Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Życie z pasją - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
17 lipca 2020
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Życie z pasją - ebook

W książce „Życie z pasją” bogato udokumentowanej licznymi zdjęciami pokazana jest historia powstania Państwowej Szkoły Morskiej w Szczecinie w 1963 roku na Wałach Chrobrego, przekształconej następnie w Wyższą Szkołę Morską i w Akademię Morską. Pokazane jest powołanie (po raz pierwszy w historii RP, przy Akademii Morskiej w Szczecinie), Koła Ligi Morskiej i Rzecznej.

Powstanie nowej tradycji – spotkań wszystkich absolwentów Szkolnictwa Morskiego w Szczecinie, przy „Kamieniu PSM”.

Na nowo powstałym na 70-cio lecie szkolnictwa morskiego w Szczecinie „Skwerze Kapitanów” powstało wiele eksponatów: Tablice Sławnych, Zasłużonych Kapitanów Żeglugi Wielkiej, długoletnich pracowników PŻM, tablice statków PŻM, Tablice 162 Kapitanów Żeglugi Wielkiej i inne eksponaty.

Na „Placu nadodrzańskim” pokazana jest Odra, „Flis Odrzański”, mapy rzek Polski i wiele innych eksponatów.

Na „Skwerze Kapitanów” pokazane jest też wiele morskich uroczystości takich jak np. 100-lecie „Zaślubin Polski z morzem”, „Niepodległość na Maszt”, czy 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej.

W wyniku tej pasji są liczne społeczne działania, takie jak „Flis Odrzański”, czy „Ogólnopolski Konkurs Młodzieży Na Morzu”.

Pasja owocuje książkami autora, licznymi nagrodami i zbiorami w „Kapitańskiej Tawernie”, gdzie spotykają się pasjonaci mórz i rzek.

Autor pragnie zachęcić do działalności społecznej na rzecz Polski i społeczeństwa.

Zostawcie po sobie coś dobrego!

Kategoria: Biografie
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8119-698-7
Rozmiar pliku: 83 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

MOJA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Społeczne funkcje:

– Wiceprezes LMiR Okręg Zachodniopomorski (23 lata).

– Prezes Polskiej Izby Agroturystyki oddz. Odrzańsko-Pomorski (od 2005 r.)

– Wiceprzewodniczący Rady Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej (od 2014 r.)

– Inicjator, organizator, Członek Zarządu, Doradca Stowarzyszenia Na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich (od 2001 r.)

Moje działania

1. 23 lata jako Komodor Flisów Odrzańskich i w Ogólnopolskim Konkursie Młodzież na Morzu (30 lat).

2. Inicjatywa i założenie Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich.

3. Stworzenie plakatów PSM i umieszczanie ich w gablotach w Akademii Morskiej w Szczecinie.

4. Stworzenie Tableau pierwszych absolwentów (1963–66) Państwowej Szkoły Morskiej w Szczecinie na Wałach Chrobrego (2015 r.).

5. Inicjatywa, organizacja, położenie i odsłonięcie Kamienia Państwowej Szkoły Morskiej na Wałach Chrobrego w Szczecinie (01.10.2016 r.).

6. Napisanie listów do Prezydenta Szczecina, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i innych władz Szczecina i połączenie 15-tu morskich organizacji w sprawach morskich, rewitalizacji Łasztowni i innych. Spowodowanie spotkania z wiceprezydentem i władzami Szczecina i ustanowienie programu kontaktów z przedstawicielami morskich organizacji Szczecina. Połączenie wszystkich morskich organizacji w: Stowarzyszenia Morskie Miasta Szczecina.

7. Otwarcie Skweru Kapitanów (odsłonięcie tablicy Uchwała Rady Miejskiej Miasta Szczecina (2015 r.) i kraty PŻM na murze w 2017 r.).

8. Inicjatywa, zorganizowanie i odsłonięcie Portretów Zasłużonych Kpt.ż.w. w Mesie Kapitańskiej w „Starej Rzeźni” (kpt. ż.w. Konstanty Matyjewicz-Maciejewicz, kpt.ż.w. Antoni Ledóchowski, kpt. ż.w. Zbigniew Szymański). Zawieszanie innych pamiątek w Messie Kapitańskiej.

9. Zorganizowanie pierwszej wystawy fotograficznej kpt. ż.w. „KAPITANOWIE” (autorstwa Andrzeja Łazowskiego) w Starej Rzeźni (2016 r.).

10. Stworzenie 6 tablic Kapitanów Żeglugi Wielkiej i Jachtowej – Św. Pamięci (maj 2017 r.) oraz 6 tablic Kapitanów Żeglugi Wielkiej-żyjących (11 listopad 2017 r.), na Skwerze Kapitanów, oraz zamontowanie na „Skwerze Kapitanów”.

11. Spotkania literackie i inne (np. z „Szarymi Szeregami” lub na „Ładodze”, w „Starej Rzeźni”, w restauracji „Kuźnia” w Szczecinie i w innych miejscach i miastach). Spotkania w mojej Tawernie.

12. Założenie LMiR w Nowym Warpnie i spotkania z młodzieżą gimnazjalną.

13. Spotkania z przedszkolakami, z młodzieżą szkół podstawowych, techników i liceów.

14. Od pięciu lat wręczanie nagrody „Indywidualności Szkolne” im. kpt.ż.w. Włodzimierza Grycnera w LO Chełmża (ustanowionej przez LO Chełmża).

15. Organizowanie zjazdów absolwentów PSM i corocznych apeli przy Kamieniu PSM.

16. Inicjatywa i zorganizowanie trójstronnego porozumienia współpracy LMiR, SKKŻW, „Fundacja Moja Łasztownia”, obchodów „Niepodległość na Maszt” 11.11.2017 r.

17. Napisanie i powieszenie na murze „Skweru Kapitanów” „Memoriału” na 100 lecie LMiR i zjednoczenie (poparcie) 16-tu Stowarzyszeń Morskich Miasta Szczecina dla LMiR.

18. Od wielu lat coroczna kwesta na cmentarzu na Pomnik „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Uczestnictwo we wszystkich morskich uroczystościach.

19. Stworzenie i powieszenie na murze Skweru Kapitanów dwóch map: „Śródlądowe Drogi Wodne Polski”, oraz jedynej mapy obszarów Odry, Warty i wybrzeża Morza Bałtyckiego z zaznaczonymi śluzami, portami, marinami, nabrzeżami itd. Zorganizowanie i zawieszenie wzdłuż (tej Mapy Odry) Herbów Województw Nadodrzańskich.

20 Inicjatywa i zorganizowanie ekspozycji „Statek” na „Skwerze Kapitanów”:

– Kotwica (na dziobie), dwie kotwice (po lewej i prawej burcie), kluza kotwiczna (za kotwicą z lewej burty), winda kotwiczna (po prawej burcie za kotwicą), śruba okrętowa, maszt. Kotwice i śrubę okrętową otrzymałem z pod dawnego Domu Marynarza – przekazał mi je Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, windę kotwiczną (ze statku „Balbina” – otrzymałem od dawnej stoczni „Parnica”, maszt – otrzymałem od Jacht Klubu Pogoń. Wszystkie te eksponaty poprzywoziłem, malowałem i ustawiałem osobiście.

21. Inicjator i współorganizator Placu Nadodrzańskiego na „Skwerze Kapitanów”, zbudowanie (razem z Retmanem Mieczysławem Łabęckim) ekspozycji tratwy. Współorganizator (z Laurą Hołowacz, Elżbietą Marszałek, Krystyną Pohl) uroczystości odsłonięcia „Tablic o Odrze i Flisie Odrzańskim” na „Placu Nadodrzańskim”.

22. Inicjatywa i napisanie listu do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, odnośnie zaniechania tradycyjnego koncertu na Cmentarzu Centralnym, poświęconego „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Zebranie poparcia listu przez 15 Stowarzyszeń Morskich Miasta Szczecina i zamieszczenie w prasie, co spowodowało, że koncert się odbył.

23. Inicjatywa, zorganizowanie, zamontowanie i odsłonięcie ośmiu „Tablic statków PŻM” na murze „Skweru Kapitanów”. Tablice przekazane mi od PŻM z magazynów, zostały wyremontowane, odnowione i oprawione w aluminiowe ramy.

24. Inicjatywa w 2019 r. i założenie Koła Ligi Morskiej i Rzecznej przy Akademii Morskiej w Szczecinie. Po raz pierwszy w historii Polski udało mi się razem z studentem AMS Dawidem Stankiem znaleźć i namówić 120 studentów AMS i zorganizować Koło LMiR AMS.

– Na początek zorganizowano m.in.:

– Zbiórkę chętnych do oddania szpiku kostnego (110 osób).

– organizacja „Dawców Krwi” – studenci oddali 22 litry krwi.

– zbiórkę pieniędzy na hospicjum dla dzieci.

– wyjazd Koła LMiR do 5 miast – promowanie AMS i LMiR

– Uczestnictwo LMiR we wszystkich morskich uroczystościach (w tym w pogrzebach marynarzy). Po kilku miesiącach mamy już 105 studentów w LMiR AMS i podejmujemy wiele szczytnych inicjatyw.

– Zorganizowanie i prowadzenie Ślubowania Członków Koła LMiR AMS, podczas „Święta Szkoły” na Sesji Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie.

25. Uzyskanie zgody Pana Rektora AM w Szczecinie na wpisanie w coroczny program uroczystości Inauguracji Nowego Roku Akademickiego AMS, spotkania wszystkich Absolwentów Szkolnictwa Morskiego w Szczecinie, przy „Kamieniu PSM”.

26. Inicjator i twórca „Tablicy Kapitanowie Żeglugi Wielkiej” – która wisi na murze „Skweru Kapitanów” na Łasztowni w Szczecinie. Po raz pierwszy w historii 162-ch kapitanów jest eksponowanych na tej Tablicy.

27. Inicjator i organizator Sztandaru Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

28. Organizator Balu „Morskie Mikołajki 2019 r.”.

29. Napisanie dziewięciu książek w tym jedna w siedmiu językach (o tematyce morskiej).

Wszystkie moje inicjatywy na „Skwerze Kapitanów” były możliwe dzięki wsparciu Pani Prezes CSL Laury Hołowacz i pomocy (Kamień PSM – Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie prof. dr hab. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, Kamień PSM i Tablice Sławnych Kapitanów – Andrzej Surmacki), Plac Nadodrzański i Flisy (Elżbieta Marszałek, Krystyna Pohl), 23 lata na „Flisie Odrzańskim” i Ekspozycja tratwy (Mieczysław Łabęcki). „Maszt Kapitański”, proporczyki na maszt, bandera itp. (Ryszard Bieniek, Czesław Dziembaj, Tomasz Włoch). Szczególne podziękowania za wszelaką pomoc dla Grażyny Celińskiej-Skrzypczak. Dziękuję też drukarni „Kadruk” za wspieranie i wykonanie tablic na „Skwerze Kapitanów”.

Dziękuję kolegom kpt. ż.w. za wspieranie i uczestnictwo w wielu uroczystościach, wielkie podziękowania dla studentów Koła LMiR Akademii Morskiej w Szczecinie, oraz dla Retmana Mieczysława Łabęckiego, Flisaków i wszystkich społeczników.

Zdjęcie z wystawy fotograficznej Andrzeja Łazowskiego
zatytułowane „Wieczny Kapitan”.

FLISY ODRZAŃSKIE

Flis wpływa do Szczecina.

W Nowej Soli zaprosiłem dzieci na statek i wyszkoliłem.

Grażka reporter

Grażka na tratwie.

Przewieźliśmy Flisem z Wrocławia do Szczecina Popiersie Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Powitanie Flisu w Szczecinie.

Dedykuję i rozdaję Flisakom moje książki.

Chata Flisacka. Załoga i Komodor Flisów Odrzańskich.

Flis 400-lecia Ulanowa – Ulanów-Gdańsk.

Na flisackiej tratwie.

Obserwator morski.

Po Mszy Świętej Flisackiej w Bazylice Św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

Pierścień Hallera

Na rynku w Pucku 10.02.2010 r. wręczają „Pierścień Hallera”.

Od prawej:

Prezes ZG LMiR kpt. ż.w. Andrzej Królikowski,

Prezydent RP Lech Kaczyński, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, Arcybiskup Sławoj, Leszek Głódź.

Pierścień Hallera.

ZŁOTY KOMPAS

Nagroda dla najlepszego nawigatora.

Laudację wygłosił kpt. ż.w. Wiktor Czapp.

Stowarzyszenia na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich w 2001 r.

Moja inicjatywa i założenie SNRMiGN.

Koniec Wersji Demonstracyjnej

Dziękujemy za skorzystanie z oferty naszego wydawnictwa i życzymy miło spędzonych chwil przy kolejnych naszych publikacjach.

Wydawnictwo Psychoskok

mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: