Facebook - konwersja

Miesięcznik "W drodze" nr 516 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 sierpnia 2016
Format:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Miesięcznik "W drodze" nr 516 - ebook

Bohater filmu Wall Street mówi: Chciwość jest dobra. Czy to prawda? Czy dzięki posiadaniu jesteśmy szczęśliwsi? Czy lepiej nam się żyje? Odpowiedzi na te pytania szukają m.in.: Stanisław Morgalla SJ, który pisze, że chęć posiadania nie jest grzechem zarezerwowanym tylko dla bogatych i zastanawia się nad granicą między niewolą środków a wolnością dla wyższych celów. Bp Grzegorz Ryś podpowiada, jak znaleźć równowagę między sprawiedliwym posiadaniem, a Jezusowym wezwaniem do ubóstwa: dlaczego bogaty młodzieniec odszedł  zasmucony? na jaki samochód może sobie pozwolić ksiądz? kiedy powinniśmy się  spowiadać z chciwości? Katalońska dominikanka Lucía Caram opowiada o pomocy ofiarom kryzysu finansowego w Hiszpanii. Tłumaczy, jaki siostry mają pomysł na to, aby ludziom biednym i pokrzywdzonym przez los przywracać nadzieję i godność. Paweł Reszka, autor książki „Chciwość” opowiada o manipulacjach w sektorze bankowym i pułapce, w którą wpadają zwabieni szybkim zyskiem klienci i sami pracownicy instytucji finansowych.

Numer otwiera rozmowa z ornitologiem, dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego, Andrzejem Kruszewiczem o niezwykle ciekawym życiu i zachowaniach ptaków.

Druga część wydania poświęcona jest kontrowersyjnym fragmentom z Ewangelii. Czterech dominikanów: Łukasz Popko, Marek Pieńkowski, Janusz Pyda i Cyprian Klahs oraz jezuita Dariusz Kowalczyk pomagają zrozumieć trudne zdania Jezusa. Co to znaczy, gdy mówi, że „kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest mnie godzien?” Jak rozumieć Jego słowa, że nie przyszedł, aby dać ziemi pokój lecz rozłam? Do czego nas wzywa mówiąc: „Zostawcie umarłym grzebanie umarłych”? Jakiej postawy oczekuje zachęcając, byśmy nadstawiali drugi policzek, gdy ktoś nas uderzy. Co w końcu oznaczają słowa, by odciąć sobie rękę, nogę i wydłubać oko, gdy są dla nas powodem do grzechu.

 

Poza tym w numerze: Mateusz Przanowski OP o hipokryzji, Szymon Hołownia o tym, gdzie jest Bóg, gdy cierpi człowiek, a ks. Grzegorz Strzelczyk o tym, do jakich teologicznych przemyśleń sprowokowały go bobry. W numerze jak zwykle o tym, jaką książkę zabrać na wakacje i na co wybrać się do kina po urlopie oraz jak zwykle felietony i komentarze do niedzielnych czytań.

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 3,4 MB

BESTSELLERY

Kategorie: