Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Zakaz domniemywania kompetencji i wyjątki od tego zakazu. Studium publicznoprawne - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
27 czerwca 2022
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Zakaz domniemywania kompetencji i wyjątki od tego zakazu. Studium publicznoprawne - ebook

Pierwsza na rynku monografia poświęcona zakazowi domniemywania kompetencji z punktu widzenia prawa konstytucyjnego i administracyjnego. Książka formułuje szczegółowe wskazówki co do technik wykładni przepisów kompetencyjnych, omawia dopuszczalne wyjątki od wymogu działania w oparciu o wyraźną podstawę prawną oraz podaje liczne przykłady ich zastosowania z praktyki orzeczniczej i ustrojowej.

Autor wykorzystuje niemal 400 pozycji literatury, ponad 150 orzeczeń sądów administracyjnych, blisko 100 orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego oraz ponad 50 orzeczeń Sądu Najwyższego.

W książce sformułowano autorską koncepcję testu dopuszczalności domniemania kompetencji, który pozwala każdorazowo ocenić, czy w danym konkretnym przypadku dopuszczalne jest działanie organu władzy publicznej w oparciu o dorozumianą podstawę prawną, czyli normę kompetencyjną niewynikającą z literalnego brzmienia przepisu, ale wywiedzioną za pomocą pozajęzykowych metod wykładni.

Książka powstała w oparciu o rozprawę doktorską przygotowaną pod kierunkiem prof. UW dr hab. Marcina Wiącka i obronioną z wyróżnieniem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego 14.1.2020 r. W oryginalnej wersji rozprawa analizowała techniki wykładni przepisów kompetencyjnych z punktu widzenia prawa konstytucyjnego, międzynarodowego i europejskiego. W wersji książkowej Autor zrezygnował z omawiania wątku międzynarodowego i europejskiego, ale za to uzupełnił ją o rozważania na temat zakazu domniemywania kompetencji z perspektywy prawa administracyjnego.

Kategoria: Monografie Prawnicze
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8235-841-4
Rozmiar pliku: 2,4 MB

BESTSELLERY

Kategorie: