Wyjątkowa książka „Moje miasto Warszawa” trafiła do przedszkolaków

16 października 2017 roku swoją oficjalną premierę miała niezwykła publikacja dla przedszkolaków. „Moje miasto Warszawa” to nowy projekt Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, przygotowany we współpracy z Biblioteką Akustyczną.

Będąca częścią Virtualo Biblioteka Akustyczna czuwała nad przygotowaniem publikacji: począwszy od scenariusza, poprzez ilustracje, wiersze, a skończywszy na nagraniu płyty CD dołączonej do książki. Autorem wierszy zawartych w publikacji jest Paweł Beręsewicz, ilustracje przygotowała zaś Monika Pollak.

W dniu premiery książkę Moje miasto Warszawa wręczyła przedszkolakom prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Publikację od teraz co roku będą otrzymywać wszystkie dzieci, które rozpoczną naukę w jednym z warszawskich przedszkoli.

Pani Prezydent skierowała w publikacji takie słowa do przedszkolaków: „Książka, która trzymasz w ręce, jest trochę magiczna. Pokaże Ci miejsca, które już znasz, ale może też zabrać Cię w nieodkryte jeszcze zakątki Warszawy. Jeśli poprosisz kogoś bliskiego, na pewno pojedzie tam z Tobą, a wtedy zobaczysz, jak ciekawe jest Twoje miasto”.

Pełna pięknych ilustracji i wierszy książka ma przedstawić dzieciom ważne zabytki Warszawy i zachęcić je do odkrywania wraz z rodzicami ciekawych miejsc w mieście. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i mamy nadzieję, że książka Moje miasto Warszawa przypadnie do gustu zarówno przedszkolakom, jak i ich rodzicom.

Joanna Olech, pisarka, ilustratorka i promotorka czytelnictwa, we wstępie do książki zwraca uwagę na to, jak ważne jest wspólne czytanie z dzieckiem: „Bliskość, która pojawia się pomiędzy czytającym rodzicem a zasłuchanym dzieckiem, nie ma sobie równych – jest w tym wspólnym czytaniu misterium sekretnego wtajemniczenia – porozumienie, emocja, zaufanie, miłość… Wyposażając dziecko w nawyk czytania, dajemy mu cudowny, uniwersalny lek na wszystkie przeciwności życiowe – książka potrafi rozproszyć smutek i samotność, bywa przewodnikiem w rozterce, etycznym kompasem”.

Książkę Moje miasto Warszawa w formie ebooka (dostępny wkrótce) lub audiobooka można pobrać ze strony: http://www.um.warszawa.pl/mojemiasto/ 

Źródła i zdjęcia: strona UM St. Warszawy, materiały prasowe UM St. Warszawy