Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Życie prywatne Polaków w XIX wieku. Moda i styl życia. Tom VI - ebook

Rok wydania:
2017
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Życie prywatne Polaków w XIX wieku. Moda i styl życia. Tom VI - ebook

Przewodnim wątkiem VI tomu „Życia prywatnego Polaków w XIX wieku” jest zjawisko kulturowe mody. Zaprezentowano w nim szereg oryginalnych aspektów z zakresu mody, łączących się z wieloma dziedzinami życia społecznego na ziemiach polskich w dobie zaborów. Kwestie związane z modą zostały podjęte z różnych punktów widzenia: grupy społecznej, mikrohistorii, historii przypadku, zjawiska literackiego, historii codzienności, historii mentalności i kultury materialnej. W publikacji można odnaleźć szerokie spektrum zagadnień dotyczących mody na: poszukiwania archeologiczne, dobroczynność, sport, sposoby leczenia, zegary i zegarki, fotografię (także pośmiertną), artystów-malarzy, ale również na pielgrzymki do sanktuariów. Autorzy artykułów zbadali ponadto lansowane style ubioru i biżuterii oraz tematykę związaną z XIX-wiecznymi zasadami życia towarzyskiego.

Spis treści

Wstęp   7

Katarzyna Ryszewska, Moda na archeologię w środowisku polskiego ziemiaństwa w XIX wieku              13

Jarosław Kita, Wilegiatury – moda na dziewiętnastowieczny „urlop”     31

Marta Sikorska-Kowalska, Moda na dobroczynność w wieku XIX             51

Janusz Hochleitner, Modne sanktuaria. Warmińskie ośrodki pielgrzymkowe w XIX wieku           63

Iwona Janicka, „Post mortem” – niezwykła moda na fotografię pośmiertną 83

Justyna Kuropatwa, Moda na fotografię na ziemiach polskich (do lat sześćdziesiątych XIX wieku)           97

Łukasz Biały, Moda zegarowa – XIX-wieczne czasomierze: rodzaje i ich funkcje 107

Katarzyna Burzyńska, Moda na witraże                119

Zbigniew Chojnowski, „Teraźniejsze mody” w wierszach Mazurów pruskich 131

Maria Korybut-Marciniak, Modny urzędnik w Nowogrodzie i Petersburgu 147

Jolanta Załęczny, Biżuteria patriotyczna przejawem XIX-wiecznej mody czy stosunku do Ojczyzny        163

Marta Kłak-Ambrożkiewicz, Modny artysta – moda na Matejkę              177

Elżbieta Klimus, Na pograniczu nauki i wyobraźni – XIX-wieczny fenomen hipnozy i magnetyzmu w społeczeństwie polskim               189

Małgorzata Chudzikowska-Wołoszyn, Definicja XIX-wiecznej przystojności w parenezie Ignacego Piotra Legatowicza 201

Anna Czajka, Moda kobieca na rower (przełom XIX i XX wieku)               217

Jolanta Kowalik, „Nie ma nic stałego w modach…” – o damskich nakryciach głowy na podstawie wybranych polskich czasopism z I połowy XIX wieku 231

Kinga Raińska, O pilności względem ubioru. Modna panna w świetle XIX-wiecznej literatury poradnikowej       245

Karolina Studnicka-Mariańczyk, „Mały kawałek Europy” w świetle pamiętnikarskiej relacji z podróży Natalii Gadomskiej               263

Karolina Mazur, Zakazana miłość jako plama na złotych szatach arystokratycznego rodu („Serce i ręka” J.I. Kraszewski)               279

Marta Sikorska-Kowalska, Ubiór codzienny i odświętny robotnic przełomu XIX i XX wieku          287

Oxana Sara Stadnicka, Dandys – czyli mężczyzna metroseksualny w XIX wieku 299

 

Bibliografia (wybór)       311

Kategoria: Historia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8088-802-9
Rozmiar pliku: 6,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: