Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Excel w praktyce. Wydanie czerwiec-lipiec 2014 r. - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Czerwiec 2014
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Excel w praktyce. Wydanie czerwiec-lipiec 2014 r. - ebook

Poradnik "Excel w praktyce" to zbiór trików, porad i szczegółowych instrukcji popartych zrzutami ekranu (dla wersji 2003 lub 2007) i zrozumiałymi przykładami, ułatwiających efektywną pracę na Excelu 2003, 2007 i 2010. Z publikacji tej korzystają m.in. księgowi i finansiści, asystentki zarządu, dyrektorzy, kierownicy działów.

Spis treści

1.WPROWADZANIE DANYCH. Ochrona arkusza – zezwolenie na edycję zakresów.

2.PREZENTACJA DANYCH. Prezentacja graficzna – miniwykresy pozwolą zwizualizować wyniki cząstkowe analiz.

3.AUTOMATYZACJA PRACY. Poprawność danych – Excel może kontrolować wypełnianie arkuszy.

4.PREZENTACJA DANYCH. Tworzenie kodów kreskowych w Excelu.

Kategoria: Bazy danych
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-269-3195-6
Rozmiar pliku: 7,0 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Często zachodzi potrzeba, aby na jednym skoroszycie pracowało równocześnie wiele osób. Taki skoroszyt należy udostępnić innym użytkownikom, co umożliwi wspólną pracę. W przeciwnym wypadku próba otwarcia pliku już otwartego przez inną osobę skończy się ostrzegawczym komunikatem. Z artykułu „Ochrona arkusza – zezwolenie na edycję zakresów” dowiesz się, jak udostępniać skoroszyty; śledzić, akceptować bądź odrzucać zmiany w udostępnionym skoroszycie; chronić arkusz, skoroszyt lub zakres komórek; nadawać uprawnienia do zakresu komórek; zabezpieczać plik hasłem przed zmianami lub otwarciem.

Jeśli potrzebujemy sporządzić raport zawierający tabele z danymi źródłowymi oraz wykresy, powinniśmy zarezerwować dużo miejsca w arkuszu. Jeżeli dodatkowo chcemy mieć te dane w wersji drukowanej, to prawdopodobnie zużyjemy także sporo kartek papieru. Okazuje się, że możemy zoptymalizować swój raport i zastosować w arkuszu minidiagramy zamiast pełnowymiarowych wykresów. Pomocne wskazówki znajdziecie w tekście „Prezentacja graficzna – miniwykresy pozwolą zwizualizować wyniki cząstkowe analiz”. Miniwykresy są idealnym rozwiązaniem pozwalającym oszczędzić miejsce. Po odpowiednim rozplanowaniu obiektów w arkuszu może się okazać, że wszystkie elementy zmieszczą się na jednej kartce formatu A4 i do tego zachowają swoją czytelność.

Jeżeli arkusze będą wypełniać inne osoby, warto zabezpieczyć się przed niepoprawnym użytkowaniem arkusza. Do tego celu można zastosować narzędzie Excela o nazwie Sprawdzanie poprawności danych. Po nałożeniu na komórki odpowiednich reguł program będzie sam kontrolował, czy wszystkie rubryki są poprawnie wypełnione. Jeśli wpisana zostanie wartość niespełniająca kryteriów, wówczas program wyświetli ostrzeżenie. W tekście „Poprawność danych – Excel może kontrolować wypełnianie arkuszy” wyjaśniamy, jak zabrać się za to samodzielnie.

Podstawowym zadaniem kodów kreskowych jest bardzo szybka identyfikacja towaru. Do ich tworzenia wcale nie musisz wykorzystywać specjalistycznego oprogramowania. Także w Excelu można w prosty sposób zbudować kod paskowy na podstawie numeru EAN-13 (ang. European Article Number – Europejski Kod Towarowy). W artykule „Tworzenie kodów kreskowych w Excelu” przeczytasz, jak zaprojektować skoroszyt zawierający przygotowany do druku szablon etykiety z kodem paskowym, w którym można dowolnie dostosowywać kod numeryczny towaru. To wszystko bez użycia makr Visual Basic.

Zapraszam do lektury

Rafał Janus

redaktor prowadzący poradnika „Excel w praktyce”([email protected])
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: