Ebooki, po które najchętniej sięgaliście w czerwcu

Niektórzy z Was już szczęśliwie rozpoczęli urlop, inni zaś z pewnością go planują. To idealna okazja, by nadrobić czytelnicze zaległości! Wśród bestsellerów minionego miesiąca, czyli czerwcowych książek-petard, nie mogło zabraknąć takich nazwisk, jak: Katarzyna Bonda, Olga Tokarczuk, Katarzyna Nosowska, Katarzyna Berenika Miszczuk czy Wojciech Chmielarz. Oto ebooki i audiobooki, które rozgrzewały Was w słoneczne czerwcowe dni!

Katarzyna Nosowska A ja żem jej powiedziała

Zestawienie otwiera wspaniała wokalistka zespołu Hey. Katarzyna Nosowska szturmem zawojowała internet instagramowymi filmikami o makijażu. Było pewne, że jej ebook A ja żem jej powiedziała okaże się sukcesem. Oprócz tego ukazał się również audiobook, który czyta sama autorka. Nosowska nie owija w bawełnę, mówi szczerze i bawi do łez. Jest świetną obserwatorką otaczającej nas rzeczywistości. Bez skrępowania ocenia show-biznes, portale społecznościowe, współczesne snobizmy i fobie. Mówi o miłości, partnerstwie i trudach wychowania. Co sprawia, że Nosowskiej chce się słuchać? Ma to, czego brakuje wielu znanym i lubianym – dystans do samej siebie!

Katarzyna Bonda Czerwony Pająk

Ostatnia część kryminalnej tetralogii z Saszą Załuską. Katarzyna Bonda, królowa polskiego kryminału nie zwalnia tempa! W ebooku Czerwony Pająk córka Saszy zostaje uprowadzona. Okazuje się, że jej porwanie ma związek z tajemniczym samobójstwem byłego przełożonego Załuskiej, który był w posiadaniu materiałów kompromitujących czołowych polskich polityków. Dokumenty zaginęły, a na ich odnalezieniu zależy zarówno mafiosom, jak i wywiadowi. Tajni agenci, polityka, skandal i porwanie w jednym! Zaciekawieni?

Olga Tokarczuk Bieguni

Autorka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Międzynarodowa Nagroda Bookera 2018 ponownie przypomniała o ebooku Bieguni Olgi Tokarczuk. Refleksyjna, zmuszająca do myślenia, odważna. Autorka przedstawia w niej swoje widzenie świata, wskazuje na chaos w nim panujący i niemożność ujednolicenia. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy potrzebują sięgnąć po wysoką literaturę, czytać powoli i z namysłem.

Katarzyna Berenika Miszczuk Przesilenie

Kolejny ebook z serii Kwiat paproci. Katarzyna Berenika Miszczuk nie przestaje zachwycać miłośników fantastyki, słowiańskich wierzeń ludowych, magii i folkloru. Akcja ebooka Przesilenie rozpoczyna się tuż przed Dziadami. Gosia pragnęłaby zaznać choć chwili spokoju. Ale nie to zaplanowali dla niej bogowie. Ciąża daje jej się we znaki, a Mieszko nie chce uwierzyć w swoje ojcostwo. Na domiar złego okazuje się, że Baba Jaga skrywa przed Gosławą tajemnice… Chcecie dowiedzieć się, jak potoczą się losy młodej szeptuchy?

Wojciech Chmielarz Żmijowisko

Najnowsza powieść twórcy cyklu o komisarzu Jakubie Mortce. Tym razem Wojciech Chmielarz stworzył thriller o niewyobrażalnej tragedii, rodzinie, która musi sobie z nią poradzić, o miłości i bólu, a także o tym, co moglibyśmy zrobić inaczej. Ebook Żmijowisko opowiada o tragedii, która wydarzyła się podczas wakacyjnego wyjazdu grupy przyjaciół. Trzydziestoparoletni znajomi ze studiów, jak co roku, wyjeżdżają ze swoimi rodzinami na urlop. Bawią się z pomocą alkoholu i narkotyków, odreagowując codzienny stres. W pewnym momencie wychodzą na jaw długo skrywane urazy, pretensje i uczucia, a córka jednej z par znika… Jej rodzice robią wszystko, by ją odnaleźć.

Adam Kay Będzie bolało

Były lekarz, który postanowił opisać swoją codzienną pracę i brytyjską służbę zdrowia. Adam Kay w ebooku Będzie bolało pokazuje życie lekarza stażysty bez lukru: pisze o długich dyżurach, bezsennych nocach, pracujących weekendach, niskich zarobkach i walce z biurokracją. Kay jest także komikiem, dlatego w jego książce można znaleźć wiele humoru i satyry. Nie dajcie się jednak zwieść – diagnozy Kaya są trafne, ale… bolesne.

 

W bestsellerowym zestawieniu czerwca nie zabrakło również ebooka Bar pod Kogutem Johna Grishama, Szeptuchy Katarzyny Bereniki Miszczuk, Dziewczynki z zapalniczką Mariusza Czubaja czy Farby Wojtka Miłoszewskiego. W minionym miesiącu mieliśmy więc mnóstwo polskich akcentów. Co trafi na listę bestsellerów w lipcu?

 

Źródła: materiały wydawców