Lutowe zapowiedzi

Wiosny póki co na horyzoncie nie widać. Na wszystkich nałogowych czytelników czeka za to wiele gorących premier! A wśród nich takie nazwiska, jak: B.A. Paris, James Rollins, Lauren Weisberger czy Olga Rudnicka. Z premierowych powieści dowiecie się, dlaczego diabeł nie ubiera się już u Prady, czemu Donald Trump wygrał wybory, a także na co uważać podczas kupowania nieruchomości. Zobaczcie sami!

Na skraju załamania B.A. Paris

Cass dostaje głuche telefony. Ma wrażenie, że ciągle ktoś ją śledzi. W dodatku zaczyna mieć luki w pamięci: nie jest pewna, czy połknęła lekarstwa, gdzie zaparkowała samochód ani dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, choć nie jest w ciąży. Ostatnie wydarzenia sprawiają, że Cass zaczyna tracić zaufanie do samej siebie i zastanawia się, czy nie zwariowała…

Wszystko zaczęło się pewnej nocy w lesie. Cass nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy kobieta z auta zaparkowanego przy drodze nie potrzebuje pomocy. Od tej pory Cass nie może zaznać spokoju i wszędzie widzi twarz zamordowanej kobiety. B.A. Paris, autorka głośnego thrillera psychologicznego Za zamkniętymi drzwiami, powraca z nową powieścią. Ebook Na skraju załamania ma trafić do księgarń w połowie lutego. Pod koniec miesiąca dostępny będzie również audiobook.

Siódma plaga James Rollins

Biblijne plagi ponownie nawiedzą ludzkość. Wszystko za sprawą Jamesa Rollinsa i jego nowej powieści. Ebook Siódma plaga to połączenie powieści przygodowej i kryminału. Painter Crowe, dyrektor Sigma Force, ma pomóc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci profesora Harolda McCabe’a, archeologa, który prowadził prace badawcze w Egipcie. Naukowiec odnalazł się niespodziewanie dwa lata po swoim zaginięciu. Obłąkany, zmarł w niedługim czasie i nie zdążył nikomu powiedzieć, co się z nim działo.

Sekcja zwłok ujawnia, że ciało McCabe’a zaczęto mumifikować jeszcze za jego życia. Zwłoki zostają wysłane do Londynu w celu szczegółowej weryfikacji. Niebawem z Egiptu napływają niepokojące informacje: wszyscy, którzy badali ciało profesora, zapadają na tajemniczą chorobę, która rozprzestrzenia się w stolicy.

Painter Crowe przygląda się sprawie. Dowiaduje się, że profesor wyruszył na pustynię, by zbadać prawdziwość legendy o plagach egipskich. Crowe zastanawia się, czy biblijna historia się powtarza. Sprawa komplikuje się, gdy ciało profesora zostaje skradzione, a jego dom spalony. Ktoś najwyraźniej próbuje zatrzeć wszelkie ślady…

Gra singli Lauren Weisberger

Autorka kultowej powieści Diabeł ubiera się u Prady ze świata mody przenosi się tym razem za kulisy sportowych rozgrywek. Główna bohaterka ebooka Gra singli, Charlotte „Charlie” Silver, to dobrze zapowiadająca się tenisistka. Gdy przegrywa ważny mecz na Wimbledonie i doznaje poważnej kontuzji, postanawia zwolnić swoją dotychczasową trenerkę. Jej decyzja zaskakuje wszystkich, tym bardziej, że Charlie postanawia podjąć współpracę z Toddem Feltnerem – wyjątkowo wymagającym trenerem.

Todd zamierza pozbawić Charlotte łatki grzecznej dziewczynki. Chce uczynić z niej wojowniczkę gotową na wszelkie poświęcenia dla zwycięstwa. Pod jego wpływem Charlie zmienia się z kulturalnej i przestrzegającej zasad fair play tenisistki w maszynę do wygrywania. Silver zapłaci jednak za to cenę i będzie musiała wybrać, czy warto poświęcić wszystko dla sukcesu.

Zbyt piękne Olga Rudnicka

Pisze popularne powieści sensacyjne dla kobiet i nie lubi kawy. Olga Rudnicka powraca z nową powieścią. Zuzanna, główna bohaterka ebooka Zbyt piękne, kupuje dom w dobrej cenie. Choć wymaga on remontu, Zuzanna nie kryje radości – jej największe marzenie wreszcie się spełniło. Zmieniła pracę, kupiła dom – może zacząć nowe życie.

Tymoteusz skupuje stare nieruchomości, remontuje je i sprzedaje za większe pieniądze. Jest zaskoczony, gdy w progu domu, który właśnie kupił, pojawia się młoda kobieta, twierdząc, że to jej własność. Okazuje się, że Zuzanna i Tymoteusz padli ofiarą oszusta, który sprzedał dom im obojgu i zniknął z pieniędzmi. Tymoteusz nie zamierza ustąpić, Zuzanna zaciągnęła kredyt, więc ani myśli się wyprowadzić. Jedyne, co mogą zrobić w tej sytuacji, to połączyć siły i odnaleźć oszusta.

Elegia dla bidoków J.D. Vance

Niepokojące i skłaniające do refleksji spojrzenie na pogrążoną w kryzysie kulturę białych Amerykanów z klasy robotniczej. J.D. Vance, autor ebooka Elegia dla bidoków, dorastał w małym miasteczku w tzw. „pasie rdzy”. W dobie rozkwitu przemysłu hutniczego jego rodzinie udało się dzięki ciężkiej pracy awansować do klasy średniej. Kiedy ten sektor gospodarki zaczął podupadać, klasa robotnicza wraz z nim. Od 40 lat ta grupa społeczna ulega totalnej degradacji. Oprócz biedy zmagają się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu oraz z przemocą i rozwodami. Kolejne pokolenia nie mają nawet odwagi, by marzyć o lepszym życiu, dlatego dzielą los swoich rodziców.

Sam Vance jest przykładem na to, że amerykański sen może się ziścić. Wyrwał się z biedy, skończył prawo na prestiżowej uczelni i dziś dobrze mu się powodzi. Jego głos w dyskusji o rozwarstwieniu społecznym brzmi donośniej, ponieważ to głos pochodzący z wewnątrz. Książka Vance’a daje pośrednio odpowiedź na pytanie o to, dlaczego Donald Trump wygrał wybory.  

Ogień i furia. Biały Dom Trumpa Michael Wolff

Kontrowersyjna książka, której publikację próbował wstrzymać Biały Dom. Ebook Ogień i furia błyskawicznie stał się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych i jest wydawany w kolejnych krajach. Autor Michael Wolff, przygotowując się do napisania tej książki, przeprowadził ponad dwieście rozmów z pracownikami amerykańskiej administracji oraz z samym Donaldem Trumpem. Próbował zrekonstruować sposób działania tej wzbudzającej emocje prezydentury.

W ebooku Ogień i furia Wolff odpowiada na pytania o to, czy Donald Trump rzeczywiście nie chciał zostać prezydentem, co o Trumpie myślą pracownicy Białego Domu, czy cała kampania wyborcza miała na celu reklamę nowej stacji telewizyjnej, a także czy szef kampanii wyborczej naprawdę uważa Trumpa za „niezdolnego umysłowo” do rządzenia krajem. Ebook Ogień i furia rzuca nowe światło na rządzącego najpotężniejszym krajem świata i ujawnia nieznane dotąd fakty.

Białe łzy Hari Kunzru - audiobook

To opowieść o Ameryce, o podziałach rasowych i genialnych muzykach. Seth i Carter, główni bohaterowie audiobooka Białe łzy, mieszkają w Nowym Jorku. Obaj pasjonują się muzyką. Pewnego dnia Seth nagrywa śpiewającego w parku anonimowego mężczyznę, a Carter udostępnia nagranie w internecie, podpisując je jako występ bluesowej legendy, Charliego Shawa. Ku zdumieniu ich obojga, żart okazuje się prawdą. Seth i Carter rozpoczynają pełne niespodziewanych wydarzeń poszukiwania bluesmana. Premiera audiobooka Białe łzy jest planowana na koniec lutego.

 

Terminy premier poszczególnych ebooków i audiobooków mogą ulec zmianie.

 

Źródła: materiały wydawnictw (Albatros, Prószyński i S-ka, Marginesy, Biblioteka Akustyczna)