Facebook - konwersja

Kodeks Postępowania Cywilnego. Komentarz - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Sierpień 2013
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Produkt niedostępny.  Może zainteresuje Cię

Kodeks Postępowania Cywilnego. Komentarz - ebook

Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz to książka, w której kompleksowo omówiono instytucje polskiej procedury cywilnej. W książce skomentowano wszystkie zmiany do Kodeksu postępowania cywilnego, które weszły w życie do 7 lipca 2013 r. Ostatnią zmianą, która została omówiona w publikacji, jest właśnie nowela z 10 maja 2013 r. Znalazły się w niej regulacje dotyczące m.in. obowiązku podania w piśmie procesowym numeru PESEL i NIP powoda będącego osobą fizyczną, a także numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym, a w jego braku innego numeru we właściwym rejestrze, ewidencji lub NIP powoda będącego osobą prawną (chodzi właśnie o zredukowanie pomyłek sądowych), wprowadzenia sankcji za świadome podanie błędnych danych w pierwszym piśmie procesowym, a także wzmocnienia sytuacji dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym. Ponadto w książce zamieszczono również informacje o zmianie do Kodeksu postępowania cywilnego z 13 czerwca 2013 r. (druk sejmowy nr 1272). W chwili oddawania książki do druku zmiana ta nie została jeszcze  podpisana przez Prezydenta RP. Proponowane zmiany zmierzają do usunięcia sprzeczności między treścią art. 165 § 2 i 11355 k.p.c. a przepisem art. 18 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, ustanawiającym zakaz dyskryminacji ze względu na przynależność państwową.

Publikacja została opracowana przez specjalistów z zamysłem skoncentrowania się na problemach najistotniejszych z praktycznego punktu widzenia. Uwagi zawarte w komentarzu uwzględniają spojrzenie na stosowanie przepisów regulujących postępowanie cywilne zarówno sędziego, jak i pełnomocnika. Autorzy przy omawianiu poszczególnych przepisów opierali się przede wszystkim na aktualnym orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych.


 

Niniejsza publikacja to komentarz pisany przez praktyków dla praktyków. Redaktorem naukowym książki jest dr hab. Małgorzata Manowska – sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, od października 2013 r. profesor Uczelni Łazarskiego; autorka wielu cenionych opracowań z procedury cywilnej, od lat kształcąca aplikantów sądowych, radcowskich, adwokackich i notarialnych. Autorami książki są przedstawiciele różnych zawodów prawniczych: sędziowie, radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa oraz radca prawny.

 

Publikacja jest adresowana do sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników oraz aplikantów tych zawodów prawniczych.


Wygodne jednotomowe wydanie, a także przejrzysty wewnętrzny układ tej publikacji ułatwiają zapoznanie się  ze skomplikowanymi instytucjami procedury cywilnej bez potrzeby korzystania z innych publikacji.

Kategoria: Cywilne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-278-0172-2
Rozmiar pliku: 3,5 MB

BESTSELLERY

Kategorie: