Aktualności
 • 2018-04-24

  Ten rok przygotował dla nas prawdziwą niespodziankę. Zamiast weekendu majowego mamy majówkowy tydzień! Bez względu na to, czy wyjeżdżacie w tropiki, spędzacie czas nad jeziorem, zwiedzacie zamki, czy odpoczywacie w domu – potrzebujecie zapewne lektur, które umilą wam ten wolny czas. Wychodzimy naprzeciw waszym potrzebom i podpowiadamy, po które książki warto sięgnąć w trakcie majówki 😊

 • 2018-04-12

  Dekadę temu rynek audiobooków w Polsce praktycznie nie istniał. Dziś do słuchania książek przyznaje się kilka milionów Polaków. Swoje 10-lecie obchodzi właśnie pionier rynku, Biblioteka Akustyczna. W 2008 roku udało się jej nagrać 31 audiobooków, dziś ma na koncie aż pół tysiąca książek do słuchania.

 • 2018-04-04

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w coraz dłuższe i cieplejsze dni ciekawych lektur nam nie zabraknie. Coś dla siebie znajdą fani kryminałów, powieści szpiegowskich, fantastyki, a także literatury pięknej. W kwietniowym repertuarze królować będą polskie akcenty. Katarzyna Puzyńska powróci z 9. tomem sagi o Lipowie, Vincent V. Severski zabierze nas na supertajną akcję ratunkową do Pakistanu, Olga Tokarczuk zwróci naszą uwagę na to, jak bardzo niepojęty staje się świat, a Andrzej Stasiuk zachwyci nas beskidzkimi klimatami. Nie zabraknie również nowej powieści Jo Nesbo, który postanowił zaczerpnąć z szekspirowskiej tradycji, oraz 5. tomu serii Szklany tron Sarah J. Maas.

 • 2018-03-29

  Dla jednych prostak, szowinista i ignorant, bogaty biznesmen, który bawi się w politykę, nieobliczalny szaleniec. Dla drugich wzór cnót obywatelskich, światopoglądowy autorytet i jedyny odważny, który odda Amerykę w ręce prawdziwych Amerykanów. Bez względu na to, co się o nim mówi, jedno jest pewne – jeszcze żadne zwycięstwo w wyborach nie zaskoczyło świata tak, jak wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. O zakulisowych rozgrywkach w trakcie trwania kampanii, o sekretach prezydenckiej administracji i wreszcie – o samym Trumpie - postanowił opowiedzieć Michael Wolff. Czy jego głośna książka podważy wizerunek Trumpa na tyle, by zainicjować procedurę impeachmentu?

 • 2018-03-06

  Emocje po tegorocznych Oscarach jeszcze nie opadły. Werdykt Akademii – szczególnie, jeśli chodzi o statuetkę w kategorii najlepszy film – jak co roku budzi kontrowersje i prowokuje dyskusje. Nie inaczej było w tym roku – wokół zwycięstwa Kształtu wody Guillerma del Toro pojawiło się wiele głosów krytyki. Oprócz obejrzenia filmu i wyrobienia sobie własnego zdania warto również sięgnąć po książki, które stały się podstawą oscarowych superprodukcji.

 • 2018-02-27

  Jej historia dla wielu może być inspiracją. B.A. Paris udowadnia, że zawsze jest dobry moment na to, by pójść za marzeniem. Jak sama twierdzi, urodziła się, by być pisarką. I tak się stało. W rozmowie z Virtualo autorka bestsellera Za zamkniętymi drzwiami opowiada o swoich pisarskich początkach, o sukcesie, którego się nie spodziewała, a także o planach na przyszłość.