Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Jurysprudencja 3. Integracja zewnętrzna i wewnętrzna nauk prawnych. Część 2 - ebook

Rok wydania:
2014
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Jurysprudencja 3. Integracja zewnętrzna i wewnętrzna nauk prawnych. Część 2 - ebook

Dążenie do integracji zewnętrznej i wewnętrznej prawoznawstwa jest zjawiskiem ciągle aktualnym i powracającym w refleksji naukowej nad prawem. Jednakże w ślad za rozwojem nauki zmienia się zarówno obszar integracji, jak i jej zakres, a zatem zmienia się pole integracji. Można to zauważyć w piśmiennictwie, a także w niniejszym tomie. Prawoznawstwo stale poszukuje nowych punktów odniesienia i nowych metod badawczych, by lepiej poznać i zrozumieć zjawisko prawne, przyjmując za punkt wyjścia wielowymiarowość prawa. Pole integracji staje się obszarem coraz gęstszych, a jednocześnie zmiennych, relacji interdyscyplinarnych i transdyscyplinarnych, pozwalających korzystać z dorobku naukowego rozmaitych dyscyplin badawczych z pożytkiem dla integrujących się dyscyplin, w tym szeroko rozumianego prawoznawstwa. Wskazać można wiele odmiennych pól integracji wyznaczanych w różnym czasie przez poszczególnych badaczy.

Prawo ma ścisły związek z wieloma zjawiskami społecznymi, psychicznymi, etycznymi i językowymi, bo samo też jest takim zjawiskiem w wielu odsłonach. W opracowaniu poruszono bardzo wiele niezwykle interesujących oraz inspirujących badawczo i metodologicznie zagadnień z tego zakresu.

Książka może stanowić źródło inspiracji naukowej, wzbudzić żywą dyskusję i rozwinąć dalsze zainteresowanie zjawiskiem prawnym.

Spis treści

Wstęp (Małgorzata Król, Adam Bartczak, Monika Zalewska)

I. WIELOWYMIAROWOŚĆ BADAŃ NAD PRAWEM

Paweł Chmielnicki, Relacje pomiędzy formalnymi i nieformalnymi elementami ładu aksjonormatywnego w ujęciu empirycznym

Marta Andruszkiewicz, Transdyscyplinarne związki prawoznawstwa z naukami o języku. Od języków formalnych do nurtu „prawo i literatura”

Jacek Srokosz, Między humanizmem a technicyzmem. Spór o model nauczania prawa w polskim dyskursie prawniczym

Kamil Zeidler, Estetyka prawa – ujęcie zewnętrzne i wewnętrzne

II. RÓŻNE PERSPEKTYWY POSTRZEGANIA PRAWA

Paweł Jabłoński, Adama Podgóreckiego hipoteza trójstopniowego działania prawa a wybrane elementy koncepcji Ericha Fromma

Bartosz Janik, Kilka słów o teorii pozycji normatywnych

Izabela Skoczeń, Marmor kontra Kelsen, czyli kto kogo i dlaczego próbuje zredukować?

Grzegorz Maroń, Nowy Realizm Prawny

Rafał Michalczak, Przypisywanie wiedzy agentom programowym

III. WYBRANE ASPEKTY STOSOWANIA PRAWA

Dorota Ferenc-Kopeć, Definicje legalne w dokumentach międzynarodowej ochrony praw człowieka

Iwona Rzucidło-Grochowska, Adresaci uzasadnienia sądowego a jego treść (przykład sądownictwa administracyjnego)

Dawid Bunikowski, Zmiany zasad odpowiedzialności prawnej przedstawicieli wybranych grup zawodowych w wyniku rozwoju nauk nad mózgiem i neuroscience

Anna Korzeniewska-Lasota, Alina Sarnowska, Psychologiczne i neuropsychologiczne aspekty podejmowania decyzji przez sędziów

Sławomir Pilipiec, Możliwości wykorzystania metod socjologicznoprawnych do badania sposobu podejmowania decyzji na poziomie lokalnym. Studium przypadku

IV. METAETYKA A PRAWO

Wojciech Dziedziak, Metaaksjologia Konstytucji RP a nonkognitywizm (zarys zagadnień podstawowych)

Paweł Banaś, Naturalizm w prawie



Autorzy

 

Kategoria: Prawo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7969-710-6
Rozmiar pliku: 3,7 MB

BESTSELLERY

Kategorie: