Facebook - konwersja

Wrześniowe zapowiedzi

Blog - baner - Wrześniowe zapowiedzi

Nadchodzący wrzesień wszystkim miłośnikom literatury upłynie pod znakiem głośnych nazwisk. Już niebawem dowiecie się, co słychać u Chyłki i Zordona i dacie przestraszyć się mistrzowi horroru i thrillera. Powroty do pracy i szkoły umilą wam m.in. Remigiusz Mróz, Stephen King czy Elizabeth Strout. Będziecie również mogli zapoznać się z reportażem dotyczącym tegorocznej Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Zobaczcie sami, jakie ebooki czekają na was we wrześniu.

Kontratyp Remigiusz Mróz

Tego autora nikomu nie trzeba przedstawiać. Seria o Chyłce i Zordonie to obecnie bodaj najpopularniejszy cykl kryminalny. Tym razem błyskotliwa para prawników stanie w obronie cudem ocalałej himalaistki, oskarżonej o spowodowanie śmierci pozostałych uczestników wyprawy. Zastanawiacie się, kiedy kolejna Chyłka?

Himalaje. Troje Polaków ginie w drodze na szczyt Annapurny. Ekipa ratunkowa, zamiast ciał alpinistów, znajduje jedynie poskręcane liny. Mija kilka tygodni. Jedna z członkiń wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej. Zostaje zatrzymana, przewieziona do kraju i oskarżona o zabójstwo. Polscy śledczy zarzucają jej, że doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy, by samej móc przeżyć. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas wspinaczki? Jakie są podstawy do oskarżenia himalaistki? Chyłka i Kordian zajmują się sprawą. W międzyczasie Joanna musi skonfrontować się z prywatnymi problemami. Dostaje pogróżki od człowieka, który twierdzi, że niegdyś zaatakował ją kwasem. Premiera ebooka Kontrapunkt Remigiusza Mroza, ósmej książki o Chyłce, jest zapowiadana na 19 września.

Bastion Stephen King

Nowe wydanie powieści siejącego grozę, najpopularniejszego pisarza na świecie. Ebook Bastion przedstawia apokaliptyczną wizję świata po zagładzie biologicznej. To jak dotąd najdłuższy thriller  Stephena Kinga – typowany również jako najlepsza książka mistrza horrorów. To dobra okazja, by nadrobić kingowe zaległości.

Zagłada ludzkości zaczyna się od prozaicznego przeziębienia. Zakażenie rozprzestrzenia się błyskawicznie i doprowadza do śmierci kolejnych chorych. Ziemia staje się wkrótce masowym grobem. Okazuje się, że wszystkiemu winna jest supernowoczesna broń biologiczna. Ci, którzy cudem przetrwali, czują się zagubieni w nowej, postapokaliptycznej rzeczywistości. doświadczają sennych wizji, które wskazują im drogę i zapowiadają pojawienie się wysłanników Dobra i Zła. Każdy z ocalałych musi sam zdecydować, na którą stronę przejść. W USA ludzkość formuje dwa przeciwstawne obozy: demokratyczną Wolną Strefę w Kolorado oraz brutalną dyktaturę w Las Vegas, kierowaną przez psychopatów i kryminalistów. Wkrótce konfrontacja między siłami Dobra i Zła staje się nieunikniona. Czy kochający dobro i braterstwo są w stanie wygrać z kierowanymi prymitywnym instynktem przestępcami? Nowe wydanie ebooka Bastion Stephena Kinga trafi do księgarń 19 września. 

Trwaj przy mnie Elizabeth Strout

Autorka ebooka Olive Kitteridge, przeniesionego na srebrny ekran przez HBO, powraca z nową powieścią obyczajową. Nieprzewidywalność losu, okrucieństwo ludzi, bezwarunkowa miłość i nadzieja na pocieszenie. Tak w skrócie można powiedzieć o ebooku Trwaj przy mnie Elizabeth Strout.

Małe miasteczko w Nowej Anglii. Pastor Tyler Caskey jest zaangażowany w służbę Bogu i parafianom. Skromny, przystojny i wielkoduszny – cieszy się szacunkiem mieszkańców miasteczka. Kiedy umiera jego żona, Tyler zostaje sam z dwiema córeczkami. Lokalna społeczność okazuje mu wówczas wsparcie i zrozumienie. Z czasem małomiasteczkowa ciekawość i żądza sensacji zwyciężają. Wśród parafian pojawiają się plotki o romansie pastora z gospodynią i jej tajemniczego zniknięcia. Córki Tylera doświadczają zaś okrucieństwa ze strony kierowanych hipokryzją sąsiadów. Premiera ebooka Trwaj przy mnie zapowiadana jest na 19 września.

Wszystko za K2 Piotr Trybalski

Góra zabójca. Niezdobyta zimą, kusząca, przerażająca. Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 z początku 2018 roku wzbudziła ogromne emocje. Co naprawdę wydarzyło się w trakcie zdobywania góry? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć w swoim reportażu Piotr Trybalski.

Najlepsi polscy wspinacze, rekordowy budżet, wielomiesięczne przygotowania. Mimo wielkich nadziei K2 nie ugięło się przed wyprawą kierowaną przez Krzysztofa Wielickiego. Dla autora ebooka Wszystko za K2 narodowa wyprawa stała się punktem wyjścia do rozważań na temat himalaizmu, ryzyka, podejmowanego przez wpinaczy, a także ich niebotycznych ambicji. Piotr Trybalski przedstawia nie tylko konkretne wydarzenia, lecz także charaktery członków wyprawy i emocje, jakie towarzyszyły im podczas próby zdobycia szczytu. Wszystkiego dowiecie się już 19 września.

Epoka diamentu Neal Stephenson

Fani fantastyki nie będą we wrześniu rozczarowani. Ebook Epoka diamentu Neala Stephensona  przeniesie ich w niezwykły i intrygujący świat fantasy. John Hackworth, popełniając pierwsze przestępstwo, nie mógł przewidzieć, że wplącze się z sieć intryg. Świat, w którym przyszło mu żyć, jest ściśle zależny od rozwoju techniki. Choć wszystko jest tu na wyciągnięcie ręki, a kompilatory materii potrafią stworzyć dowolny pożądany przedmiot, świat ten jest skazany na zagładę. Przynależność do grupy i umiejętność wykorzystywania nadarzających się okazji determinuje los jednostki i daje jej szanse na przetrwanie. Wszystko i tak zależy od pewnej małej dziewczynki, w której rękach przypadkowo znalazła się bardzo ważna księga. Premiera ebooka Epoka diamentu Neala Stephensona już 5 września.

 

We wrześniu nałogowych czytelników ucieszy także nowa powieść Magdaleny Witkiewicz – mistrzyni szczęśliwych zakończeń. Ebook Nie ma jak u mamy już 19 września. Fanów powieści z dreszczykiem zainteresuje z pewnością ebook Dziewczynka w niebieskim płaszczu Moniki Hesse. To retro thriller rozgrywający się w Holandii czasów II wojny światowej. Książka porusza temat ukrywania Żydów i przedstawia wojenną rzeczywistość. Co ciekawe, jest adresowana również do młodzieży. Macie niedosyt? Zajrzyjcie do nowości na virtualo.pl – z pewnością znajdziecie coś dla siebie!

 

Źródła: materiały wydawców

Kategorie: