XXII Olimpiada Szachowa - Hajfa 1976 - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Język:
Polski
Data wydania:
26 września 2016
Rozmiar pliku:
17 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Produkt niedostępny

Pełny opis

XXII Olimpiada Szachowa - Hajfa 1976

Kronika Hajfy 1976 kontynuuje serię historii Olimpiad Szachowych i jednocześnie wypełnia lukę w literaturze szachowej po roku 1974, dając polskim czytelnikom okazję do poznania nieznanych faktów, partii i fotografii dokumentujących przebieg turniejów narodów.

XXII Olimpiada, zorganizowana tym razem przez Izrael, padła ofiarą napiętej atmosfery geopolitycznej lat siedemdziesiątych. Została zbojkotowana przez blisko 40 państw, w tym kraje arabskie i solidaryzujący się z nimi ZSRR. "Zakaz" uczestnictwa dostały wszystkie ekipy należące do ówczesnej hybrydy zwanej „Krajami Demokracji Ludowej”. Zabrakło gwiazd… drużyn ZSRR, Węgier, Jugosławii, Czechosłowacji czy też Rumunii. Ostatecznie przyjechały reprezentacje 48 państw, w tym czterech debiutantów: Honduras, Tajlandia, Papua Nowa Gwinea oraz Bermudy.

Wielu doborowych arcymistrzów było nieobecnych. Natomiast z grających najwyżej notowany okazał się Ulf Andersson, który z rankingiem 2585 zajmował 14 – 16 lokatę na liście FIDE z dnia 1 I 1976 roku.

Warto dodać, że XXII Olimpiada została zaplanowana jako pierwsza, w której miał być zastosowany tzw. system szwajcarski kojarzenia drużyn.

BESTSELLERY