"Anioł burz" Trudi Canavan. Kontynuacja bestsellerowej "Złodziejskiej magii"
Trudi Canavan

Premiera księgi drugiej „Prawa Milenium” już 28 października. „Anioł burz” Trudi Canavan to prawdziwa uczta literacka dla wszystkich miłośników fantasy. Czeka Was fascynująca wędrówka po nowych światach wykreowanych przez autorkę. Jeszcze bardziej dramatyczne i ekscytujące losy bohaterów.

Po bestsellerach: „Trylogia Czarnego Maga”, „Era pięciorga” i „Trylogia Zdrajcy” przyszła kolej na „Prawo Milenium”.

W księdze pierwszej pod tytułem „Złodziejska magia” czytelnik poznaje świat, w którym rewolucja przemysłowa napędzana jest… magią. Nic więc dziwnego, że istnieje w nim księga mająca zdolność odczuwania. Nazywa się Vella. Odkopuje ją archeolog o imieniu Tyen. Okazuje się, że Vella była kiedyś  młodą czarodziejką zajmująca się introligatorstwem. W księgę zmienił ją jeden z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej chwili zbiera ona informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.

W tym samym czasie w krainie, gdzie rządzą kapłani, Rielle, córce farbiarza, wpajano od dziecka, że używanie magii oznacza okradanie Aniołów. Dziewczyna wie jednak, że ma do tego talent i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie ją nauczy, jak się posługiwać magią – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew Aniołów.

Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów. Ani nawet ludzie, którym ufają...

Jeśli jeszcze nie czytaliście, to naprawdę warto sięgnąć po tę powieść. Natomiast jeżeli jesteście już po lekturze „Złodziejskiej magii“, to zapewne chcielibyście wiedzieć, czego można spodziewać się w księdze drugiej "Anioł burz":

Tyen naucza magii mechanicznej w Liftre – powszechnie poważanej szkole. Dociera tam wieść, że Raen, najpotężniejszy mag i władca wszystkich światów, powrócił po długiej nieobecności. Nauczyciele i studenci uciekają, gdyż w Liftre uczono zakazanej przez Raena magii, w przekonaniu że ten nie żyje. W jednej chwili Tyen traci dom i cel… Pozostaje mu jedynie złożona Velli obietnica przywrócenia jej cielesnej postaci.

Raen odzyskuje władzę, a wokół wzbiera bunt, Tyen zaś musi postanowić, do czego jest w stanie się posunąć, by dotrzymać danego Velli słowa.

Po pięciu latach spędzonych wśród tkaczy gobelinów w Schpecie w spokojne życie Rielle wkracza wojna. W obliczu porażki i nieuchronnej okupacji wszyscy ze zdumieniem obserwują, jak wrogie wojska wycofują się, a do bram miasta zbliżają się trzy postacie – w czarnych włosach jednej z nich pobłyskują niebieskie refleksy.  Przeszłość dziewczyny z dalekiego kraju i jej magiczne zdolności to nie wszystkie sekrety, jakie mógłby wyjawić tajemniczy przybysz…

Anioł zamierza wrócić do swojego świata i pragnie zabrać Rielle ze sobą.

Ebooki Trudi Canavan dostępne w formacie EPUB i MOBI – SPRAWDŹ

Twórczość:

 

 Trylogia Czarnego Maga

        2001: Gildia magów

        2002: Nowicjuszka

        2003: Wielki mistrz

        2009: Uczennica Maga

Trylogia Zdrajcy (sequel Trylogii Czarnego Maga)

        2010: Misja Ambasadora

        2011: Łotr

        2012: Królowa Zdrajców

Era Pięciorga

        2005: Kapłanka w bieli

        2006: Ostatnia z Dzikich

        2006: Głos Bogów

Trylogia Prawo milenium

        2014: Złodziejska magia

        2015: Anioł Burz

        2016: Successor’s Son

Opowiadania

    1999: Szepty dzieci mgły

    2003: Przestrzeń dla siebie

    2008: Biuro Rzeczy Znalezionych

    2010: Szalony Uczeń

źródła: materiały wydawcy (Galeria Książki), wikipedia