Bestsellery października

Czy można było sobie wymarzyć lepszą czytelniczą jesień? Lackberg, Mróz, Follett, Marinina, Lagercrantz. W tym sezonie zdecydowanie nie możemy narzekać na brak ciekawych ebooków do przeczytania. Na naszej liście październikowych bestsellerów znalazły się głównie kryminały. Nie zabrakło jednak tegorocznego noblisty, Kena Folletta czy biografii Anny Przybylskiej. Zresztą zobaczcie sami!

Z wykształcenia ekonomistka, od dziecka pisząca kryminały. Camilla Lackberg ze swoją nową powieścią uplasowała się na pierwszym miejscu naszego październikowego zestawienia. Ebook Czarownica to 10. książka z serii o Fjällbace. Głównymi bohaterami sagi są pisarka Erica Falck i policjant Patrik Hedström. Niepisanym bohaterem jest tu również Fjällbacka miasto, z którego pochodzi Camilla Lackberg. W ebooku Czarownica zbiegają się dwie sprawy kryminalne. Zaginięcie czteroletniej dziewczynki przypomina podobną sprawę sprzed trzydziestu lat. Zagadkę próbuje rozwikłać Patrik Hedström. Pomaga mu Erica Falck, która pisze właśnie książkę o zbrodni z przeszłości.

Remigiusza Mroza nikomu nie trzeba przedstawiać. Ebook Oskarżenie nie schodzi z góry list bestsellerowych od czasów przedsprzedaży. Opowieść o Joannie Chyłce cieszy się niesłabnącą popularnością. Podobno Remigiusz Mróz ma szafę pełną manuskryptów. Może siódmy tom o przygodach Pani mecenas już powstał? 😊

W październiku po raz kolejny ogłoszono laureata literackiej Nagrody Nobla. Został nim brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia, Kazuo Ishiguro. W naszym zestawieniu bestsellerów znalazły się jego dwa ebooki: Okruchy dnia i Pogrzebany olbrzym. Pierwsza z książek została sfilmowana w 1993 roku, a jedną z głównych ról zagrał Anthony Hopkins.

Ebook Mężczyzna, który gonił swój cień, mimo kontrowersji wokół zmiany autora serii Millennium, wciąż pozostaje niekwestionowanym bestsellerem. Historię Lisbeth Salander, zbuntowanej hakerki, pokochał cały świat. Każdy, kto przeczyta piątego ebooka z serii Millennium, pozna prawdę o słynnym tatuażu ze smokiem.

Trzecia część historycznej sagi Kingsbridge również znalazła się wśród najbardziej poczytnych tytułów minionego miesiąca. Ebook Słup ognia Kena Folletta to kontynuacja bestsellerowych Filarów ziemi i Świata bez końca. Przygotowanie tej powieści było sporym przedsięwzięciem. Autor, zanim zaczął pisać Słup ognia, przewertował ponad 200 publikacji i odwiedził wiele historycznych miejsc.

W zestawieniu bestsellerów października znalazła się także Mitologia nordycka Neila Gaimana, Motywy osobiste Aleksandry Marininy, Ania. Biografia Anny Przybylskiej oraz Pierwszy śnieg  Jo Nesbo.

Wśród październikowych bestsellerów audiobookowych nie mogło zabraknąć Dzikusów. To drugi tom powieści, pierwszy ukazał się w wakacje. To połączenie politycznego thrillera i sagi rodzinnej. Dzikusy to wizja francuskiej rzeczywistości, w której prezydentem ma zostać imigrant z Algierii. Zamach, napięcie w oczekiwaniu na wynik wyborów prezydenckich, aresztowania i tocząca się równolegle historia pewnej rodziny. Dzikusy wciągają jak najlepszy serial 😊 Audiobooki czyta Marcin Popczyński.

W październiku słuchaliście również chętnie nowego audiobooka Jonathana Safrana Foera Oto jestem. To amerykański autor o polsko-żydowskich korzeniach. Jego dwie poprzednie powieści – Wszystko jest iluminacją oraz Strasznie głośno, niesamowicie blisko zostały sfilmowane. Audiobook Oto jestem to intymny portret małżeństwa w kryzysie. Czyta Tomasz Sobczak.

Małych słuchaczy zainteresował wyjątkowo audiobook Reksio i Pucek i inne opowiadania. Nagranie zawiera znane opowiastki Jana Grabowskiego, w tym Puc, Bursztyn i goście. Audiobook czyta Wojciech Chorąży.