Współczesne przedsiębiorstwo a wyzwania gospodarki światowej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Współczesne przedsiębiorstwo a wyzwania gospodarki światowej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-571-4
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
1,9 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
22,45
Cena w punktach Virtualo:
2245 pkt.

Pełny opis

Celem książki jest ukazanie, jakie działania podejmują współczesne przedsiębiorstwa w odpowiedzi na zmiany zachodzące w ich globalnym i krajowym otoczeniu. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom, które mają dyskusyjny, a nawet kontrowersyjny charakter. Tam, gdzie było to możliwe, wykorzystano prowadzone przez autora badania empiryczne, syntetyzując ich wyniki. Skoncentrowano się na kwestiach mających największe znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstw, akcentując te koncepcje teoretyczne, które są pomocne w rozwiązywaniu problemów stanowiących wyzwania dla współczesnych firm.

„Niniejsza monografia jest wybitna i unikatowa. Książka, oprócz walorów naukowych, ma także wartość praktyczną – zawarte w niej analizy i rozwiązania mogą wykorzystać menedżerowie w procesie zarządzania i podejmowania decyzji rozwojowych. Dzięki zastosowaniu holistycznego podejścia w zakresie wyjaśniania trudnych zjawisk i trendów oraz wyzwań związanych ze współczesnym funkcjonowaniem przedsiębiorstw powstało opracowanie pełne, ze wszech miar istotne i wnoszące znaczący wkład w rozwój problematyki zarządzania rozwojem i finansami przedsiębiorstw. Niewątpliwie publikacja tej monografii będzie ważnym wydarzeniem na polskim rynku wydawniczym”.

 

prof. nadzw. dr hab. Marek Jabłoński

Spis treści

Wstęp         7

 

1. Zmiany w gospodarce światowej, kryzys gospodarczy i finansowy a inwestycje zagraniczne          11

1.1. Ogólne tendencje zmian w gospodarce światowej              11

1.2. Wpływ kryzysu gospodarczego i finansowego na gospodarkę krajów Unii Europejskiej, w tym i Polski          15

1.3. Bezpośrednie inwestycje zagraniczne i niekapitałowe formy ekspansji – podstawowe kierunki zmian         22

1.4. Możliwości zwiększenia udziału Polski w kształtowaniu bezpośrednich inwestycji zagranicznych – inwestycje polskich przedsiębiorstw          32

2. Dylematy rozwojowe współczesnych przedsiębiorstw       41

2.1. Podstawowe kierunki przeobrażeń współczesnych przedsiębiorstw            41

2.2. Pułapki polityki wzrostu przedsiębiorstw  43

2.3. Praktyczne aspekty restrukturyzacji przedsiębiorstw          56

2.4. Wzrastająca rola innowacji we współczesnych przedsiębiorstwach              63

2.5. Współpraca przedsiębiorstw, kooperencja, układy sieciowe i outsourcing 87

2.6. Inwestycje i dezinwestycje – metody mierzenia efektów 103

2.7. Dylematy związane z metodami oceny działalności przedsiębiorstw            123

 

3. Tradycyjne i nowoczesne źródła finansowania przedsiębiorstwa – zmiany w strukturze finansowania przedsiębiorstw       133

3.1. Fundusze podwyższonego ryzyka 136

3.2. Instrumenty hybrydowe   149

3.3. Pozostałe alternatywne źródła finansowania przedsiębiorstwa     152

3.4. Finansowanie przedsiębiorstw z funduszy Unii Europejskiej            158

3.5. Dobór źródeł finansowania a decyzje podejmowane w przedsiębiorstwach            161

 

Zakończenie 171

Bibliografia 175

Spis tabel 185

 

Spis rysunków 186

BESTSELLERY