Nastia Kamieńska vs. kolejna zagadka kryminalna

Następna powieść Aleksandry Marininy, królowej rosyjskiego kryminału, została przetłumaczona na język polski. Ebook „Motywy osobiste” jest dostępny od 11 października. To kolejna opowieść o losach major Anastazji Kamieńskiej.

Zostaje zamordowany stary lekarz. Nastia Kamieńska, główna bohaterka ebooka Motywy osobiste Aleksandry Marininy, jedzie w głąb Rosji, by rozwikłać zagadkę tej brutalnej zbrodni. Początkowo wydaje się, że sprawa jest banalnie prosta, a jej rozwiązanie – podane na tacy. Kiedy jednak Kamieńska zagłębia się w okoliczności zbrodni, odkrywa, że prawda jest zupełnie inna. Zaczyna przyglądać się historiom pacjentów zamordowanego lekarza. Odkrywa, że wielu z nich miało powód, by go zabić.

Tymczasem w Moskwie córka zamordowanego lekarza spotyka pewnego ekscentrycznego naukowca. Gdy ten dowiaduje się o śmierci jej ojca, znika. W mieście zaczyna dochodzić do kolejnych zbrodni. Między farmaceutycznymi potentatami toczy się polityczna walka o miejsce w Dumie. Kamieńska zaczyna łączyć ze sobą wszystkie sprawy…

Aleksandra Marinina ukończyła studia prawnicze i początkowo pracowała w milicji, gdzie zajmowała się pracami z dziedziny kryminologii i działaniami edukacyjnymi. Debiutowała na początku lat 90. opowiadaniem, które opublikowano na łamach czasopisma Milicja.

W 1992 roku ukazała się jej pierwsza powieść Zbieg okoliczności. W niej po raz pierwszy jako bohaterka pojawia się Anastazja Kamieńska. W 1998 roku Marinina postanowiła porzucić pracę w milicji i poświęcić się w pełni pisaniu. Autorka wydała już ponad 40 książek, z czego w Polsce ukazało się 17. Ebook Motywy osobiste to 29. tom z serii o Anastazji Kamieńskiej. Na podstawie cyklu o jej przygodach rosyjska telewizja zrealizowała serial Kamieńska.

 

Źródła: Wikipedia, materiały wydawcy (Czwarta Strona)