyć, jak będzie wyglądać podstawowy zakres umowy o dofinansowanie, uważnie zapoznaj się w warunkami udziału w postępowaniu o udzielenie dotacji. Już na etapie przygotowania wniosku o dofinansowanie można poznać wzór umowy o dofinansowanie.

To ważne i praktyczne rozwiązanie. Zanim ostatecznie jako wnioskodawca złożysz wniosek wraz z dokumentacją, możesz zapoznać się z prawami i obowiązkami, które będą Cię dotyczyć podczas realizacji i po zakończeniu projektu.

Każda instytucja zarządzająca danym programem operacyjnym opracowuje wzory umów i udostępnia je beneficjentom. Wzory te określają zakres minimum podpisywanej umowy o dofinansowanie. Wzór taki stanowi zwykle załącznik do ogólnych zasad finansowania danego programu operacyjnego i jest dostępny w chwili rozpoczęcia konkretnego naboru wniosków o dofinansowanie projektów.

Jednak umowy mogą różnić się między sobą w zależności od konkursu i jego grupy docelowej. Instytucje pośredniczące mogą dostosowywać wzory umów do danego programu operacyjnego oraz realizowanego priorytetu. Wówczas uwzględniają w odpowiednim wzorze umowy warunki danego konkursu oraz cechy charakterystyczne beneficjenta i specyfikę jego działalności.

Zmiany w zapisach umów nie mogą w żadnym przypadku zawierać postanowień sprzecznych z postanowieniami zawartymi we wzorze o minimalnym zakresie umowy.

To z jednej strony ochrona projektodawców i donatorów. Z drugiej strony możliwość poznania warunków realizacji umowy przed złożenie wniosku, a to może przyczynić się do bardziej świadomego udziału wnioskodawców w wyścigu po granty.

Dlatego pamiętaj o tym, że minimalny wzór umowy o dofinansowanie zwykle zawiera:

•numer wniosku o dofinansowanie projektu i termin realizacji projektu, szczegółowy opis przedsięwzięcia,

•harmonogram płatności,

•wysokość przyznanych środków i tryb ich przekazywania,

•zobowiązanie do poddania się kontroli i tryb kontroli realizacji projektu lub zadania,

•termin i sposób rozliczenia projektu oraz ewentualnych zaliczek,

•formy zabezpieczeń należytego wykonania zobowiązań wynikających z umowy,

•możliwość i tryb dokonywania zmian w projekcie,

•warunki rozwiązania umowy ze względu na nieprawidłowości występujące w trakcie realizacji projektu,

•warunki i terminy zwrotu środków nieprawidłowo wykorzystanych lub pobranych w nadmiernej wysokości lub w sposób nienależny,

•inne postanowienia wynikające z przepisów wspólnotowych lub krajowych bądź wytycznych przyjętych przez instytucje: zarządzającą lub pośredniczącą, lub wdrażającą (instytucja pośredniczącą II stopnia).

Załączniki do umowy stanowią integralną część umowy o dofinansowanie i również opierają się na opracowanych wzorach.

Jednak i wśród załączników mogą pojawić się różne wymagania. Należy sprawdzać dokładnie, jakiego typu załączniki są wymagane i czy w formie oryginałów, czy tylko kopii.

Dlatego gdy interesujesz się konkretnym konkursem, sprawdź zarówno warunki udziału w nim, jak i zapoznaj się z towarzyszącymi ogłoszeniu o naborze dodatkowymi dokumentami. Zweryfikuj, czy wzór umowy o dofinansowanie zawiera niezbędne minimum. Jeśli jakiś zapis wzbudzi Twoją wątpliwość, dopytuj instytucję organizującą konkurs, jak go rozumieć. Upewnij się przed złożeniem wniosku, że będziesz w stanie sprostać wymaganiom umowy o dofinansowanie. W ten sposób możesz zapobiec wielu problemom.

W publikacji, którą oddajemy w Twoje ręce, znajdziesz dobre praktyki menedżerów projektów unijnych. Zawierają one użyteczne wskazówki, na co zwracać uwagę w umowie o dofinansowanie, aby projekt zrealizować bez problemów, a z sukcesem.

Podpowiadają Ci, jak wywiązać się z obowiązków, a jak korzystać z przysługujących Ci praw na poszczególnych etapach procesu naboru i realizacji projektu. Prezentują typowe błędy i wyjaśniają, jak ich uniknąć. Przedstawiają skuteczne metody sprawnej i efektywnej realizacji projektu unijnego. Na przykładach wyjaśniają zawiłości związane z regułami, które rządzą funduszami europejskimi i wskazują, jak je zrealizować w projekcie, aby postępować zgodnie z zapisami w umowie.

Życzymy przyjemnej lektury!

Redakcja
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: