Facebook - konwersja
Pobierz fragment

VIII Olimpiada Szachowa - Buenos Aires 1939 - ebook

Data wydania:
16 czerwca 2014
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

VIII Olimpiada Szachowa - Buenos Aires 1939 - ebook

Argentyńska VIII Olimpiada Szachowa stanowi symboliczny, tragiczny rozdział w historii szachów. W czasie trwających rozgrywek, 1 września 1939 r. dociera do zawodników mrożąca krew w żyłach informacja o zbombardowaniu polskich miast przez wojska hitlerowskie. W Europie rozpoczyna się II Wojna Światowa. Natychmiast znika nastrój przyjaźni, drużyny rozdzielają się na wrogie obozy. Olimpiadę opuszczają Anglicy. Cudem udaje się organizatorom przekonać zawodników do kontynuacji turnieju. Drużyny państw walczących nie zasiadają odtąd do stolików, co skutkuje wynikiem remisowym 2-2.

Znamienną wizytówką tej Olimpiady jest piękna, heroiczna walka Polaków o złoto. Najgroźniejszym pretendentem do medalu okazuje się być drużyna Niemiec, co nabiera wręcz symbolicznego wydźwięku. Buenos Aires zamyka wyjątkowy rozdział polskich sukcesów olimpijskich...

Autor przybliża kulisy zmagań sportowych dzień po dniu. W scenariusz olimpijski wplecione są opowieści o dramatycznych losach szachistów w czasie wojny. Książka zawiera wiele ciekawych, nieznanych dotąd zdjęć i faktów.

Spis treści

Seria Olimpiad
VIII Olimpiada
Półfinały - 24 sierpnia 1939 r.
Półfinały - 25 sierpnia 1939 r.
Półfinały - 26 sierpnia 1939 r.
Półfinały - 27 sierpnia 1939 r.
Półfinały - 28 sierpnia 1939 r.
Półfinały - 29 sierpnia 1939 r.
Półfinały - 30 sierpnia 1939 r.
Eliminacje - wyniki
Eliminacje - tabele zespołowe
Przygotowanie do finałów
Finały - lista startowa
Finały - 1 września 1939 r.
Finały - 2 września 1939 r.
Finały - 4 września 1939 r.
Finały - 5 września 1939 r.
Finały - 7 września 1939 r.
Finały - 8 września 1939 r.
Finały - 9 września 1939 r.
Finały - 10     września 1939 r.
Finały - 11     września 1939 r.
Finały - 12     września 1939 r.
Finały - 13     września 1939 r.
Finały - 14     września 1939 r.
Finały - 15     września 1939 r.
Finały - 16     września 1939 r.
Finały - 18     września 1939 r.
Rezultaty końcowe
Finał B
Finał A
Wyniki indywidualne zespołów
Dodatek - VII Mistrzostwa Świata Kobiet

Kategoria: Encyklopedie
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-63647-19-3
Rozmiar pliku: 19 MB

BESTSELLERY

Kategorie: