Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Zdrowe wody czyli pyszne wody smakowe i izotoniki - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
14 czerwca 2017
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Zdrowe wody czyli pyszne wody smakowe i izotoniki - ebook

Zdrowe wody smakowe na cztery pory roku.

Czy wiesz, że ludzki organizm aż w 60% składa się aż z wody i nie może prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego jej spożycia?

Dietetycy zalecają picie każdego dnia około 2,5 litra płynów. Jednak nie zawsze mamy ochotę na „czystą” wodę. Świetną alternatywą dla niej są własnoręcznie robione zdrowe wody smakowe wzbogacone o owoce, warzywa, przyprawy i zioła.

W książce znalazły się przepisy na wiosenne wody energetyzujące oraz oczyszczające, świetne na lato wody intensywnie nawilżające i odprężające, a także doskonałe na okres jesienno-zimowy napary uodparniające, kojące, rozgrzewające oraz wspomagające pracę układu trawiennego. Ponadto 10 receptur na domowe napoje izotoniczne, niezbędne do uzupełniania płynów w organizmie przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym.

A zatem pijmy na zdrowie!

Aneta Łańcuchowska-Jeziorowska - specjalista ds. żywienia i dyplomowany dietetyk. Od ponad 10 lat udziela porad dietetycznych. Właścicielka Poradni Dietetycznej „hälsa”, blogerka kulinarna i propagatorka zdrowego, a jednocześnie smacznego jedzenia. Szerokiej publiczności znana ze swojego autorskiego programu telewizyjnego „Pożegnanie z wagą”, w którym przez trzy sezony radziła jak zrzucić zbędne kilogramy, pokazywała sposoby na przygotowanie dietetycznych potraw oraz zachęcała do aktywności fizycznej.

Kategoria: Kuchnia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-64776-60-1
Rozmiar pliku: 9,9 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Od autorki

Wody smakowe wzbogacone o owoce, warzywa, przyprawy czy zioła, lub też mieszanki wszystkich tych składników naraz, stanowią świetną alternatywę dla „czystej” wody, której właściwości w żadnej mierze nie kwestionuję. Wręcz odwrotnie, zdając sobie sprawę z niepodważalnej roli, jaką pełni ona w naszej codziennej diecie, postanowiłam zadbać o wszystkich tych, którzy z różnych względów za taką wodą nie przepadają i szukają innych sposobów dla zagwarantowania sobie utrzymania odpowiedniego poziomu płynów w organizmie. Podczas mojej praktyki zawodowej niezmiennie spotykam się z sytuacją, w której utrzymanie poziomu płynów w organizmie w przeważającej większości jedynie poprzez picie „zwykłej” wody stanowi dla moich pacjentów nie lada wyzwanie. Wielu ludzi po prostu nie przepada za jej smakiem, co przekłada się na zbyt małe jej codzienne spożycie. Wzbogacenie wody o smak owoców cytrusowych, polskich warzyw czy ziół o zaskakujących zarówno smakach, jak i właściwościach, jest więc moją odpowiedzą na rozterki wszystkich tych, którzy poszukiwali napojów nawadniających, smacznych i dodatkowo stymulujących i wzmacniających procesy zachodzące w organizmie. Oczywiście wszystkie warzywa i owoce użyte w moich wodach smakowych mogą, a nawet powinny być po ich wypiciu zjedzone. W ten sposób nie tylko zadbasz o prawidłowe nawodnienie organizmu, ale również dostarczysz sobie cennych witamin i minerałów.

Książkę podzieliłam na rozdziały zgodnie z porami roku, wychodząc z założenia, iż podczas każdej z nich poszukujemy innych inspiracji, wyzwań, ale też i innych właściwości napojów, które spożywamy. Intuicyjnie w rozdziale wiosennym zamieściłam receptury zimnych wód smakowych energetyzujących oraz o właściwościach oczyszczających, rozdział letni poświęciłam zimnym wodom intensywnie nawilżającym i odprężającym, aby jesienną i zimową część mojej książki zagospodarować naparami uodparniającymi, kojącymi, rozgrzewającymi i wspomagającymi pracę układu trawiennego.

Oczywiście wszystkie moje wody smakowe i napary z powodzeniem można spożywać według własnego uznania, kierując się zamiast otaczającą aurą indywidualnymi potrzebami, nastrojem czy chwilowym kaprysem. Mam nadzieję, że moje receptury będą dla Ciebie nie tylko instrukcją czy wskazówką do przygotowania odpowiedniej dla danej chwili wody smakowej, ale również inspiracją do tworzenia własnych mieszanek, jednocześnie zachętą do szerszego spojrzenia na unikalne właściwości owoców, warzyw i ziół oraz potencjał ich łączenia z wodą.

W ostatnim rozdziale znajdziesz 10 przepisów na domowe napoje izotoniczne, które są niezbędne do uzupełniania płynów w organizmie przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym, dlatego ten rozdział polecam osobom, które rekreacyjne spędzanie wolnego czasu zamienili na niemalże profesjonalny trening sportowy.

Życzę Ci samych pozytywnych emocji przy czytaniu mojej książki, jakie i mnie towarzyszyły przy jej tworzeniu.

WODY SMAKOWE ORZEŹWIAJĄCE

Kilka słów wstępu

„Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty...” – jak śpiewał niezapomniany Marek Grechuta. Czy Ty, tak jak ja, cieszysz się jak dziecko, gdy w każdej stacji radiowej właśnie tej piosenki można być pewnym, a informacją dnia jest nadejście pory roku, która nawet jeżeli jedynie kalendarzowa, to i tak potrafi w nasze serca wlać potężną dawkę energii i optymizmu? Z pewnością tak właśnie jest. W tym rozdziale mojej książki znajdziesz receptury na orzeźwiające wody smakowe, które zarówno z racji swoich właściwości, jak i walorów smakowych nie tylko podtrzymają wiosenny nastrój, ale równie skutecznie podniosą poziom energii i orzeźwienia, którego, jak wiadomo, nigdy za dużo. Witamina C zawarta w grejpfrucie, cytrynie, mango czy limonce dostarczy odpowiednią dawkę energii, stawiając na nogi nawet największego śpiocha. Nadmienię tylko, że równie skutecznie zwiększy przyswajalność żelaza, którego bogatym źródłem jest np. pokrzywa. Listki zielonej herbaty dzięki zawartości alkaloidów, w tym w szczególności jednego, czyli kofeiny, mogą poszczycić się właściwościami pobudzającymi, podobnie jak listki ostrokrzewu paragwajskiego, czyli popularnej yerba mate. Ogórek dzięki zawartości chlorofilu odżywi organizm, nie bez kozery ten składnik nazywany jest „płynną energią słoneczną”. Świeże listki mięty pobudzą funkcjonowanie układu trawiennego, dodając do każdej z wód, w której składzie się znajdą, cudowny aromat i orzeźwiający smak. Zanurz więc swoje zmysły w chlorofilowych odmętach zielonych warzyw, niezrównanym, energetycznym potencjale listków zielonej herbaty, nie zapominając o mniej spektakularnych, ale równie efektywnych w działaniu liściach pokrzywy. Jeżeli dodasz do tego smak mango, melona, owoców cytrusowych czy polskiej rzodkiewki lub pietruszki, efekt, obiecuję, będzie rewelacyjny. Pysznie i energetycznie to dwa słowa, którymi z powodzeniem można opisać każdą z moich wiosennych wód. Od Ciebie zależy, którą wybierzesz, a i tak każdy wybór będzie właściwy. Wiosno, witamy!

woda+grejpfrut+cynamon+rozmaryn

Grejpfruta nie obieramy, jedynie szorujemy porządnie szczoteczką pod bieżącą wodą. Pokrojonego w plastry wrzucamy do dzbanka. Dodajemy gałązki rozmarynu i laskę cynamonu. Całość zalewamy wodą średniozmineralizowaną. Rozgniatamy wszystkie składniki drewnianą łyżką i dokładnie mieszamy. Po dziesięciu minutach woda smakowa jest już gotowa.

------------------------------------------------------------------------

• GREJPFRUT (1 sztuka mała – 220 g)

• CYNAMON (laska)

• ROZMARYN (2 gałązki)

• WODA (2 szklanki – 500 ml)

Grejpfrut

Największą zaletą grejpfruta jest wysoka zawartość witaminy C, nie tylko wzmacniającej układ odpornościowy i ułatwiającej wchłanianie żelaza, ale również wspomagającej pracę układu krążenia, dzięki czemu zwiększającej uczucie pobudzenia. Jeżeli dodam do tego, iż grejpfrut może poszczycić się zarówno niskim indeksem glikemiczny, jak i niewielką liczbą kalorii, to jego miejsce wśród składników niemalże każdej wody smakowej jest w pełni uzasadnione.

woda+cytryna+mięta+pokrzywa

Cytryny nie obieramy, jedynie szorujemy porządnie szczoteczką pod bieżącą wodą. Pokrojoną w plastry wrzucamy do dzbanka. Dodajemy listki mięty i pokrzywy. Całość zalewamy wodą średniozmineralizowaną. Rozgniatamy wszystkie składniki drewnianą łyżką i dokładnie mieszamy. Po dziesięciu minutach woda smakowa jest już gotowa.

------------------------------------------------------------------------

• CYTRYNA (1 sztuka duża – 130 g)

• MIĘTA CYTRYNOWA (11 świeżych listków)

• POKRZYWA (11 świeżych listków)

• WODA (2 szklanki – 500 ml)

Cytryna

Cytryna chociaż wcale nie jest liderem wśród cytrusów pod względem zawartości witaminy C, to bogata jest w witaminy z grupy B, potas, wapń, o czym nie każdy wie. Oczywiście dzięki zawartej w niej witaminie C moja orzeźwiająca woda smakowa ma moc energetyzującą, natomiast dzięki witaminom z grupy B, takim jak B₃, czyli niacynie, i witaminie B6, czyli pirydoksynie, usprawnia pracę układu nerwowego i wzmacnia układ immunologiczny. Zalecam celebrowanie święta cytryny nie tylko pod koniec zimy w miasteczku Mentona, ale dużo, dużo częściej.

------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

------------------------------------------------------------------------
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: