Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Życie na krawędzi - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
28 maja 2016
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Życie na krawędzi - ebook

Nasza wiedza o świecie istot żywych przeżywa okres rewolucyjnych zmian. W rzeczywistość opisywaną dotychczas przez biologię zaczyna wkraczać mechanika kwantowa. Okazuje się, że tak niecodzienne zjawiska, jak koherencja, superpozycja, tunelowanie i splątanie, mają fundamentalne znaczenie nie tylko na poziomie kwantowym, lecz kształtują też mechanizmy rządzące życiem. Dziś wiemy już, że są istotne dla fotosyntezy, DNA, oraz że wpływają na mutacje genów i pomagają nawigować ptakom w czasie ich migracji, jednak to z całą pewnością dopiero początek odkryć.

W książce „Życie na krawędzi” Jim Al-Khalili i Johnjoe McFadden w sposób prosty i jednocześnie fascynujący przedstawiają najnowsze osiągnięcia, kształtujące naszą wiedzę o świecie istot żywych, dowodząc, że życie łączy klasyczny świat obiektów makroskopowych z dziwnym i osobliwym światem mechaniki kwantowej.


Profesor Jim Al-Khalili, Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego, jest naukowcem i pisarzem, szefem katedry fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Surrey, gdzie wykłada mechanikę kwantową i prowadzi własne badania z tej dziedziny. Napisał wiele książek popularnonaukowych, które przełożono do tej pory na dwadzieścia języków. W 2007 roku Towarzystwo Królewskie w Londynie uhonorowało go medalem Michaela Faradaya, a w 2011 roku Instytut Fizyki przyznał mu medal Kelvina. W obydwu przypadkach doceniono jego osiągnięcia w popularyzowaniu nauki. W Polsce ukazała się jego książka „Paradoks. Dziewięć największych zagadek fizyki” oraz „Kwanty. Przewodnik dla zdezorientowanych”.

Profesor Johnjoe McFadden jest profesorem molekularnej genetyki na Uniwersytecie Surrey. Wyniki badań przyniosły mu nagrodę Royal Society Wolfson Research Merit Award.

Kategoria: Biologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8097-565-1
Rozmiar pliku: 1,9 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Podziękowania

Pisanie książki trwało trzy lata, chociaż współpracowaliśmy ze sobą lat dwadzieścia, prowadząc badania w nowej, ekscytującej dziedzinie nauki, która łączy ze sobą fizykę kwantową, biochemię i biologię. Ale gdy powstaje tak międzydyscyplinarna gałąź nauki jak biologia kwantowa, nie sposób stać się ekspertem, który dostatecznie głęboko i z dostateczną pewnością mógłby objaśnić to wszystko, co niezbędne do nakreślenia pełnego obrazu – szczególnie gdy pisze się na ten temat pierwszą książkę dla laików.

Z całą pewnością żaden z nas nie mógłby napisać tej książki samodzielnie, ponieważ każdy z nas ma wiedzę z innej dziedziny – odpowiednio z fizyki i z biologii. Prawdą jest także, że nie moglibyśmy napisać książki, z której bylibyśmy tak dumni, gdyby nie pomoc i porady wielu ludzi, w większości światowej sławy naukowców w swoich dziedzinach.

Jesteśmy wdzięczni Paulowi Daviesowi za wiele cennych dyskusji o mechanice kwantowej i jej znaczeniu w biologii, jakie z nami prowadził w ciągu ostatnich piętnastu lat. Wdzięczni jesteśmy także wielu fizykom, chemikom i biologom czyniącym ogromne postępy w tej nowej dziedzinie, których specjalistycznej wiedzy my nie posiedliśmy. Szczególnie jesteśmy wdzięczni Jennifer Brookes, Gregory’emu Engelowi, Adamowi Godbeerowi, Sethowi Lloydowi, Alexandrze Olaya-Castro, Martinowi Plenio, Sandu Popescu, Thorstenowi Ritzowi, Grego­ry’emu Scholesowi, Nigelowi Scruttonowi, Paulowi Stevensonowi, Luce Turinowi, Vlatko Vedralowi. Chcieliśmy także podziękować Mireli Dumic, koordynatorce Instytutu Badań Zaawansowanych z uniwersytetu w Surrey, która prawie jednoosobowo zapewniła sukces między­narodowej szkole, działającej w 2012 roku w Surrey pod nazwą Quantum Biology: Current Status and Opportunities i wspartej finansowo wspólnie przez IAS, BBSRC (Biotechnology and Biological Sciences Research Council) oraz MILES (Models and Mathematics in Life and Social Sciences). Szkoła ta zgromadziła wiele sław naukowych z całego świata – to wciąż rozwijająca się dziedzina i liczba zaangażowanych w niej uczonych jest stosunkowo mała – zajmujących się badaniami w dziedzinie kwantowej biologii, co pozwoliło nam mieć poczucie, że stanowimy część tej ekscytującej wspólnoty badaczy.

Gdy książka osiągnęła już postać wersji roboczej, poprosiliśmy wielu z wyżej wymienionych kolegów o przeczytanie jej i wyrażenie o niej swych opinii. Dlatego szczególnie wdzięczni jesteśmy Martinowi Plenio, Jennifer Brookes, Alexandrze Olaya-Castro, Gregory’emu Scholesowi, Nigelowi Scruttonowi i Luce Turinowi. Chcielibyśmy także podziękować Philipowi Ballowi, Pete’owi Downesowi i Gregowi Knowlesowi za przeczytanie części lub całości maszynopisu i przekazanie nam swoich wnikliwych i jakże pożytecznych komentarzy, które pozwoliły znacznie ulepszyć naszą książkę. Wielkie dzięki należą się naszemu agentowi, Patrickowi Walshowi, bez którego nie powstałaby ta książka, a także Sally Gaminara z wydawnictwa Random House za jej wiarę w nas i entuzjazm z powodu tego projektu. Jeszcze większe podziękowania przekazujemy Patrickowi i Carrie Plitt z Conville & Walsh za ich porady i sugestie odnośnie do formatu i konstrukcji książki oraz pomoc w dopracowaniu wersji końcowej, która lata świetlne odległa jest od swej niezdarnej wersji początkowej. Jesteśmy wdzięczni także Gillian Somerscales za jej błyskotliwą pracę w roli redaktora.

Na końcu, choć w żadnym wypadku nie są one mniej ważne, wyrażamy podziękowania naszym rodzinom za ich bezgraniczne wsparcie, szczególnie w tych okresach, gdy mieliśmy wyznaczone przez siebie i przez wydawcę terminy ostateczne, co związane było z odłożeniem na bok innych obowiązków i zamykaniem się wraz z naszymi laptopami. Straciliśmy rachubę nocy, weekendów i rodzinnych ferii, podczas których biologia kwantowa musiała mieć pierwszeństwo. Wierzymy, że książka jest tego warta.

Miejmy nadzieję, że dla nas obu i dla nowej dziedziny nauki, jaką jest biologia kwantowa, podróż dopiero się zaczyna.

Jim Al-Khalili i Johnjoe McFadden

Sierpień 2014
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: