Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Zdradzeni i oszukani - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Wrzesień 2018
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Zdradzeni i oszukani - ebook

W książce swej powracam do dobrze znanych wszystkim Polakom tematów związanych z II wojną światową. Znamy z lekcji historii w szkołach oraz z radia, prasy, kina i telewizji bitewne relacje uczestników tych wydarzeń. Natomiast wydaje mi się, że przy tak wielkim zasobie wiedzy i materiałów na ten temat zapomniano tu o  najważniejszych polskich bohaterach tych zmagań wojennych, a przede wszystkim dotyczących kampanii wrześniowej. Pytałem młodych Polaków co wiedzą na temat polskich dowódców armii w tej tragicznej dla nas Polaków kampanii wrześniowej 1939 roku. Nic nie mogli mi oni powiedzieć na przykład, na temat ile mieliśmy tych armijnych związków wojskowych w przeddzień wybuchu  II wojny światowej i kto nimi dowodził. Wszyscy oni na jedną modłę odpowiadali, że byli to ludzie wielce bohaterscy i dzielnie bronili naszej ojczyzny przed atakującymi nas wrogami. Bo w PRL u uczono nas takiej historii, która miała wychowywać młodych Polaków w duchu socjalistycznego internacjonalizmu. W historii tej bohaterami w II wojnie światowej mogli być tylko dowódcy sowieccy.

 

Dlatego też czytając moją książkę pt. Zdradzeni i oszukani, młody czytelnik będzie mógł się dowiedzieć o wielu prawdziwych polskich bohaterskich dowódcach tamtych tragicznych lat. Dowie się on również i o gorzkiej prawdzie, że nie wszyscy byli w równej mierze bohaterscy i odważni.

Jako autor tej pracy starałem się być obiektywnym i nie kierowałem się, pisząc tę książkę, żadnymi osobistymi poglądami, lecz obiektywną wiedzą posiadaną na ten temat. Zachęcam do ciekawej lektury.

 

Autor

Kategoria: Literatura faktu
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-950297-8-3
Rozmiar pliku: 11 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

OD AUTORA

Z chwilą wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września 1939 roku poprzez najazd Niemiec na Polskę stosunek sił obu przeciwników był nieporównywalnie lepszy na korzyść Niemiec i wynosił:

1. Niemcy 48 dywizji piechoty - Polska 38,

2. Niemcy 6 dywizji pancernych - Polska nie posiadała,

3. Niemcy 4 dywizje piechoty zmotoryzowanej - Polska 11 brygad kawalerii,

4. Niemcy 2700 czołgów - Polska 880 czołgów,

5. Niemcy 10 000 dział - Polska 4300 dział,

6. Niemcy 1 300 samolotów - Polska 400 samolotów.

7. Niemcy 1 600 000 żołnierzy - Polska 950 000.

Pomimo tak wielkiej niemieckiej przewagi liczebnej nad Polską od dnia 17 września 1939 roku na Polskę z pomocą dla Niemiec ruszyła Armia Czerwona ZSRR w sile:

1. 33 dywizje i 11 brygad piechoty,

2. 4 950 dział,

3. 3 300 samolotów.

4. 618 000 żołnierzy sowieckich.

Oprócz wojsk sowieckich w napaści na Polskę udział wzięli wojska słowackie. Główne ich siły biorące udział w najeździe przedstawiały się następująco:

1. 3 dywizje ogólnowojskowe, to jest łącznie około 50 000 słowackich żołnierzy.

Naprzeciw tej potężnej nawale najeźdźców Polska przeciwstawiła 950 000 źle uzbrojonych obrońców. Dlatego też pomimo bohaterskiej obrony ojczyzny Polscy żołnierze nie mogli obronić Polski w 1939 roku. Pan marszałek Edward Śmigły Rydz, który przed wybuchem wojny buńczucznie zapewniał Polaków o tym, że jesteśmy silni, zwarci i gotowi, po wybuchu wojny uciekł do Rumunii pozostawiając w kraju na pastwę losu jeszcze nadal bohatersko walczących z najeźdźcami polskich żołnierzy.

Poniżej przedstawiam polskich bohaterów tej nierównej walki. Nie wszyscy oni jednak w tych ciężkich dla nas Polaków chwilach zdali swój egzamin i zachowali się po bohatersku. No cóż, bywa i tak.

A OTO ARMIE POLSKIE BIORĄCE UDZIAŁ W KAMPANII WRZEŚNIOWEJ 1939 ROKU

1. Armia Poznań - dowódca gen. dywizji Tadeusz Kutrzeba,

2. Armia Łódź - dowódca gen. dywizji Juliusz Rómmel,

3. Armia Warszawa - dowódca gen. dywizji Juliusz Rómmel,

4. Armia Kraków - dowódca gen. dywizji Antoni Szylling,

5. Armia Karpaty - dowódca gen. dywizji Kazimierz Fabrycy,

6. Armia Prusy - dowódca gen. dywizji Stefan Dąb - Biernacki,

7. Armia Pomorze - dowódca gen. dywizji Władysław Bortnowski,

8. Armia Modlin - dowódca gen. dywizji Emil Krukowicz - Podrzymirski,

9. Grupa Operacyjna Polesie - dowódca gen. brygady Franciszek Kleeberg.

10. Wielkopolski Korpus Kawalerii - dowódca gen. brygady Roman Abraham.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: