Zarządzanie w służbie zdrowia - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Zarządzanie w służbie zdrowia - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7488-042-8
Język:
Polski
Rok wydania:
2008
Rozmiar pliku:
10 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
36,00
Cena w punktach Virtualo:
3600 pkt.

Pełny opis

Niniejsze opracowanie jest propozycją dyskusji oraz ma na celu wskazać menedżerom ochrony zdrowia i wyższemu personelowi szpitali w Polsce, jakie są możliwe kierunki doskonalenia procesów leczenia przy jednoczesnej poprawie efektywności funkcjonowania szpitali. Tak się złożyło, że szpitalnictwo przez wiele lat, po wyjściu naszego kraju z gospodarki planowanej centralnie, pozostało niejako “skansenem” starych centralistycznych organizacji i starych biurokratycznych metod zarządzania. Ten styl zarządzania nie przystaje dzisiaj ani do współczesnej polskiej gospodarki ani nawet do systemu edukacji (vide dobrze funkcjonujące całkowicie zdecentralizowane niepubliczne szkolnictwo wyższe). Od lat polski rynek usług medycznych oczekuje radykalnych rozwiązań, które polską ochronę zdrowia wprowadzą na tory gospodarki rynkowej.
Dyskusja nad koniecznymi zmianami w systemie opieki zdrowotnej prowadzona jest często, jednak przez polityków nie dysponujących koniecznym zasobem wiedzy, często straszących pacjentów – potencjalnych wyborców – widmem prywatyzacji szpitali.
Doskonalenie jakości funkcjonowania i radykalna poprawa ekonomiki ochrony zdrowia jest dzisiaj naczelnym programem ogólnokrajowym, który ma uzyskać przyzwolenie wszystkich sił społecznych i politycznych w kraju.
Na pewno wiele tez przedstawionych w niniejszej pracy ma charakter dyskusyjny, ale ważne jest, żeby zgodzić się co do podstawowych zasad i rozpocząć pilnie prace przygotowawcze poprzedzające wdrażanie.
Dlatego też już dziś trzeba rozwiązać zagadnienie decentralizacji w ochronie zdrowia przez decyzje podejmowane na szczeblu państwa.

Spis treści

WSTĘP

1. Zarządzanie wiedzą i kapitałem intelektualnym

1.1. Rola wiedzy w działalności szpitala klinicznego

1.2. Rola kapitału intelektualnego

1.3. Zarządzanie wiedzą

2. System usługowy w ochronie zdrowia i jego otoczenie

2.1. System usługowy szpitala

2.2. Otoczenie systemu usługowego szpitala

3. Struktury organizacyjne w zarządzaniu szpitalem

3.1. Szpital jako organizacja kierująca się poczuciem misji

3.2. Charakterystyka strategicznych koncepcji struktury organizacyjnej szpitala

3.2.1. Klasyczna, funkcjonalna struktura, zwana też hierarchiczną

3.2.2. Procesowa organizacja usług medycznych i zarządzania szpitalem

3.2.3. Struktura macierzowa i sieciowa

3.2.4. Podstawowe różnice między organizacjami o strukturach funkcjonalnych i procesowych – nowy paradygmat zarządzania

3.3 Nowa kultura zarządzania

4. Wybór podstawowej koncepcji struktury organizacyjnej szpitala

4.1. Silne i słabe strony struktur funkcjonalnych szpitali w kraju

4.2. Problemy przechodzenia na struktury procesowe w zarządzaniu szpitalem – doświadczenia szpitalnictwa w Irlandii (Uwarunkowania krajowe uwarunkowania zagraniczne)

5. Analiza przypadku wdrażania struktur procesowych, pierwsze osiągnięcia i porażki, wnioski

6. Uwarunkowania wdrażania struktur procesowych w polskim szpitalnictwie

6.1. Konieczne warunki zewnętrzne

6.2. Uwarunkowanie wewnętrzne

7. Kreowanie przekształceń strukturalnych w szpitalu klinicznym z wykorzystaniem reengineeringu

7.1. Radykalne przeprojektowanie i optymalizacja systemu procesów

7.2. Cele i implementacja procesów wysokiej sprawności

7.2.1. Podwyższanie satysfakcji pacjentów, udziałowców firmy i współpracowników (personelu kierowniczego i wykonawczego)

7.3. Zasady projektowania systemów sprawności na bazie zarządzania procesami

8. Propozycje zasad funkcjonowania szpitali przekształconych w samodzielne podmioty gospodarcze działające na zasadach non profit

BESTSELLERY