Lipcowe zapowiedzi

Dobra lektura to jeden z gwarantów udanego wakacyjnego wypoczynku, prawda? Virtualo zadba, by książki nie skończyły się Wam przed końcem urlopu! Oprócz bestsellerowych thrillerów i kryminałów, docenianej literatury pięknej, wciągających powieści obyczajowych i fantastycznej fantastyki w atrakcyjnych cenach będziemy mieć dla Was także kilka gorących premier! Zobaczcie, co ciekawego czeka na Was w lipcu.

Stephen King Outsider

Najsłynniejszy pisarz świata serwuje swoim czytelnikom pełną niepokoju, napięcia i wciągającą bez reszty powieść. Miasteczko Flint City. W parku zostają znalezione zwłoki jedenastolatka. Pojawiają się świadkowie zbrodni, którzy twierdzą, że sprawcą jest jeden z najbardziej lubianych mieszkańców miasteczka, Terry Maitland. To trener młodzieżowych drużyn, nauczyciel angielskiego, kochający mąż i ojciec. Sprawa trafia w ręce detektywa Ralpha Andersona, którego syn należał kiedyś do drużyny Maitlanda. Anderson nakazuje aresztować trenera. Maitland ma alibi, ale Anderson wraz z prokuratorem zdobywają niezbity dowód: ślady DNA. Choć sprawa wydaje się przesądzona, w toku śledztwa wychodzą na jaw przerażające fakty. Czy sympatyczne oblicze Maitlanda to tylko poza? Czy jest winien śmierci chłopca? Finał – jak u Kinga – zaskakuje.

Remigiusz Mróz Hashtag

Autor, którego nie mogło zabraknąć w wakacyjnym zestawieniu. Ebook Hashtag, którego premierę zapowiedziano na połowę lipca, opowiada o tajemniczej przesyłce, która nie do poznania zmienia życie głównej bohaterki. Tesa pewnego dnia dostaje wiadomość o przesyłce czekającej na nią w paczkomacie. Nic jednak nie zamawiała, nie spodziewała się żadnej paczki. A już na pewno nie zamówiłaby niczego do paczkomatu, ponieważ unika, jak tylko może, wychodzenia z domu. W pierwszym momencie chciała zignorować wiadomość, jednak ciekawość wzięła górę. Postanowiła sprawdzić, co kryje tajemnicza przesyłka. I to był największy błąd w jej życiu… Tymczasem w internecie popularność zdobywa nowy trend. Użytkownicy zamieszczają w sieci wpisy z hashtagiem #apsyda. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wpisy te zamieszczają osoby uznane za zaginione…

Katarzyna Puzyńska Policjanci. Ulica

Autorka bestellerowego cyklu o policjantach z Lipowa tym razem w roli reporterki. Ebook Policjanci. Ulica to zbiór wywiadów z policjantami z drogówki i prewencji. To oni jako pierwsi mają kontakt z przestępcami, ofiarami i trudnymi sytuacjami. Często od ich szybkiej reakcji zależy dalszy ciąg zdarzeń. Z wywiadów wyłania się obraz wyjątkowo trudnej i ryzykownej pracy. Policjanci muszą mierzyć się nie tylko z brutalnymi agresorami, śmiercią i bezradnością, lecz także z trudnymi przełożonymi czy kuriozalnymi przepisami. Puzyńska stworzyła szczery reportaż, który ukazuje pracę polskiej policji bez cenzury.

Jerzy Pilch Żywego ducha

Autor, którego książki łączą w sobie elementy metafizyczne, filozoficzne i gawędziarsko-erotomańskie, powraca z nową pozycją – zdecydowanie odmienną od pozostałych. Ebook Żywego ducha to opowieść o człowieku, który jako jedyny przeżył i pozostał na świecie. Anioł Śmierci przechodzący przez Warszawę przeszedł koło niego obojętnie. Ten samotnik to pisarz-outsider – jak przystało na Pilcha. Apokalipsa? Terrorystyczny atak? Koniec świata? Odludek nie ma z kim porozmawiać ani kogo odwiedzić. Może za to bezkarnie korzystać ze wszystkiego, co pozostało na świecie: luksusowe hotele, markowe ubrania, góry pieniędzy. Tylko po co?

 J.S. Margot Mazel Tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów

Wspomnienia zbuntowanej, liberalnej studentki z Antwerpii, która zostaje korepetytorką dzieci ortodoksyjnych Żydów. Wycofani z belgijskiego społeczeństwa, zamknięci na świat i postępowe myśli, pielęgnujący trwające od stuleci zwyczaje. Czy to mogło się udać? Okazuje się, że tak! Margot przez 6 lat odwiedzała Schneiderów i pomagała ich dzieciom w nauce. Choć daleko jej było do ortodoksji, nawiązała z dziećmi wspólny język. Zadawała im prowokacyjne pytania, zmuszała do myślenia i wywoływała śmiech. W niektórych dziedzinach, jak seks czy moda, trudno było im się porozumieć. Mimo tego w ich relacjach nie brakowało serdeczności i zażyłości. Historia Margot i Schneiderów, opisana w ebooku Mazel Tow, to dowód na to, że odmienność nie jest barierą, której nie da się przekroczyć.

Robert O’Neill Komandos

Relacja komandosa Navy SEAL, z którego rąk zginął najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie – Osama bin Laden. Robert O’Neil w ebooku Komandos opowiada nie tylko o ponad 400 akcjach, w których wziął udział, lecz także o szkoleniu i wyczerpujących treningach kwalifikujących do tej pracy. Służba O’Neilla przypadła na trudny dla USA czas, kiedy terroryzm się rozwinął. Choć on sam przeżył, niektórzy jego towarzysze zginęli w trakcie akcji. „Komandos” to także podróż z autorem po Afganistanie i Iraku, w trakcie toczących się walk.

 

Źródła: materiały wydawców