Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Życie wirtualnych dzikich - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
19 kwietnia 2013
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Życie wirtualnych dzikich - ebook

Życie wirtualnych dzikich to pierwsza na świecie w pełni etnograficzna analiza społeczności stojącej za Wikipedią, największą encyklopedią internetową. Jak pisze Michael Gorman, były przewodniczący Stowarzyszenia Bibliotek Amerykańskich, „profesor zachęcający do korzystania z Wikipedii to intelektualny równoważnik dietetyka zalecającego przejście na stałą dietę składającą się z Big Maców ze wszystkimi dodatkami”. Jestem właśnie takim profesorem. Nie tylko popieram korzystanie z Wikipedii, ale wręcz aktywnie zachęcam moich studentów, by edytowali ten projekt i pomagali w jego rozwoju. z Wprowadzenia Ta książka otwiera oczy. Umożliwia wyjątkowy wgląd w zamknięty świat aktywistów Wikipedii. Profesor Jemielniak jest mocno zaangażowanym Wikipedystą i jednocześnie międzynarodowym naukowcem z dziedziny zarządzania. To podwójne umocowanie pozwala mu na dotarcie do słabo znanych materiałów, które przedstawia w złożonej, pogłębionej analizie. Rezultaty jego badań są przedstawione w niniejszej książce. Otwiera ona oczy czytelnika na gry o władzę i mechanizmy zarządzania stojące za pozornie chaotyczną, anarchistyczną społecznością otwartej współpracy (…). Książka Jemielniaka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć przyszłość współczesnych organizacji.

Prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński, członek korespondent PAN, profesor Akademii Leona Koźmińskiego

Kategoria: Popularnonaukowe
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7561-289-9
Rozmiar pliku: 1,1 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Wielu osobom trudno wyobrazić sobie pracę bez Wikipedii. Choć nie zawsze stanowi pełne, wystarczające i bezbłędne źródło wiedzy, to właśnie od niej studenci, naukowcy, czy inni użytkownicy Internetu zaczynają poszukiwania informacji na interesujący ich temat. Książka Dariusza Jemielniaka stanowi przewodnik po świecie Wikipedii, nie jest to jednak „instrukcja obsługi”, wprowadzenie w techniczne niuanse, czy też prezentacja dziejów popularnej encyklopedii. Autor przedstawia Wikipedię i ruch Wikimedia jako organizację czy nawet zjawisko społeczne, zaś jego książka jest etnograficzną podróżą po świecie tytułowych „wirtualnych dzikich”, świecie opartym na otwartej współpracy i samoorganizacji. Czytelnik ma dzięki temu okazję poznać nowe, interesujące oblicze świata organizacji zaprezentowane przez doskonale znającego realia pracy ruchu Wikimedia Autora.

dr hab. Beata Glinka, prof. UW, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Ta książka otwiera oczy. Umożliwia wyjątkowy wgląd w zamknięty świat aktywistów Wikipedii. Profesor Jemielniak jest mocno zaangażowanym Wikipedystą i jednocześnie międzynarodowym naukowcem z dziedziny zarządzania. To podwójne umocowanie pozwala mu na dotarcie do słabo znanych materiałów, które przedstawia w złożonej, pogłębionej analizie. Rezultaty jego badań są przedstawione w niniejszej książce. Otwiera ona oczy czytelnika na gry o władzę i mechanizmy zarządzania stojące za pozornie chaotyczną, anarchistyczną społecznością otwartej współpracy (...). Książka Jemielniaka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć przyszłość współczesnych organizacji.

prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński, członek korespondent PAN,
profesor Akademii Leona KoźmińskiegoPodziękowania

Powstanie niniejszej książki byłoby niemożliwe bez pomocy ze strony programu Labor&Worklife Program na Uniwersytecie Harvarda (a zwłaszcza bez pomocy Elaine Bernard, Richarda B. Freemana i Johna Trumpboura), urlopu naukowego od Akademii Leona Koźmińskiego i wsparcia finansowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jestem również wdzięczny za komentarze, pomysły i reakcje uczestników seminarium poświęconego otwartej współpracy w Berkman Center, szczególnie pochodzące od Shun-Ling Chen, B. Mako Hilla i Briana Keegana, których uwagi dotyczące pierwszej wersji książki były bardzo cenne. Joseph J. Reagle także skomentował część tego opracowania. Możliwość przedyskutowania projektu z Yochaiem Benklerem i Andreeą Gorbatai była wyjątkowo pouczającym doświadczeniem.

Otrzymałem wiele konstruktywnych uwag od zaprzyjaźnionych naukowców. Jestem szczególnie wdzięczny Małgorzacie Ciesielskiej, Davyddowi J. Greenwoodowi, Piotrowi Koniecznemu, Mathieu O’Neil­owi, Tomaszowi Raburskiemu i Sebastianowi Skolikowi.

Jestem zobowiązany moim współpracownikom w Center of Research on Organizations and Workplaces (CROW): Małgorzacie Adamczyk, Pawłowi Krzyworzece, Dominice Latusek-Jurczak, Karolinie Mikołajewskiej i Marcie Strumińskiej-Kutrze, którzy udzielili mi użytecznych rad po przeczytaniu pierwszej wersji niniejszej publikacji.

Wyjątkowej pomocy udzielili mi również edytorzy projektów Wikimedia, szczególnie Michał Buczyński, Natalia Szafran-Kozakowska, Daniel Malecki, Michał Rosa i Wojciech Pędzich, którzy poświęcili swój czas, pomagając mi ulepszyć treść książki. Nieocenione komentarze Sue Gardner wyprowadziły argumentację książki na prostą ścieżkę, nawet jeśli w pewnych kwestiach nasze opinie były rozbieżne.

Przyjazna atmosfera domowego zacisza, które zapewnił Bruce Petschek, sprawiła, że napisanie tej książki w trakcie urlopu naukowego było prawdziwą przyjemnością.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: