Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Nielegalne wprowadzenie towarów akcyzowych na obszar Unii Europejskiej - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Styczeń 2015
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
34,15

Nielegalne wprowadzenie towarów akcyzowych na obszar Unii Europejskiej - ebook

Celem publikacji jest analiza problematyki nielegalnego wprowadzania towarów akcyzowych na teren UE i związane z tym zagadnienia dot. czynności operacyjno-rozpoznawczych, proceduralnych, konsekwencji prawnych oraz współpracy na płaszczyźnie krajowej i międzynarodowej. Wskazana problematyka nie jest przedmiotem analiz i opracowań, a nastręcza wiele problemów praktycznych. Autorami poszczególnych rozdziałów są przedstawiciele Ministerstwa Finansów, sądów, prokuratur, służ specjalnych oraz świata nauki.

Spis treści

Wprowadzenie

Z problematyki nielegalnego wprowadzenia towarów na obszar Unii Europejskiej – zagadnienia wprowadzające
Emil W. Pływaczewski, Ewa Kowalewska-Borys

Część I. Współdziałanie służb i instytucji w zwalczaniu przemytu

Rozdział 1. Polityczno-prawne podstawy oraz struktury instytucjonalno-organizacyjne i mechanizmy zwalczania przemytu w Unii Europejskiej
Wiesław Czyżowicz

Rozdział 2. Wybrane prawne aspekty funkcjonowania misji granicznych Unii Europejskiej do spraw szkolenia i kontroli
Mieczysława Zdanowicz

Rozdział 3. Współpraca międzynarodowa w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej z perspektywy doświadczeń Misji Doradczej Unii Europejskiej (EUBAM)
Sławomir Pichor

Rozdział 4. Współpraca Służby Celnej i Straży Granicznej w zakresie przeciwdziałania oraz zwalczania różnych form przestępczości trans granicznej
Mirosław Sienkiewicz, Andrzej Rytwiński

Część II. Nielegalne wprowadzenie towarów na obszar Unii Europejskiej – szczególne formy przemytu wybranych towarów

Rozdział 1. Pobór należności publicznoprawnych w wypadku stosowania w dostawie towarów logistycznego modelu Dropshippingu – zagadnienia wybrane
Piotr Stanisławiszyn, Tomasz Nowak

Rozdział 2. Przemyt jako czynność faktyczna
Karol Piech

Rozdział 3. Efektywność polskiej Służby Celnej a zwalczanie przemytu celnego towarów naruszających prawa własności przemysłowej
Ewa Gwardzińska

Rozdział 4. Prawne aspekty zwalczania przemytu narkotyków drogą morską
Bartosz Fieducik

Rozdział 5. Zwalczanie przemytu tytoniu w Wielkiej Brytanii
Magda Olesiuk-Okomska

Część III. Doświadczenia finansowych organów postępowania przygotowawczego, prokuratury oraz Ministerstwa Finansów w zwalczaniu przemytu


Rozdział 1. Okazjonalny charakter przywozu towarów. W poszukiwaniu precyzyjnej normy prawnej
Krzysztof Lasiński-Sulecki

Rozdział 2. Definicja towaru w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej
Anna Doliwa-Klepacka

Rozdział 3. Przestępczość przemytnicza cudzoziemców w Polsce – wyniki badań pilotażowych
Magdalena Perkowska

Rozdział 4. Oględziny rzeczy. Wybrane kwestie taktyki i dokumentowania
Grażyna Kędzierska

Część IV. Prawne aspekty przemytu w teorii i praktyce – wybrane zagadnienia

Rozdział 1. Prawnopodatkowe konsekwencje przemytu – wybrane problemy
Dariusz Ćwikowski

Rozdział 2. Wpływ przepadku towaru orzeczonego w postępowaniu karnym, skarbowym oraz cywilnym na pobór należności celnych i podatkowych w świetle orzeczenia ETS C-230/08 i obowiązujących przepisów krajowych – aspekt teoretyczny i praktyczny
Mirosława Laszuk

Rozdział 3. Przepadek przedmiotów, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii specjalnego przysposobienia środka przewozowego w zakresie pospolitych wykroczeń skarbowych (art. 49 § 1 k.k.s.)
Robert Kruszewski

Bibliografia

Kategoria: Prawo
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7930-651-7
Rozmiar pliku: 6,3 MB

BESTSELLERY

Kategorie: