Blog
 • 2018-06-07

  Doktor literatury, doświadczony wydawca kryminałów, a wreszcie… bestsellerowy pisarz! A.J. Finn, autor ebooka Kobieta w oknie, opowiada Virtualo o swojej recepcie na sukces, o tajnikach rynku wydawniczego, a także o własnych życiowych doświadczeniach, które znalazły odzwierciedlenie w jego debiutanckiej powieści.

 • 2018-05-23

  Wybitna pisarka i eseistka. Jej książki wielokrotnie nagradzano i wyróżniano. To lektury, których nie da się streścić w dwóch zdaniach. Sięgając po nie, każdy musi przeżyć i przemyśleć je samodzielnie. To wielkie święto dla polskiej literatury – Olga Tokarczuk została uhonorowana Międzynarodową Nagrodą Bookera za powieść Bieguni!

 • 2018-05-08

  Ma na swoim koncie ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Jego książki wydawane są w 49 językach, w 101 krajach. Od 1997 roku, ze swoim nieodłącznym partnerem Jackiem Reacherem, szturmem zdobywa szczyty list bestsellerów. Lee Child w rozmowie z Virtualo wyjawia, dlaczego pisze pod pseudonimem, z jakiego powodu nawrzeszczał na niego taksówkarz, czemu thrillery były pierwszymi opowieściami, a także… czemu nie może znaleźć dla siebie wygodnego krzesła. Zaciekawieni? Przeczytajcie cały wywiad z autorem ebooka Nocna runda!

 • 2018-04-24

  Ten rok przygotował dla nas prawdziwą niespodziankę. Zamiast weekendu majowego mamy majówkowy tydzień! Bez względu na to, czy wyjeżdżacie w tropiki, spędzacie czas nad jeziorem, zwiedzacie zamki, czy odpoczywacie w domu – potrzebujecie zapewne lektur, które umilą wam ten wolny czas. Wychodzimy naprzeciw waszym potrzebom i podpowiadamy, po które książki warto sięgnąć w trakcie majówki 😊

 • 2018-04-12

  Dekadę temu rynek audiobooków w Polsce praktycznie nie istniał. Dziś do słuchania książek przyznaje się kilka milionów Polaków. Swoje 10-lecie obchodzi właśnie pionier rynku, Biblioteka Akustyczna. W 2008 roku udało się jej nagrać 31 audiobooków, dziś ma na koncie aż pół tysiąca książek do słuchania.

 • 2018-04-04

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w coraz dłuższe i cieplejsze dni ciekawych lektur nam nie zabraknie. Coś dla siebie znajdą fani kryminałów, powieści szpiegowskich, fantastyki, a także literatury pięknej. W kwietniowym repertuarze królować będą polskie akcenty. Katarzyna Puzyńska powróci z 9. tomem sagi o Lipowie, Vincent V. Severski zabierze nas na supertajną akcję ratunkową do Pakistanu, Olga Tokarczuk zwróci naszą uwagę na to, jak bardzo niepojęty staje się świat, a Andrzej Stasiuk zachwyci nas beskidzkimi klimatami. Nie zabraknie również nowej powieści Jo Nesbo, który postanowił zaczerpnąć z szekspirowskiej tradycji, oraz 5. tomu serii Szklany tron Sarah J. Maas.