Aktualności
 • 2015-10-17

  Nagroda Literacka Europy Środkowej „Angelus” została ufundowana przez miasto Wrocław. Jest przyznawana od 2006 roku (od 2009 r. przyznawana również tłumaczom). Jury wybiera najlepszą książkę prozatorską, która w ubiegłym roku została opublikowana w języku polskim.  Sprawdźcie, kogo uhonorowano tym razem.

 • 2015-10-15

  Już 21.10 będziecie mogli przeczytać najnowszy thriller Jo Nesbo „Więcej krwi”. Czy i tym razem powieść norweskiego pisarza będzie bestsellerem? Biorąc pod uwagę historię sprzedaży poprzednich powieści autora, można przypuszczać, że tak właśnie się stanie.

 • 2015-10-14

  Ostatniego dnia Festiwalu Conrada zostanie wręczona po raz pierwszy Nagroda Conrada. Nagroda Conrada jest brakującym ogniwem na mapie polskich laurów literackich. Wyróżnienie ma być wsparciem dla początkujących pisarzy, którzy chcą pracować nad swoimi kolejnymi dziełami.

 • 2015-10-14

  Wiadomość z ostatniej chwili: już jest!
  Po roku oczekiwania polscy czytelnicy mają możliwość przeczytania powieści Marlona Jamesa „Krótka historia siedmiu zabójstw” nagrodzonej w 2015 roku Nagrodą Bookera. Ebook dostępny jest w sprzedaży od 27 października.

 • 2015-10-09

  Laureatką tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla została białoruska pisarka Swietłana Aleksijewicz. Komisja noblowska przyznała autorce to prestiżowe wyróżnienia za "polifoniczne pisarstwo - pomnik cierpienia i odwagi w naszych czasach". Tegoroczny wybór spotkał się z szerokim uznaniem wśród czytelników i czytelniczek na całym świecie.

 • 2015-10-09

  Olga Tokarczuk już po raz drugi w swojej karierze została uhonorowana Literacką Nagrodą Nike. Pierwszy raz otrzymała to prestiżowe wyróżnienie w 2008 roku za powieść "Bieguni". Tegoroczną nagrodę otrzymała za monumentalną powieść "Księgi Jakubowe"