Zróżnicowanie dostępności transportowej miast w województwie łódzkim - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Zróżnicowanie dostępności transportowej miast w województwie łódzkim - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-7969-522-5
Język:
Polski
Rok wydania:
2015
Rozmiar pliku:
21 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
23,94
Cena w punktach Virtualo:
2394 pkt.

Pełny opis

W książce opisano dostępność transportową miast w województwie łódzkim, którą należy postrzegać jako miarę poziomu trudności osiągania danych miejsc za pośrednictwem środków transportu. Celem opracowania jest zbadanie zróżnicowania dostępności transportowej miast województwa łódzkiego, którego realizacja wymagała osiągnięcia trzech celów dodatkowych: 1) określenia dostępności potencjalnej poprzez inwentaryzację i analizę wyposażenia w infrastrukturę transportową – drogową, kolejową i tramwajową województwa łódzkiego; 2) zbadania dostępności w zakresie transportu zbiorowego dzięki analizie funkcjonowania przewoźników realizujących połączenia pomiędzy miastami województwa łódzkiego. Aby to osiągnąć odwołano się do wszechstronnej analizy danych o kursowaniu poszczególnych środków transportu, pozyskanych od samych przewoźników, serwisów internetowych oraz tabliczek przystankowych; 3) przeanalizowania dostępności w zakresie samochodowego transportu indywidualnego na podstawie określenia czasu i kosztu dojazdów do miast województwa łódzkiego, które wykonano w odniesieniu do analiz teoretycznych, modelowych oraz danych o ruchu przekazywanych w czasie rzeczywistym. W książce zawarto aktualne dane i innowacje stosowanych metod badawczych, które mogą być danymi diagnostycznymi do dalszych badań, natomiast metody umożliwić prowadzenie badań autorskich zgodnie z funkcjonującym obecnie podejściem.

Spis treści

Wprowadzenie

1. Istota i uwarunkowania dostępności transportowej

1.1. Wymiary i charakterystyka dostępności

1.2. Miary dostępności transportowej

1.3. Uwarunkowania dostępności transportowej

1.4. Dostępność transportowa w świetle dokumentów strategicznych

2. Dostępność transportowa miast w świetle infrastruktury transportowej

2.1. Infrastruktura drogowa i kolejowa regionu łódzkiego w krajowej sieci transportowej

2.2. Sieć osadnicza a system transportowy regionu łódzkiego

2.2.1. Pomiary odległości

2.2.2. Dostępność potencjałowa

2.2.3. Analizy grafowe

2.3. Dostępność a wyposażenie infrastrukturalne

3. Dostępność transportowa miast w świetle transportu zbiorowego

3.1. Organizacja transportu zbiorowego w województwie łódzkim

3.2. Powiązania miast województwa łódzkiego w systemie transportu zbiorowego

3.3. Funkcjonowanie transportu zbiorowego a poziom dostępności

4. Dostępność transportowa miast w świetle transportu indywidualnego

4.1. Dostępność transportowa w ujęciu teoretycznym

4.2. Dostępność transportowa w ujęciu modelowym

5. Dostępność transportowa miast – ujęcie syntetyczne

Wnioski

Bibliografia

Spis rycin

 

Spis tabel

BESTSELLERY